Premiera 5. sezonu True Detective w HBO z udziałem Issy Lopeza z Night Country

Serial „True Detective” został przedłużony na piąty sezon w HBO. Twórca True Detective: Night Country, Issa Lopez, pokieruje piątym sezonem w ramach swojej nowej ogólnej umowy z HBO.

Przedłużenie nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę sukces Night Country, w którym Jodie Foster i Callie Reese pojawiły się w czwartej części antologii HBO. Według HBO sezon ten jest najczęściej oglądaną dotychczas odsłoną serialu – na wszystkich platformach obejrzało go 12,7 miliona widzów. Finał sezonu, który miał miejsce 18 lutego, był najczęściej oglądanym odcinkiem sezonu, przyciągając 3,2 miliona widzów w HBO i Max. Oznacza to wzrost o 57% w porównaniu z początkową oglądalnością programu w styczniu.

„Od koncepcji do premiery Night Country była najpiękniejszą współpracą i przygodą w całym moim twórczym życiu” – powiedziała Lopez. HBO całkowicie zaufało mojej wizji, a pomysł powołania do życia nowego wcielenia Prawdziwego Detektywa z Casey, Francescą i całym zespołem jest spełnieniem marzeń. Nie mogę się doczekać, aby pojechać ponownie.

„Issa Lopez to ten rzadki i wyjątkowy talent, który bezpośrednio przemawia do twórczego ducha HBO” – dodała Francesca Orci, wiceprezes wykonawczy ds. programowania w HBO oraz dyrektor ds. seriali i filmów dramatycznych w HBO. „Poprowadziła True Detective: Night Country od początku do końca, nigdy nie uchylając się od swojej godnej pochwały wizji i inspirując nas swoją wytrwałością zarówno na ekranie, jak i za kamerą. W połączeniu z nienagannymi występami Judy i Callie, ta instalacja z serii stała się to ogromny sukces i jesteśmy szczęśliwi, że jest częścią naszej rodziny.

W Night Country detektywi Liz Danvers (Foster) i Evangeline Navarro (Reese) prowadzą śledztwo w sprawie zniknięcia ośmiu mężczyzn pracujących w odległej arktycznej stacji badawczej na Alasce. Wkrótce odkrywają, że wydarzenia na stacji mogą być powiązane z jedną z ich starych spraw, co wciąga ich w mroczną i nieoczekiwaną podróż.

READ  Foo Fighters zapowiedzieli swój pierwszy nowy album od śmierci perkusisty Taylora Hawkinsa

W sezonie wystąpili także Finn Bennett, Fiona Shaw, Christopher Eccleston, Isabella Starr-LeBlanc i John Hawkes. Gościnnie występują Anna Lambe, Aka Niviana i Joel de Montgrand.

Obecnie Foster i Reese nie są związani z piątą częścią, gdyż serial z każdym nowym sezonem zmienia główną obsadę.

Lopez była scenarzystką, producentem wykonawczym i showrunnerem serialu Night Country. Foster jest producentem wykonawczym i gwiazdami.

Producentami wykonawczymi są Barry Jenkins, Adele Romanski i Mark Ceryak z firmy Pastel. Pastel jest obecnie objęty umową pierwszego spojrzenia z HBO i Maxem. Chris Mundy, Alan Page Arriaga, Steve Golin i Richard Brown są także producentami wykonawczymi pierwszego sezonu wraz z twórcą True Detective Nickiem Pizzolatto, Mary Jo Winkler i Matthew McConaugheyem, Woodym Harrelsonem i Carym Joji Fukunagą. Księżniczka Daazrae Johnson, Kathy Tagnak Rexford i Sam Brickman byli producentami Night Country.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *