Temperatura w Delhi może pobić rekord najwyższy w historii Indii: 126,1 stopnia

Odczyt temperatury zebrany w Delhi, stolicy Indii, mógł pobić krajowe rekordy, ponieważ kraj boryka się z falą upałów. Wynik – 52,9 stopnia Celsjusza lub 126,1 stopnia Fahrenheita – był wstępny i technicznie dziwny w porównaniu z innymi odczytami wykonanymi w Delhi tego samego dnia. Urzędnicy powiedzieli. Jeśli jednak wynik się potwierdzi, będzie to najwyższa temperatura kiedykolwiek zarejestrowana w Indiach.

Odczyt temperatury pochodził z podstacji w Mungeshpur, dzielnicy Delhi. Położony na północnym zachodzie region stołeczny Indii, obejmujący stolicę Indii, New Delhi, zamieszkuje prawie 30 milionów ludzi i zajmuje powierzchnię około 600 mil kwadratowych. Indyjski Departament Meteorologii stwierdził w komunikacie prasowym, że odczyt z Mungeshpur może wynikać z problemu z czujnikiem lub innego błędu i że nastąpi sprawdzenie danych i czujników. W Delhi podstacje w różnych lokalizacjach generalnie odnotowywały temperatury od 45,2 do 49,1 stopni Celsjusza, co w przybliżeniu odpowiada 113 stopniom i 120 stopniom Fahrenheita.

W związku z falą upałów mieszkańcom Delhi, a także północnym stanom Pendżab, Haryana, Radżastan, Madhya Pradesh i Uttar Pradesh zalecono unikanie narażenia na działanie ciepła zgodnie z „czerwonym” ostrzeżeniem pogodowym wydanym przez Indyjski Departament Meteorologiczny we wtorek i środę . the czerwony alarmDefiniując warunki „od fali upałów do ekstremalnej fali upałów”, zaapelowano do ludzi, aby dbali o jak najwyższy poziom chłodu i nawadnianie organizmu, ponieważ według Reuters jak dotąd zgłoszono co najmniej trzy zgony spowodowane pogodą. BBCPartner CBS News.

Indyjski Departament Meteorologii wydaje czerwone alerty dotyczące „ekstremalnych upałów”, gdy intensywna fala upałów trwa dłużej niż dwa dni. Alerty radzą ludziom to zrobić „podjąć działanie” Ostrzegają przed „bardzo wysokim ryzykiem chorób cieplnych i udaru cieplnego” wśród osób w każdym wieku, wzywając jednocześnie do „ekstremalnej opieki” dla bezbronnych grup społecznych. W najnowszym wydaniu poinformował rzecznik ministerstwa Codzienna prognoza pogody W środę na północy kraju utrzymywały się ekstremalne upały, ale oczekuje się, że ustąpią one od czwartku.

Kobieta owinięta tkaniną, aby chronić się przed upałem, spaceruje po drodze podczas fali upałów w Ahmadabadzie w Indiach, 29 maja 2024 r.

Amit Dave/Reuters


Temperatury wzrosły także poza Delhi. Wtorek Temperatura wyniosła 50,5 stopnia Celsjuszaczyli około 123 stopni Fahrenheita na obszarze wokół jednej podstacji w Radżastanie – pustynnym stanie, w którym w przeszłości odnotowywano jedne z najwyższych odczytów temperatury w historii Indii – podaje Indyjski Departament Meteorologiczny. Inna podstacja w mieście Sirsa, dalej na północ, osiągnęła we wtorek podobny odczyt, wynoszący 50,3 stopnia Celsjusza, czyli około 122,5 stopnia Fahrenheita.

Według Departamentu Meteorologii, który twierdzi, że fale upałów częściej występują w Indiach o tej porze roku, mają one miejsce między marcem a czerwcem, a szczyt upałów przypada na maj. Jednak fale upałów, których świadkiem był ostatnio ten region, były szczególnie niebezpieczne. w kwietniu, W całej Azji zginęło kilkaset osób W wyniku ekstremalnego wzrostu temperatur w Indiach, Bangladeszu, Tajlandii, Gazie i innych miejscach. W Indiach ta fala upałów spowodowała, że ​​temperatury w wielu obszarach osiągnęły trzycyfrowy poziom, w tym w mieście Bhagura na wschodzie, gdzie temperatury wzrosły. Temperatura osiągnęła prawie 115 stopni Fahrenheita. Pogoda uszkodziła plony i zmusiła szkoły do ​​przedwczesnego zamknięcia na kilka tygodni przed planowanymi wakacjami.

A Badanie na trudnych warunkach pogodowych Jak wynika z opublikowanego na początku tego miesiąca raportu World Weather Attribution, zmiana klimatu spotęgowała prawdopodobnie już potężną falę upałów, czyniąc ją szczególnie dotkliwą. Mniej więcej w tym czasie Raghu Murtugudi, klimatolog z Indyjskiego Instytutu Technologii w Bombaju, powiedział CBS News, że El Niño również mogło odegrać pewną rolę.

„Myślę, że jest to połączenie El Niño, globalnego ocieplenia i sezonowości” – powiedział Murtogodi. „Zjawisko El Niño zamienia się w zjawisko La Niña. Jest to czas, w którym następuje maksymalny wzrost temperatury w kierunku Oceanu Indyjskiego. Więc wszystkie te rzeczy w zasadzie dodają sterydów pogodzie. ”

Arshad R. wniósł swój wkład. Reportaż Zargara i Lee Cohena.

READ  Rozpoczęto wznowione kopanie, aby uratować 40 mężczyzn uwięzionych w tunelu indyjskim już piąty dzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *