Tesla napiera na wydarzenie rekrutacyjne w Chinach po tym, jak Musk ostrzega przed pracą

SZANGHAJ (Reuters) – Tesla naciskała w czwartek na internetową akcję rekrutacyjną w Chinach i dodała 20 nowych miejsc pracy w kraju tydzień po tym, jak Elon Musk zagroził redukcją miejsc pracy u producenta samochodów elektrycznych i powiedział, że firma „jest” w niektórych obszarach .

Tesla (TSLA.O) Planuje zorganizować wydarzenie online od godziny 19:00 czasu szanghajskiego (1100 GMT) i przydzielić pracowników do ról „inteligentnej produkcji”, zgodnie z postem online.

Tesla ma obecnie 224 wakaty w Chinach dla menedżerów i inżynierów w tej kategorii, zgodnie z osobnym wpisem na swoim koncie WeChat, z których 24 zostały niedawno opublikowane 9 czerwca.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wśród ogłoszonych ofert pracy znajdują się menedżerowie i inżynierowie nadzorujący działanie 6000-tonowej maszyny do odlewania ciśnieniowego znanej jako Giga Press, jednej z największych na świecie.

Tesla regularnie organizuje internetowe wydarzenia rekrutacyjne w Chinach, z ostatnimi w maju dla stażystów letnich.

Przychody Tesli w Chinach wzrosły ponad dwukrotnie w 2021 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym, przyczyniając się do jednej czwartej całkowitego dochodu amerykańskiego producenta samochodów.

Fabryka w Szanghaju, która produkuje Modele 3 i Modele Y na sprzedaż i eksport krajowy, wyprodukowała ponad połowę samochodów, które wyprodukowała w zeszłym roku, a Tesla również planuje rozbudować fabrykę. Czytaj więcej

Jednak produkcja w zakładzie mocno ucierpiała z powodu dwumiesięcznego przestoju w Szanghaju w związku z COVID-19, który wykluczył go z działalności na 22 dni, a później miał trudności z powrotem do pełnej produkcji. Wcześniej Tesla planowała zwiększyć produkcję w zakładzie do 22 000 pojazdów tygodniowo do połowy maja.

READ  Elon Musk oskarża Bidena o ignorowanie Tesli, mówi, że zrobi słuszną rzecz w Białym Domu

Musk, dyrektor naczelny, powiedział w e-mailu, który Reuters zobaczył w zeszłym tygodniu, że ma „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki i musi zwolnić 10% personelu producenta samochodów elektrycznych. Adres e-mail brzmiał „All Recruitment Worldwide Paused”. Czytaj więcej

W innym e-mailu do pracowników w piątek Musk powiedział, że Tesla zmniejszy liczbę pracowników etatowych o 10%, ponieważ stała się „przerost zatrudnienia w wielu dziedzinach”, ale dodał, że „liczba godzinowa pracowników wzrośnie”.

Ale w sobotę wycofał e-maile, mówiąc, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy łączna liczba pracowników wzrośnie, a liczba opłacanych pracowników nie zmieni się nieznacznie. Czytaj więcej

Musk nie skomentował konkretnie zatrudniania w Chinach.

Musk w zeszłym miesiącu porównał amerykańskich pracowników do pracowników w Chinach, mówiąc, że amerykańscy robotnicy starają się unikać chodzenia do pracy, podczas gdy chińscy pracownicy nie opuszczają fabryk.

„Będą palić ropę o trzeciej nad ranem” – powiedział na konferencji chińskich pracowników.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Zhang Yan i Brendy Goh) Montaż przez Stephena Coates

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.