Tesla (TSLA) Q3 2022 Numery dostaw i produkcji pojazdów

Tesla Model Y jest wystawiana w sklepie Tesla w centrum handlowym Westfield Culver City w Culver City, Kalifornia, Stany Zjednoczone, czwartek, 14 kwietnia 2022 r.

Ping Guan | Bloomberg | Dobre zdjęcia

Producenci pojazdów elektrycznych Tesla Ujawniono dane dotyczące produkcji i dostaw pojazdów w trzecim kwartale na rok 2022. Oto liczby:

  • Całkowite dostawy Q3 2022: 343 000
  • Całkowita produkcja Q3 2022: 365 000

Według szacunków opracowanych przez Street Account należące do FactSet, dostawy były z grubsza przybliżone do zgłoszonej sprzedaży Tesli i nie spełniły oczekiwań analityków dotyczących 364 660 pojazdów.

Tesla wyprodukował 19 935 w swoim raporcie 345 988 najdroższych modeli S i X oraz najpopularniejszych modeli 3 i Y w trzecim kwartale.

Całkowita produkcja wzrosła w porównaniu z poprzednim kwartałem 2022 roku, kiedy Tesla poinformowała, że ​​wyprodukowała 258 580 pojazdów.

W minionym kwartale Tesla odnotowała dostawy 254.695 pojazdów i wyprodukowała 237 823 auta, w tym tylko 8941 modeli S i X, odpowiednio najdroższego sedana i SUV-a firmy z drzwiami typu sokola.

W trzecim kwartale 2022 r. Tesla zmierzyła się z wyższymi cenami surowców, obrotem kadry zarządzającej (ze znaczącym odejściem szefa AI Andrej Karpathi w lipcu) oraz rosnący ból w nowych fabrykach w Niemczech i Teksasie.

Tesla historycznie nie publikowała numerów produkcji i dostaw pojazdów według regionu.

W Lipiec W tym roku Tesla musiała tymczasowo wstrzymać produkcję w swojej fabryce w Szanghaju, aby zmodernizować fabrykę. w ciągu miesiąca SierpieńJednak produkcja i dystrybucja firmy w Chinach odbiły, zgodnie z danymi China Passenger Car Association.

W USA pod koniec drugiego kwartału Tesla zwolnił całe biuro AI i zmniejszył liczbę innych pracowników. Piżmo też Wymuszony Wszyscy pracownicy Tesli muszą Praca w biurze Tesli Co najmniej 40 godzin tygodniowo, nawet jeśli wcześniej pozwalano im na pracę zdalną.

Później niektórzy pracownicy zostali zwolnieni, inni zrezygnowali z pracy, natomiast ci, którzy wrócili do biura, w trzecim kwartale napotkali coraz bardziej zatłoczone warunki, utrudniające normalną pracę w niektórych obiektach firmy. Pierwsza amerykańska fabryka samochodów we Fremont w Kalifornii i fabryka akumulatorów pod Reno w stanie Nevada.

READ  Prognoza dla obszaru DC: dzisiaj zimno i spokojnie, a jutro deszcz, zanim uderzy Arktyka

We wrześniu dyrektorzy na spotkaniu z pracownikami Gigafactory w Nevadzie świętowali nowe rekordy produkcyjne i chwalili pracowników za ich ciężką pracę.

jak CNBC wcześniej zgłoszoneKierownictwo Tesli powiedziało w tym czasie, że był to rekordowy miesiąc dla fabryki Fremont pod względem produkcji, a stosunkowo nowa fabryka Tesli w Austin w Teksasie osiągnęła poziom produkcji 1000 samochodów tygodniowo w cyklu siedmiodniowym. Obiecujący kamień milowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *