Tiger Woods walczy w drugiej rundzie Masters po świetnym otwarciu po długiej nieobecności z powodu kontuzji

Woods zadebiutował sławą, gdy miał zaledwie dwa lata. Młode cudowne golfistki pojawiły się w „The Mike Douglas Show” w 1978 roku, wygrywając konkurs układania z komikiem Bobem Hope.

Woods, lat 6, osiąga rozmiary dzbana w Los Alamitos w Kalifornii w 1982 roku. Jego prawdziwe imię to Eldrick, ale ojciec nazwał go „Tygrysem” na cześć żołnierza z Wietnamu Południowego, który walczył u jego boku podczas wojny w Wietnamie.

Woods i jego ojciec, Earl, świętowali po tym, jak 15-letni Tiger wygrał Mistrzostwa Juniorów w Stanach Zjednoczonych w 1991 roku. Wygrał również zawody w 1992 i 1993 roku.

Woods, lat 16, brał udział w Los Angeles Open 1992. To był jego pierwszy smak PGA Tour, choć amatorski. Brakowało mu wycięcia 36 otworów.

Woods grał dla Stanów Zjednoczonych podczas Mistrzostw Świata Amatorów, które odbyły się we Francji w 1994 roku.

Woods uderza w koszulkę podczas międzynarodowego turnieju drużynowego Walker Cup w 1995 roku.

Woods rozmawia z mediami po zdobyciu trzeciego miejsca w US Amateur w 1996 roku. Przez całe życie Woods nosił czerwony w ostatnim dniu dużego turnieju.

Woods przez dwa lata grał w golfa na Uniwersytecie Stanforda. Zdobył tytuł golfa singlowego NCAA w 1996 roku.

Woods przeszedł na zawodowstwo w sierpniu 1996 roku i nie zajęło mu dużo czasu, aby wygrać swoje pierwsze mistrzostwo. Sześć tygodni po ogłoszeniu, że zostanie zawodowcem – dzięki popularnej kampanii reklamowej Nike „Hello, world” – Woods wygrał zaproszenie na Las Vegas Invitational. To przyniosło mu tak duży wybór, dwuletnie rezygnacje z udziału w PGA Tour i miejsce na Masters w następnym roku.

Woods przeszedł do historii na Masters 1997, pokonując kort 12 uderzeniami, aby wygrać swój pierwszy major. W tym czasie stopień magistra był również bardzo niski, 18 stopni poniżej średniej.

READ  Johnny Gomez z Red Sox pokonuje Wielki Szlem Trevor Story

Woods obejmuje swojego ojca, Earla, po wygraniu Masters w 1997 r. Były Zielony Beret, Earl jest uznawany za rozwinięcie niesamowitego talentu syna i nakłonienie go do bycia najlepszym pretendentem.

Woods przylatujący na lotnisko w Hamburgu w Niemczech w maju 2000 r.

Woods gra na dziewiątym pasie podczas US Open 2000 w Pebble Beach w Kalifornii. Woods wygrał turniej 15 strzałami, rekord dla każdego majora. Był to trzeci główny tytuł Woodsa w tym momencie; Wygrał także mistrzostwa PGA w 1999 roku.

Miesiąc po US Open Woods wygrał 2000 British Open na Old Course w St Andrews w Szkocji. To dało mu start w Grand Slam – zwycięstwo w każdej z czterech różnych dyscyplin – w wieku 24 lat.

Woods zerwał z hakiem podczas 2000 PGA Championship w Louisville w Kentucky. W całej swojej karierze Woods zawsze miał największe salony wystawowe, z tysiącami ludzi gromadzących się od dołka do dołka, aby oglądać jego grę. Przypisuje mu się również przyciągnięcie milionów nowych fanów do sportu.

Woods reaguje, gdy zadaje cios podczas meczu play-off na Mistrzostwach PGA 2000. Woods pokonał Boba Maya w play-offach, aby wygrać swoje trzecie z rzędu główne mistrzostwo.

Fani oglądają, jak Woods wybucha na 18. dołku podczas Masters w 2001 roku. Woods wygrał wydarzenie i ukończył to, co teraz nazywa się Tiger Slam – cztery kolejne ważne tytuły.

Woods rozmawia z legendą golfa Jackiem Nicklausem na Memorial Championships w czerwcu 2001 roku. Obaj są powszechnie uważani za najlepszych golfistów w historii i tylko Nicklaus zdobył tytuły większe niż Woods.

Woods przyjeżdża pojazdem wojskowym przed targami golfowymi w Fort Bragg w Północnej Karolinie w 2004 roku. Woods spędził tydzień trenując z armią, zanim poprowadził klinikę golfa juniorów dla Tiger Woods Foundation. Ojciec Woodsa, Earl, stacjonował w bazie w latach sześćdziesiątych.

READ  Taylor Ward uderza w Wielkiego Szlema i uderza o jedną turę

Woods i Phil Mickelson ustawiają się w szeregu podczas finałowej rundy mistrzostw Forda w marcu 2005 roku. Przez większość kariery Woodsa Mickelson był uważany za jego największego konkurenta.

Woods świętuje ze swoim bokserem, Stevem Williamsem, po swoich słynnych żetonach na Masters 2005. Woods wygrał swoją czwartą zieloną kurtkę.

Woods obejmuje Williamsa po wygraniu British Open w Holick w Anglii w 2006 roku. Było to pierwsze większe zwycięstwo Woodsa od śmierci jego ojca zaledwie dwa miesiące temu.

Woods stoi ze swoją matką, Kultydą i córką Sam, podczas odsłonięcia pomnika jego i ojca w Tiger Woods Education Center w Anaheim w Kalifornii w styczniu 2008 roku.

Woods miał złamaną nogę i zerwał więzadło w kolanie, ale wygrał playoff z Rocco Medetem na US Open 2008. Było to jego trzecie zwycięstwo w US Open i 14. tytuł.

Prezydent Barack Obama gościł Woodsa w Gabinecie Owalnym Białego Domu w kwietniu 2009 roku.

Woods trafił kulę podczas rundy treningowej PGA Championship w sierpniu 2009 roku.

Woods trzyma swoją córkę, Sam, podczas gdy on i jego żona Eileen biorą udział w meczu piłki nożnej w Stanford w listopadzie 2009 roku. Woods poślubił Elaine, modelkę, w 2004 roku. Para ma również syna, Charliego.

Woods gra w wirtualnego golfa z prowadzącym talk show Jimmym Fallonem w 2011 roku.

Woods flirtuje ze znakomitym golfistą Arnoldem Palmerem po wygraniu Bay Hill Invitational w marcu 2013 roku i odzyskaniu pozycji najlepszego golfisty na świecie.

Woods upada na ziemię z bólu po postrzeleniu w Barclays w sierpniu 2013 roku. Kilka miesięcy później będzie miał operację kręgosłupa z powodu uszczypnięcia nerwu.

Od lewej Woods, Jason Dufner i Mickelson spędzają czas w Muirfield Village Golf Club, gdzie w październiku 2013 r. w Dublinie w stanie Ohio odbywał się Presidents Cup.

Woods pocałował swoją ówczesną dziewczynę, gwiazdę narciarstwa Lindsey Vonn, na imprezie w Beaver Creek w Kolorado w 2015 roku. Umawiali się na dwa lata.

READ  Byron Buxton uderza 11. wrak w zwycięstwie nad Strażnikami

Woods poprowadził drużynę USA do zwycięstwa w Presidents Cup w grudniu 2019 roku.

Lasy podczas drugiej rundy Masters w listopadzie 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.