Toyota GR010 Hypercar w Gran Turismo 7 – GTPlanet

Zwycięski Toyota Le Mans Hypercar GR010 będzie pochodził od Toyoty Gran Turismo 7 W ciągu najbliższych dwóch miesięcy, z autem, które ma zostać użyte w 2022 roku Toyota Gazoo Racing GT Cup Tour.

GR010 to najnowszy z udanych serii wyścigowych Toyoty, który od 2018 roku niepokonany w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, wygrywając w każdym sezonie mistrzostwa świata w rajdach długodystansowych.

Zastąpił TS050 jako czołowa maszyna marki po zmianie przepisów przed sezonem 2021. Rosnące koszty klasy LMP1 spowodowały wycofanie się Porsche, Audi, Nissana i Peugeota, a FIA i Klasa ACO przybyła z Hypercars, aby je zastąpić.

Używając ścisłego limitu kosztów i dostrojonej formuły hybrydowej, klasa była pierwotnie przeznaczona dla producentów do budowy samochodów wyścigowych z wysokowydajnych maszyn drogowych. Jednak wszelkie plany dotyczące kompatybilnych samochodów drogowych – jak w słynnej erze GT1 – zostały odłożone na półkę, a większość wpisów dotyczy samochodów wyścigowych. Więc ten jeden samochód był przemianowany LMP1-H.

Oznacza to, że możemy nigdy nie zobaczyć Toyota GR Super Sport Samochód drogowy, który mógłby służyć jako model homologacyjny dla GR010, ale sam GR010 okazał się już niezrównany w powstającej klasie.

Oprócz zdobycia tytułu Le Mans w swojej pierwszej próbie w 2021 roku – z wynikiem 1-2 – GR010 jest niepokonany przez cały sezon WEC. Każdy z dwóch zgłoszeń wygrał trzy z sześciu wyścigów, a duet czterokrotnie zdobył 1-2 punkty.

Gran Turismo 7 Gracze będą mogli wkrótce wypróbować samochód, a GR010 ma wejść do gry przed latem. Zaplanowano, że będzie używany w 2022 Toyota Gazoo Racing GT Cup Tour na Circuit de la Sarthe.

GR010 prawdopodobnie nie będzie jedynym nowym samochodem używanym w 4 sezonie Gran Turismo. Wystartuje w wyścigu GR86 w Autopolis 18 lipca – Najnowszy nowy pojazd dodany do GT Sport — lub Subaru BRZ, co prawdopodobnie oznacza, że ​​BRZ z 2021 r. GR dołączy do jego rodzeństwa 86GT.

READ  Nadchodząca funkcja edycji Twittera może śledzić historię tweetów

Ponieważ właściwy wyścig dla hipersamochodu zbliża się 5 czerwca, spodziewamy się, że dotrze on w ciągu najbliższych pięciu tygodni i w jednej z pierwszych partii Planowane aktualizacje treści dla GT7 początek później w kwietniu.

Zobacz więcej artykułów na temat wyścigów Gazoo i Toyoty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.