Trenerzy Big Ten wzywają do podjęcia działań przeciwko Michigan

Współpracownicy Jima Harbaugha chcą coś z tym zrobić.

„Zdecydowana większość” trenerów Wielkiej Dziesiątki nalegała, aby konferencja podjęła działania przeciwko Michigan w związku z kradzieżą znaków, poinformował Pete Thamel z ESPN.com podczas środowej rozmowy telefonicznej z komisarzem Wielkiej Dziesiątki Tonym Pettitte.

Trener Michigan Jim Harbaugh odszedł po około 30 minutach. Potem trwało to około godziny, a trenerzy z konferencji rozmawiali o dochodzeniu prowadzonym przez NCAA w tej sprawie.

Według Thamela rozmowa była „intensywna i emocjonalna”.

„Wspólnie trenerzy chcą, aby Wielka Dziesiątka podjęła działania już teraz” – powiedziało Tamilowi ​​źródło zaznajomione z wezwaniem. „Na co czekamy? Wiemy, co się stało”.

Rozmowa zawierała wyjaśnienia Petittiego dotyczące sposobu kradzieży szyldu. Według Thamela język używany podczas rozmowy zawierał takie słowa, jak „skażony”, „oszukańczy” i „bezprecedensowy”.

Stworzyło to również ogromną przewagę dla stanu Michigan, ponieważ wiedział (na przykład), co zrobi przeciwnik, zanim to nastąpiło.

„Ludzie nie rozumieją powagi sprawy” – powiedział tamilskiemu anonimowe źródło. „Jak to naprawdę wpłynęło na plan gry. Aby naprawdę wiedzieć, czy był to bieg, czy podanie, ludzie nie rozumieją, jak dużą przewagę miał Michigan.

Zdaniem Thamela Wielka Dziesiątka ma władzę ukarać szkołę i/lub jej pracowników zgodnie z polityką konferencji dotyczącą sportowej rywalizacji.

„Bezprecedensowe naruszenie zasad wymagałoby bezprecedensowych działań ze strony Wielkiej Dziesiątki” – powiedziało tamilskiemu inne anonimowe źródło.

Wszystko śmierdzi. Harbaugh powiedział, że nie wiedział, że coś takiego się dzieje. Biorąc pod uwagę dowody, które pojawiły się w opublikowanych raportach, Harbaugh musiałby być panem Magoo, aby nie zdawać sobie sprawy z tego, co się dzieje.

Prawdopodobnie równie źle jest o tym wiedzieć, biorąc pod uwagę znaczenie pracy, jaką Harbaugh pełni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *