Trump twierdzi, że bilingi telefoniczne są sprzeczne z harmonogramem prokurator hrabstwa Fulton, Fannie Willis

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia,

Fannie Willis przyznaje się do romansu z Nathanem Wade’em, prawnikiem, którego zatrudniła, by ścigać Trumpa.

Z danych pochodzących z telefonów komórkowych wynika, że ​​zespół prawny Donalda Trumpa twierdzi, że dwóch prokuratorów prowadzących dochodzenie w tej sprawie nie mówiło prawdy o ich związku.

Były prezydent próbuje wykluczyć ze sprawy prokurator okręgową hrabstwa Fulton Fannie Willis.

Jej prawnicy twierdzą, że bilingi telefoniczne wskazują, że pani Willis błędnie przedstawiła harmonogram swojego romansu z innym prawnikiem.

Prokuratura okręgowa zaprzeczyła tym zarzutom i stwierdziła, że ​​dane zostały błędnie zinterpretowane.

Trump i współoskarżeni są oskarżeni o próbę ingerencji w wybory prezydenckie w Gruzji w 2020 roku.

Twierdzą jednak, że związek pani Willis z prawnikiem, którego wynajęła w tej sprawie, Nathanem Wade, stanowił finansowy konflikt interesów.

Na rozprawie na początku tego miesiąca zarówno pani Willis, jak i pan Wade zeznali, że ich romans rozpoczął się dopiero na początku 2022 r., po mianowaniu pana Wade'a.

Jednak w złożonym w piątek wniosku prawnym Charles Mittelstadt, śledczy z zespołu prawnego Trumpa, stwierdził, że z rozmów telefonicznych wynika, że ​​Wade, który był wówczas żonaty, przebywał w pobliżu domu pani Willis „przez długi czas”. Co najmniej 35 razy w całym 2021 r.

W oświadczeniu, powołując się na funkcję geolokalizacji urządzenia pana Wade'a, stwierdza się, że „dane pokazują, że znajduje się on w miejscu, a nie w transporcie”.

Tytuł Filmu,

ZOBACZ: Zaskakujące zeznanie Fanny Willis w 75 sekund

Mittelstadt powiedział również, że w ciągu 11 miesięcy 2021 roku para wymieniła ponad 2000 rozmów telefonicznych i prawie 12 000 rozmów telefonicznych, w tym połączeń głosowych i SMS-ów.

Śledczy stwierdził, że z danych wynika, że ​​pan Wade dwukrotnie przebywał w pobliżu mieszkania pani Willis od późnej nocy do świtu.

W jednym przypadku Mittelstadt twierdzi, że pewnego wieczoru we wrześniu 2021 r. urządzenie Wade’a zostało wysłane sygnałem dźwiękowym w pobliżu mieszkania pana Willisa o godzinie 22:45 i pozostało tam do godziny 03:30 nad ranem.

Śledczy powiedział, że wysłał wiadomość tekstową do pani Willis o godzinie 04:20 tego ranka, po tym jak telefon pana Wade'a wrócił do jego domu.

Jednak w dokumentach sądowych złożonych w piątek późnym wieczorem biuro pani Wills stwierdziło, że dane telefoniczne „nie dowodzą niczego istotnego” i nie powinny być przedstawiane w sądzie jako dowód.

„Telefon prokuratora specjalnego Wade’a nie zrobił nic innego, jak tylko zlokalizował go gdzieś w gęsto zaludnionym promieniu kilku mil od różnych rezydencji, restauracji, barów, klubów nocnych i innych firm” – czytamy w zgłoszeniu.

Stwierdzono również, że żadne zapisy rozmów telefonicznych nie wykazały, że pani Willis i pan Wade mieli romantyczny związek w 2021 r. ani że „w dowolnym momencie przebywali w tym samym miejscu”.

W piątek sędzia hrabstwa Fulton Scott McAfee powiedział, że 1 marca odbędzie się rozprawa w sprawie dyskwalifikacji.

Zespół prawny Trumpa utrzymuje, że Willis odniosła korzyści finansowe w związku ze sprawą i powinna zostać odsunięta od sprawy.

Obaj prokuratorzy zaprzeczyli, jakoby ich związek stworzył konflikt interesów lub że ich podróże i posiłki stanowiły jakąkolwiek nienależną korzyść finansową.

Nawet jeśli pani Willis zostanie zdyskwalifikowana ze sprawy, nie oznacza to końca zarzutów karnych postawionych Trumpowi.

To jednak opóźniłoby działania do czasu listopadowych wyborów prezydenckich.

W sprawie wyborczej w Gruzji Trump został oskarżony o oszukańczy spisek mający na celu zlikwidowanie deficytu wynoszącego mniej niż 12 000 głosów w stanie, który przegrał z Joe Bidenem.

W sumie frontmanowi Partii Republikańskiej w Białym Domu postawiono 91 zarzutów karnych w czterech odrębnych sprawach.

W piątek sędzia w Nowym Jorku nakazał byłemu prezydentowi zapłacić 454 mln dolarów (358 mln funtów) w ciągu miesiąca po uznaniu go za winnego oszustwa w sprawie cywilnej związanej z zawyżoną wyceną jego nieruchomości biznesowych.

Więcej o wyborach w USA

READ  Grupy praw aborcyjnych osiągnęły próg petycji, aby umieścić aborcję w głosowaniu na Florydzie w 2024 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *