Trzech zabitych, sześciu rannych w wybuchu jemeńskiego tankowca

26 marca 2019 r. w Sanie w Jemenie zwolennicy ruchu Huti skandowali hasła, gdy maszerowali z okazji 4. rocznicy interwencji wojskowej kierowanej przez Saudyjczyków w wojnie w Jemenie.

Khalid Abdullah | Reuters

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie – Jemeńscy rebelianci Houthi zabili trzy osoby i zraniły sześć innych w poniedziałkowym ataku w Abu Zabi. Atak spowodował pożar i trzy eksplozje cystern z benzyną w pobliżu magazynów państwowej firmy naftowej ADNOC. Według państwowej agencji prasowej Zjednoczonych Emiratów Arabskich WAM, zabity był Pakistańczyk i dwóch Hindusów.

Policja w Abu Dhabi poinformowała w oświadczeniu, że pożary wybuchły w strefie przemysłowej Musaffah w poniedziałek po południu oraz na placu budowy w pobliżu międzynarodowego lotniska w Abu Zabi w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Władze uważają, że atak został przeprowadzony przez drony.

„Wstępne śledztwo ujawniło, że małe latające obiekty, które spadły w obu obszarach, prawdopodobnie należały do ​​dronów. Wysłano zespoły wykwalifikowanych funkcjonariuszy, a pożar jest obecnie gaszony” – czytamy w oświadczeniu policji.

Wstępny raport stwierdzał, że „nie było znaczących szkód w żadnym wypadku” i wszczęto dochodzenie.

Rzecznik jemeńskiego ruchu Huti, który jest w stanie wojny z koalicją dowodzoną przez Saudyjczyków, w skład której wchodzą Zjednoczone Emiraty Arabskie od 2015 roku, powiedział, że jego bojownicy rozpoczęli operację wojskową w Sheikhdom Zatoki Perskiej i ujawnią więcej szczegółów w ciągu kilku godzin . , według Reutera.

Masowe wycofanie się Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Jemenu w 2019 roku pogrążyło najbiedniejszy kraj na Bliskim Wschodzie w krwawej wojnie trwającej prawie cztery lata i sprowokowało wojnę zastępczą między Arabią Saudyjską a jej regionalnym przeciwnikiem, Iranem, w celu sfinansowania i uzbrojenia Huti.

Abu Zabi nadal ma znaczące wpływy wśród sił jemeńskich, uzbrojonych i wyszkolonych do walki z Huti, którzy w 2014 roku obalili wspierany przez Saudyjczyków rząd Jemenu, kierowany przez prezydenta Abdraba Mansoura Hadiego.

Huti na przestrzeni lat przeprowadzili setki transgranicznych ataków rakietowych i dronów na Arabię ​​Saudyjską, zabijając dziesiątki tysięcy Jemeńczyków od czasu nalotów na Rijad.

READ  Czterech mężczyzn zostało postawionych przed sądem w Hongkongu w związku z brutalnym morderstwem modelki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *