Tysiące świątecznych lotów zostało odwołanych z powodu rozprzestrzeniania się Amigron

Obrazek
dług…Dave Sanders dla New York Times

Tysiące pasażerów odwołało swoje świąteczne loty w ostatniej chwili w piątki i soboty z powodu niedawnego wzrostu liczby przypadków Omicron, w tym przez stewardesy.

Wzrosła liczba odwołań na całym świecie w Wigilię i Boże Narodzenie Ponad 3800, Witryna informacyjna o liniach lotniczych Pokazano ponad 1000 w Stanach Zjednoczonych. Chociaż anulowanie stanowiło stosunkowo niewielki procent z około 80 000 odwiedzających każdego dnia, stanowiło mylącą przeszkodę. Wakacje Cień przez najbardziej wszechobecne Wariant omigracyjny, który teraz oblicza Ponad 70 procent Nowe przypadki koronawirusa w Stanach Zjednoczonych.

United Airlines odwołały 176 z 4000 lotów krajowych i międzynarodowych zaplanowanych na dziesiątki lotnisk w piątek, głównie z powodu telefonów wykonanych przez chorych członków zespołu, powiedział rzecznik przewoźnika z Chicago, Joshua Fried. Powiedział, że w sobotę odwołano już co najmniej 44 loty.

Rzecznik Delta Air Lines powiedział, że 158 z 3100 lotów zostało odwołanych. Wigilia, jeden z najbardziej ruchliwych dni podróży w roku, zaplanowana jest na piątek. Linie lotnicze z siedzibą w Atlancie kończyły „wszystkie opcje i zasoby”, w tym konwersję i wymianę samolotów i personelu w celu zrównoważenia regularnych lotów.

Nastąpiły anulowania „Kombinacja problemów związanych z pogodą i Omigron oraz problemów, w tym Delta, przewiduje co najmniej 150 odwołań w weekend” – powiedziała rzeczniczka Kate Modolo.

Alaska Airlines dokonały 17 odwołań w czwartek, co skłoniło dużą liczbę członków załogi do zgłoszenia infekcji, ale przewoźnik powiedział, że tylko dziewięć lotów musiało zostać odwołanych w piątek, powiedział rzecznik.

Inne linie lotnicze, w tym JetBlue i Allegiant, zrobiły to samo Świadomość lotu, Said American Airlines nie odwołały obecnie lotu.

Podczas gdy większość podróżnych była w stanie dotrzeć do celu, setki osób szukało alternatyw, nie mogąc się doczekać pierwszych nieformalnych wakacji od wielu lat rezerwacji.

READ  Zwolnienia w Citigroup, zmiany w zarządzie – źródła

Maty, koce i poduszki były porozrzucane na podłogach Minneapolis-St. Śniadanie wigilijne na międzynarodowym lotnisku. Lot został opóźniony i odwołany, ponieważ ci, którzy spędzili noc, próbowali ponownie zarezerwować swoje miejsca, pozostawiając pogotowie puste tuż przed wschodem słońca.

Joe Lampkin, podróżnik z okolic Minneapolis, czekał w pobliżu bramy D4 wczesnym rankiem w piątek, a następnie tego ranka próbował wsiąść na samolot do Seattle, gdzie czekała na niego jego rodzina.

„Jedno jest pewne, że niczego nie można anulować” – powiedział. powiedział Lampkin.

Na lotnisku w Atlancie, siedzibie głównej Delty, około 30 osób ustawiło się w kolejce po pomoc w Terminalu A, gdzie dwóch pracowników Delta próbowało załatwić sprawy pasażerów z odwołanymi i opóźnionymi lotami.

Klienci wyrazili swoje żale w mediach społecznościowych w związku z anulowaniem.

Według The New York Times w Stanach Zjednoczonych odnotowano prawie 187 000 nowych przypadków dziennie, co stanowi wzrost o 55 procent w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Monitor wirusa koronowego.

Podobne problemy pojawiły się na całym świecie, gdy stewardesy wzywały do ​​zgłaszania chorób lub ekspozycji na wirusy.

Rzecznik prasowy Jetstar Airways z siedzibą w Australii powiedział: „Potrzebujemy więcej czołowych członków naszego zespołu, aby przetestować i wyizolować bliskie kontakty ze względu na rosnącą liczbę przypadków w ogólnej społeczności, która musiała odwołać około 80 lotów”.

Ponieważ wirus nadal się rozprzestrzenia, braki kadrowe dotykają różne branże usługowe.

Wielka Brytania powiedziała w tym tygodniu, że zmniejszy liczbę dni, które ludzie muszą być odizolowani z 10 dni do siedmiu dni po wystąpieniu objawów Covit-19, a urzędnicy twierdzą, że zmiana pomogłaby złagodzić deficyt. Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób przeprowadziły w czwartek podobną operację, chociaż zmiana dotyczy tylko pracowników służby zdrowia.

READ  Dzień po katastrofie kolejki linowej w Turcji z powietrza uratowano 174 osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *