Ukraińsko-rosyjskie wiadomości wojenne: Aktualizacje na żywo

Zacieśnia się więź gospodarcza wokół Romana Abramowicza, którego aktywa były od ponad miesiąca celem ataków władz brytyjskich w ramach zachodnich sankcji wobec rosyjskich oligarchów po inwazji na Ukrainę.

flota jachtów być śledzonym I w niebezpieczeństwie pochwycenia. Kazano mu sprzedać jedną ze swoich cennych rzeczy, Chelsea Football Club. Niektóre inwestycje w zagraniczne fundusze hedgingowe i fundusze private equity powiązane z panem Abramowiczem również zostały zamrożone.

W ostatnim posunięciu przeciwko ogromnej fortunie Abramowicza – szacowanej na ponad 10 miliardów dolarów – władze na Jersey, brytyjskim terytorium na Wyspach Normandzkich, poinformowały w środę, że zamroziły aktywa o wartości 7 miliardów dolarów, które prawdopodobnie należą do niego.

Akcja miała miejsce we wtorek po tym, jak tamtejsi funkcjonariusze organów ścigania Dostałem orzeczenie sądowe i zostałem poinformowany Na stronie, która prawdopodobnie jest powiązana z interesami biznesowymi pana Abramowicza na wyspie, największej w Kanale La Manche.

Alec Le Soyer, urzędnik z Wydziału Prawnego Jersey, powiedział, że władze nie mogą przedstawić żadnych dalszych komentarzy na temat „bezpośredniego śledztwa”. Przedstawiciele pana Abramowicza w Londynie nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Abramowicz jest jednym z najsłynniejszych rosyjskich miliarderów, częściowo dzięki posiadaniu Chelsea FC, jednego z największych klubów piłkarskich na świecie. Nakazał sprzedaż klubu po tym, jak w marcu brytyjscy urzędnicy nałożyli na niego sankcje. Pan Abramowicz jest również znany ze swojego wsparcia dla Liad Vashem, Muzeum i Miejsca Pamięci Holokaustu w Izraelu.

Ale podobnie jak pochodzenie wielu innych rosyjskich oligarchów, jego fortuna jest skomplikowaną zagadką, która charakteryzuje firmy przykrywki i ciche inwestycje na całym Zachodzie.

Niektóre firmy-przykrywki założone na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, aby inwestować pieniądze pana Abramowicza w fundusze hedgingowe, firmy private equity, nieruchomości i jachty W ostatnich latach zostali przeniesieni do Jersey.

Dokumenty rejestrów korporacyjnych Jersey pokazują, że dwie firmy, Matterhorn Capital Ventures i Bradfield Overseas Holdings, wymieniły Eugene’a Tenenbauma, wieloletniego partnera biznesowego pana Abramowicza, na stanowisko dyrektora. Pan Tenenbaum, który urodził się na Ukrainie, ale przez wiele lat pracował jako księgowy w Toronto, ma: zajmował stanowisko kierownika Dla wielu firm pana Abramowicza, w tym Chelsea.

READ  Biden spotyka fińskiego przywódcę, gdy Rosja irytuje europejskich sąsiadów

W e-mailu Tenenbaum powiedział, że niedawno zrezygnował z funkcji dyrektora Matterhorn i Bradfield. Dodał: „To z prawnikami. Więc nie mogę komentować”.

W zeszłym tygodniu władze na Kajmanach, brytyjskim terytorium na Karaibach, poinformowały, że dostawcy usług finansowych zostali zamrożeni. 7,3 miliarda dolarów W aktywach należących do Rosjan, którzy zostali sankcjonowani.

Urzędnicy z Kajmanów nie ujawnili, do kogo należą aktywa, ale wyspy od dawna są centrum operacji funduszy offshore prowadzonych przez amerykańskie fundusze hedgingowe i firmy private equity. Uważa się, że pan Abramowicz zainwestował kilka miliardów dolarów w amerykańskie firmy prywatne i fundusze hedgingowe zorientowane na nieruchomości, New York Times Zgłoszone.

Concord Management, mała firma doradztwa inwestycyjnego z Tarrytown w stanie Nowy Jork, odegrała kluczową rolę w zorganizowaniu inwestycji w fundusze hedgingowe i private equity pana Abramowicza. Firma stwierdziła jednak, że poleciła fundusze, ale nie zarządza nimi bezpośrednio dla klientów. Uważa się, że Concord w ciągu ostatnich dwóch dekad pomagał panu Abramowiczowi w organizowaniu inwestycji w dziesiątki funduszy hedgingowych i firm private equity zorientowanych na nieruchomości.

Wywierana na niego presja finansowa nie pochodzi jednak od urzędników w Stanach Zjednoczonych. Chociaż brytyjscy urzędnicy nałożyli sankcje na Abramowicza, Stany Zjednoczone nie zrobiły tego po części dlatego, że działał on jako mediator w negocjacjach między Ukrainą a Rosją. Działania na Jersey i Kajmanach – obu terytoriach brytyjskich – odzwierciedlają ważną rolę, jaką te terytoria odgrywają w zarządzaniu losami oligarchii.

Matterhorn Capital był powiązany z Abramowiczem około dwie dekady temu, ze strukturą korporacyjną, która wskazuje na łańcuch firm-przykrywek, których bogaci Rosjanie używali do ukrywania swoich własności i komplikowania wysiłków władz w celu wyśledzenia ich aktywów.

Matterhorn został pierwotnie włączony na Kajmanach w 1999 roku, a w 2002 roku został ponownie włączony do Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Rok wcześniej Matterhorn został ponownie przeniesiony i włączony do Jersey. Tamtejsze zapisy pokazują, że oprócz pana Tenenbauma, dwaj urzędnicy z Zedra, globalnej firmy świadczącej usługi korporacyjne, pełnili funkcję menedżerów Matterhorn. Rzecznik Zedry, która ma biuro w Jersey, odmówił komentarza.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Ale pytanie, kto czerpie korzyści ekonomiczne z Matterhornu, pozostaje niejednoznaczne. Dokumenty ujawniają, że jednym z udziałowców Matterhornu jest inna firma z Jersey, Keygrove Holdings. Inne dane wskazują, że głównym udziałowcem Keygrove jest Finservus (Trustees) Ltd. , firma z siedzibą na Cyprze.

W 2008 roku brytyjski sąd Łączenie Finservus z panem Abramowiczem. Próbując rozwiązać to wszystko w tamtym czasie, jeden sędzia napisał: „W rezultacie wydaje się, że istnieje sieć firm, głównie na BVI i na Cyprze, które mają różne interesy, zarówno osobiste, jak i handlowe, niektóre bardzo duże , którego pan Abramowicz jest lub wydaje się być ostatecznym właścicielem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.