UPS, GM, JetBlue, Microsoft, Super Micro, Sanmina, Calix, SLB, Corning i inni przewoźnicy

Analitycy oczekują, że Microsoft ogłosi zyski za drugi kwartał fiskalny po dzwonku zamykającym we wtorek na poziomie 2,77 dolara na akcję, w porównaniu z 2,32 dolara rok wcześniej. Oczekuje się, że przychody osiągną 61 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 15,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. W ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje spółki wzrosły o 65%, co odzwierciedla akcje Microsoftu
'S

Silny nacisk na generatywne oprogramowanie AI we wszystkich liniach produktów. Przed publikacją akcje Microsoftu spadły o 0,6%.

Alfabet
,

Spółka matka Google i producent chipów Advanced Micro Devices
,

Planowane jest także opublikowanie wyników kwartalnych po zamknięciu sesji. Akcje Alphabetu spadły o 0,9%, a AMD o 2,6%.

Akcje United Parcel Service spadły o 7% po przekroczeniu szacunków przychodów za czwarty kwartał, a firma dostarczająca paczki opublikowała prognozę przychodów na 2024 r., która również była poniżej oczekiwań. UPS zmniejszy zatrudnienie o 12 000 pracowników, powiedziała dyrektor generalna UPS Carol Toomey podczas telekonferencji.

Akcje General Motors wzrosły o 8,2% po tym, jak producent samochodów ogłosił, że w czwartym kwartale zyski i sprzedaż przekroczyły szacunki analityków oraz podał, że spodziewa się zysków operacyjnych w 2024 r. w wysokości od 12 do 14 miliardów dolarów w porównaniu z oczekiwaniami analityków na poziomie 10,8 miliarda dolarów.

Pfizer odnotował skorygowany zysk za czwarty kwartał w wysokości 10 centów na akcję, przekraczając oczekiwania analityków, przy przychodach w wysokości 14,2 miliarda dolarów. Firma farmaceutyczna potwierdziła również swoje wytyczne na cały rok 2024. Akcje spadły o 1%.

Akcje JetBlue Airways spadły o 4,8% po tym, jak przewoźnik zgłosił mniejszą niż oczekiwano stratę i przekroczył oczekiwania dotyczące przychodów w czwartym kwartale, ale wydał rozczarowujące prognozy dotyczące przychodów w pierwszym kwartale.

Wyniki Super Micro Computer za drugi kwartał fiskalny

Beats Oczekiwania Producent komputerów i serwerów oświadczył, że spodziewa się przychodów w trzecim kwartale fiskalnym wynieść od 3,7 miliarda do 4,1 miliarda dolarów, a skorygowanego zysku na akcję od 5,20 do 6,01 dolarów, czyli znacznie powyżej oczekiwań. Akcje wzrosły o 2,1%.

Sanmina
,

Dostawca usług produkcyjnych oświadczył, że spodziewa się skorygowanych zysków i sprzedaży w drugim kwartale fiskalnym powyżej oczekiwań z Wall Street i dodał, że spodziewa się „sekwencyjnej poprawy w miarę wchodzenia w drugą połowę roku”. Akcje podskoczyły o 28%.

Akcje Calix, firmy zajmującej się oprogramowaniem szerokopasmowym, spadły po tym o 26%. W czwartej kwarcie porażka Oczekiwano przychodów w pierwszym kwartale na poziomie 225–231 mln dolarów, w porównaniu z 250 mln dolarów rok wcześniej i poniżej szacunków analityków na poziomie 267,5 mln dolarów.

Akcje SLB, dawnej spółki Schlumberger, spadły o 8,9% po tym, jak Saudi Aramco poinformowało, że rząd Arabii Saudyjskiej nakazał jej utrzymanie zdolności wydobycia ropy na poziomie 12 milionów baryłek dziennie i nie zwiększanie ich do 13 milionów.

wir
,

Producent urządzeń podał skorygowane zyski za czwarty kwartał, które przekroczyły szacunki analityków, ale podał, że spodziewa się skorygowanych zysków w 2024 r. na poziomie 13–15 dolarów na akcję i sprzedaży na poziomie 16,9 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 13% w porównaniu z rokiem poprzednim. Analitycy spodziewali się zysku na poziomie 15,37 dolarów na akcję przy sprzedaży na poziomie 17,9 miliarda dolarów.

Akcje Whirlpool spadły o 6,3%.

Zespół Cleveland Cliffs odnotował stratę w czwartym kwartale, która była mniejsza niż rok wcześniej, ale przychody w wysokości 5,11 miliarda dolarów były poniżej szacunków. Producent stali podał, że spodziewa się skorygowanej EBITDA za pierwszy kwartał przekraczającej skorygowaną EBITDA za czwarty kwartał wynoszącą 279 mln dolarów. Akcje wzrosły o 5,1%.

READ  Aktualizacje giełdowe na żywo

Akcje kukurydzy wzrosły o 6,1%. Producent szkła specjalistycznego i ceramiki odnotował skorygowany zysk za czwarty kwartał w wysokości 39 centów na akcję, co było zgodne z szacunkami analityków. Dyrektor finansowy Ed Schlesinger powiedział, że marża zysku brutto w czwartym kwartale wzrosła o 330 punktów bazowych w porównaniu z tym samym kwartałem rok wcześniej.