Uratowane przez fanów MMO City Of Heroes otrzymało oficjalną licencję na kontynuację

Miasto bohaterów Była to ukochana gra MMORPG, która wystartowała w kwietniu 2004 roku i trwała nieco ponad osiem lat. Zdobyła wówczas oddaną społeczność graczy, którzy nawet po zaprzestaniu produkcji kontynuowali grę w MMO na prywatnych serwerach, które istniały w dziwnej szarej strefie prawnej. Ale teraz programiści są w tyle Miasto bohaterów Oficjalnie pochwaliłem jeden z prywatnych serwerów, aby mógł dalej działać.

W 2012 roku superbohaterska gra MMO Miasto bohaterów Zostało oficjalnie zamknięte. Wiele osób było z tego powodu zmartwionych i smutnych. Ale nie wszyscy przestali grać. W 2019 r. Stało się publiczne Że tajny, nieoficjalny prywatny serwer, na którym gra istniała wiele lat po śmierci gry. Po upadku społeczności graczy, ludzie prowadzący ten serwer ostatecznie udostępnili kod gry online i pojawiło się kilka innych prywatnych serwerów. Jednak zawsze istniała obawa – dlatego też pierwszy prywatny serwer był przez długi czas utrzymywany w tajemnicy – że pewnego dnia programista NCSoft pojawi się i położy temu wszystkiemu kres, ponieważ firma była właścicielem oryginalnego kodu i oryginalnego adresu IP.

Ale 4 stycznia deweloperzy stali za nieoficjalnym projektem prowadzonym przez fanów Powrót ogłosił, że NCSoft nie ma planów uśmiercenia najpopularniejszego Miasto bohaterów Prywatny serwer. Zamiast tego firma zrobiła coś zaskakującego i zapewniła deweloperom oficjalną licencję na utrzymanie Miasto bohaterów Serwer.

W poście opublikowanym dzisiaj na Powrót ForaPrywatny serwer podziękował fanom za cierpliwe czekanie przez ostatnie kilka lat Po dokuczaniu w 2019 r Prowadzi rozmowy z NCSoft na temat projektu.

Powrót Wydano koncesję na prowadzenie działalności m.in Miasto bohaterów serwer i kontynuować rozwój gry – z zastrzeżeniem warunków i ograniczeń określonych w umowie – ale zgodnie z ustaleniami pomiędzy nami a NCSoft, NCSoft nadal jest właścicielem Miasto bohaterów „Własność intelektualna i jej pochodne” – wyjaśnili twórcy projektu.

READ  Apple wyda aktualizację oprogramowania iPhone'a 12 we Francji, aby rozwiązać problemy związane z promieniowaniem

Film przedstawiający osobę grającą w Homecoming

Twórcy potwierdzili, że konta i postacie są „bezpieczne” i nie zostaną usunięte. Ogłosili również, że w dalszym ciągu będą tworzone nowe treści dla Homecoming, dostęp pozostanie bezpłatny, a projekt będzie nadal finansowany w całości z datków fanów.

W ramach nowej umowy, wygląda na to, że inne prywatne serwery mogą nie działać dalej. Zespół ma nadzieję, że gracze przyjdą Powrót Mogą bardziej scentralizować społeczeństwo. the Powrót Zespół podkreślił, że część umowy wymagała jednego „wewnętrznego rozwiązania w zakresie instalacji i łatania”, dlatego też poświęcił czas na opracowanie oprogramowania startowego.

Chociaż nadal pozostaje wiele pytań i szczegółów do dopracowania, ogólna reakcja była w większości pozytywna. To zaskakujący obrót wydarzeń i bardzo rzadki przykład pozwolenia fanom na oficjalne zatrzymanie gry. Pokazuje także, że istnieją sposoby na utrzymanie gry MMO po jej oficjalnym zamknięciu, zakładając, że istnieje zainteresowanie fanów i wsparcie dla martwej gry.

Gry MMO zawsze były trudnym zadaniem dla konserwatorów gier i to właśnie dlatego Miasto bohaterów Umowa pokazuje, że dostępne są inne rozwiązania, jeśli firmy potrafią dobrze współpracować z fanami i modderami.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *