Urzędnicy: obawiają się, że w wyniku powodzi w Libii zginęło ponad 3000 osób, a 10 000 innych uznano za zaginione

Jeden z najbardziej dotkniętych obszarów został uznany za strefę klęski żywiołowej.

Libijski minister zdrowia powiedział we wtorek, że w niszczycielskich powodziach, które nawiedziły wschodnią Libię, zginęło ponad trzy tysiące osób.

Według Tamera Ramadana, wysłannika Libii przy Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, kolejnych 10 000 osób uważa się za zaginione.

„Liczba ofiar śmiertelnych jest ogromna i może sięgnąć tysięcy” – powiedział Ramadan podczas wtorkowej konferencji prasowej.

W samym mieście Derna, obszarze najbardziej dotkniętym, co najmniej 700 osób zginęło w wyniku bezprecedensowych powodzi. Władze ogłosiły Dernę strefą klęski, twierdząc, że miasto stało się niedostępne z powodu przerw w dostawie prądu i komunikacji.

Według armii libijskiej w Dernie rannych zostało dodatkowo 1200 osób.

Miasta Al-Marj, Sousse, Shahat i Al-Bayda również odnotowały kilka zgonów.

„Całe dzielnice zostały zniszczone… wraz z ich mieszkańcami” – powiedział dowódca armii libijskiej podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Śródziemnomorska burza Daniel stoi za rozległymi powodziami w tym północnoafrykańskim kraju, ponieważ w weekend zmiotła całe dzielnice i zniszczyła domy w kilku nadmorskich miastach.

Według strony internetowej śledzącej powódź, Narodowe Centrum Meteorologiczne w Libii poinformowało, że w ciągu 24 godzin od niedzieli na miasto Al Bayda spadło ponad 5 cali deszczu. Lista powodzi.

Według Georgette Gagnon, koordynatorki ONZ ds. pomocy humanitarnej w Libii, wstępne doniesienia wskazywały, że burza spowodowała zniszczenia w dziesiątkach miast i wsi w regionie.

READ  Japonia do WTO: chiński zakaz dotyczący owoców morza w związku z wypadkiem w Fukushimie „całkowicie nie do przyjęcia”

„Jestem głęboko zasmucony poważnym wpływem [Storm] Daniel jest w kraju i wyznaczono zespół reagowania kryzysowego, który ma przygotować wsparcie władz lokalnych i partnerów w regionie”. książki W poniedziałkowym poście w mediach społecznościowych. „Wzywam wszystkich partnerów lokalnych, krajowych i międzynarodowych do zapewnienia pilnej pomocy humanitarnej osobom dotkniętym tym trudnym okresem”.

Specjalny wysłannik USA do Libii, ambasador Richard Norland, ogłosił we wtorek, że ambasada USA w Trypolisie „wydała oficjalne oświadczenie o potrzebach humanitarnych w odpowiedzi na niszczycielskie powodzie w Libii”.

„Ogłoszenie potrzeb humanitarnych umożliwi wstępne finansowanie, które Stany Zjednoczone zapewnią w celu wsparcia wysiłków humanitarnych w Libii” – stwierdził Norland w oświadczeniu. „Współpracujemy z partnerami ONZ i władzami Libii, aby ocenić, w jaki sposób najlepiej skierować oficjalną pomoc USA. Ponadto skontaktowało się z nami kilku libijskich Amerykanów pragnących wnieść prywatny wkład w pomoc humanitarną i będziemy współpracować z władzami Libii, aby skierować te zasoby tam, gdzie są najbardziej potrzebni.”

W zeszłym tygodniu ta sama burza nawiedziła południowo-wschodnią część Morza Śródziemnego, zabijając co najmniej 26 osób w Grecji, Turcji i Bułgarii. Według „Washington Post”.

Wkład w powstanie tego raportu miał Joe Simonetti z ABC News.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *