Urzędnicy wyborczy twierdzą, że Biden może przegapić termin głosowania w Ohio

Według stanowego Biura Wyborów Demokraci mogą nie dotrzymać terminu, w którym możliwe będzie umieszczenie prezydenta Bidena na kartach do głosowania w wyborach powszechnych w Ohio.

W liście, do którego dotarł „The Washington Post”, sekretarz stanu Ohio Liz Walters powiedziała przewodniczącej Partii Demokratycznej Ohio Liz Walters, że konwencja nominacyjna Komitetu Narodowego Demokratów została wyznaczona zbyt późno, aby Biden mógł umieścić ją na karcie do głosowania w Ohio, ponieważ prawo stanowe wymaga od kandydatów posiadania certyfikatu. Co najmniej 90 dni przed wyborami powszechnymi.

W piśmie, powołującym się na obowiązujące w Ohio przepisy dotyczące głosowania w wyborach prezydenckich, stwierdza się, że ostateczny termin zatwierdzenia kandydata na prezydenta w Ohio upływa 90 dni przed wyborami powszechnymi. Wybory odbędą się 5 listopada tego roku, a ostateczny termin wyborów w Ohio przypada na 7 sierpnia, ale Narodowa Konwencja Demokratów, która ma nominować Bidena do rewanżu z Donaldem Trumpem, zbierze się dopiero 19 sierpnia.

W piśmie Paula DeSantisa, głównego doradcy prawnego do sekretarza stanu Ohio Franka LaRose’a (po prawej), zwrócono się do przywódców legislacyjnych stanu Demokratycznego o wyjaśnienia, aby zapewnić „terminowe przestrzeganie przez partię prawa Ohio”.

Ben Kindel, rzecznik LaRose, udostępnił list The Post, ale odmówił dalszych komentarzy.

Demokraci z Ohio skopiowani z listu – przywódczyni mniejszości w Izbie Reprezentantów Ohio Alison Russo i przywódczyni mniejszości w Senacie Ohio Nikki Antonio – nie odpowiedzieli na prośbę „The Post” o komentarz w niedzielę rano, ale kampania Bidena przewidywała, że ​​prezydent pojawi się w niedzielę rano. Balotować.

„Monitorujemy sytuację w Ohio i wierzymy, że Joe Biden będzie na kartach do głosowania we wszystkich 50 stanach” – powiedział w e-mailu do The Post rzecznik kampanii Biden-Harris 2024 Josh Marcus-Blank.

Biuro LaRose zaleciło Narodowemu Komitetowi Demokratów zorganizowanie konwencji nominacyjnej w celu dotrzymania terminu 7 sierpnia lub stworzenia wyjątku od prawa dla kandydata Demokratów do Zgromadzenia Ogólnego Ohio.

READ  5 nowych przypadków w Chicago - Zgodnie z raportem NBC Chicago podczas letnich spotkań zaleca się środki ostrożności przeciwko małpiej grypie.

Ohio głosowało na Trumpa w 2016 i 2020 roku.

David Niven, profesor nauk politycznych na Uniwersytecie Cincinnati, powiedział, że spodziewa się, że kandydat Republikanów ponownie wygra Ohio, nawet jeśli w głosowaniu będzie Biden. Niven powiedział jednak, że jeśli uda się uniknąć Bidena, mniej Demokratów będzie głosować, co utrudni kandydatom partii mandaty w Senacie i Izbie Reprezentantów.

„Jeśli rzeczywiście tak się stanie i prezydent Biden zostanie zawieszony w wyborach, będzie to druzgocące dla ogólnej wiary w demokrację” – powiedział Niven.

To nie pierwszy raz, kiedy prawo stanu Ohio powoduje konflikty planistyczne. W 2020 r. Partie Demokratyczna i Republikańska zaplanowały swoje konwencje po terminie określonym w Ohio. Niven powiedział, że mając tego świadomość, prawodawcy stanowi dokonali zmiany, skracając termin z 90 dni przed wyborami do 60.

Niven stwierdził jednak, że decyzja była korzystna dla obu stron. W Ohio, gdzie Partia Republikańska kontroluje zarówno izby ustawodawcze, jak i rezydencję gubernatora, Niven stwierdził, że nie jest pewien, czy Republikanie chcieliby wprowadzić kolejny wyjątek.

Jeśli legislatura nie zgodzi się na wyjątek, powiedział, Partia Demokratyczna będzie musiała wskazać Bidena jako swojego kandydata przed konwencją lub umieścić Bidena na karcie do głosowania jako kandydata strony trzeciej.

„Przypuszczam, że przynajmniej na razie demokracja zwycięży” – powiedział Niven. „Ale to Ohio, więc nie będzie to łatwe”.

Byłoby zaskakujące, gdyby kandydat Demokratów lub Republikanów nie pojawił się na kartach do głosowania w wyborach powszechnych we wszystkich 50 stanach, ale w tegorocznych prawyborach Demokratów Biden nie głosował w New Hampshire.

Demokraci przełożyli prawybory na 2024 r., aby w Karolinie Południowej stały się pierwszymi konkursami, ale stan New Hampshire – prawo stanowe wymagające, aby prawybory były pierwszymi w kraju – nie forsował w odpowiedzi prawyborów Demokratów. Partia Narodowa nalegała, aby kandydaci nie uczestniczyli w głosowaniu, a Biden wolał nie umieszczać swojego nazwiska na karcie do głosowania, ale i tak wygrał jako kandydat zapisany.

READ  Były rozgrywający Patriotów nazywa drużynę „jedną z najgłupszych” po druzgocącej porażce z Raiders

W 2016 roku Trump o włos nie pojawił się na kartach do głosowania w wyborach powszechnych w Minnesocie z powodu rozbieżności Partii Republikańskiej w tym stanie. W grudniu Kolorado zdyskwalifikowało Trumpa z prawyborów stanowych, ale Sąd Najwyższy jednomyślnie uchylił tę decyzję.

Obaj główni kandydaci udają się do Ohio, które w tym roku ma 17 głosów elektorskich.

Biden odwiedził Palestynę Wschodnią w lutym w stanie Ohio, ponad rok po tym, jak wykolejenie pociągu spowodowało problemy środowiskowe i spory polityczne.

W zeszłym miesiącu Trump zorganizował wiec w Vandalia w stanie Ohio, gdzie oświadczył, że niektórzy imigranci oskarżeni o przestępstwa „nie są ludźmi” i „wykrwawią kraj”, jeśli nie zostanie wybrany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *