Urzędnik amerykański twierdzi, że pomoc jest dostarczana do Gazy z naprawionego molo w USA

WASZYNGTON (AP) – W sobotę do Gazy dotarła pierwsza pomoc z molo marynarki wojennej zbudowanego w USA, ponieważ uszkodzenia projektu wymagały jego naprawy – oświadczyło wojsko USA, wznawiając wysiłki w zakresie dostarczania dostaw Palestyńczykom drogą morską. Cierpienie z powodu problemów.

Molo, zbudowane przez armię amerykańską, przed oddaniem do użytku działało przez około tydzień Przy silnym wietrze i wzburzonym morzu 25 maja. Był uszkodzony odcinek Ponowne połączenie z plażą W piątek w Gazie po naprawie w izraelskim porcie.

Centralne Dowództwo USA poinformowało, że w sobotę przez dok dostarczono do Gazy około 1,1 miliona funtów (492 ton) pomocy humanitarnej. – stwierdził w oświadczeniu. Powtórzył, że żaden amerykański personel wojskowy nie wylądował na plaży w Gazie. USAID współpracuje ze Światowym Programem Żywnościowym ONZ i ich partnerami humanitarnymi w Gazie w celu dystrybucji żywności i innej pomocy pochodzącej z doku obsługiwanego przez USA.

Przekazanie nastąpiło tego samego dnia, w którym Izrael przeprowadził masowe ataki powietrzne i naziemne Atak, który uratował czterech zakładnikówZostał porwany przez Hamas podczas ataku z 7 października, który doprowadził do rozpoczęcia wojny w Gazie. Urzędnik ds. zdrowia w Gazie powiedział, że zginęło co najmniej 210 Palestyńczyków, w tym dzieci.

W odpowiedzi na zarzuty mediów społecznościowych Centralne Dowództwo USA Powiedział w tweecie Ani dok, ani żaden jego sprzęt, personel ani inne aktywa nie zostały wykorzystane w izraelskiej operacji. Wskazała, że ​​Izrael wykorzystywał obszar na południe od molo „w celu bezpiecznego zwrotu zakładników”.

„Tymczasowy dok na wybrzeżu Gazy utworzono tylko w jednym celu: aby pomóc w transporcie bardzo potrzebnej dodatkowej pomocy ratującej życie do Gazy” – oznajmiło wojsko USA.

Amerykańska Agencja Rozwoju Międzynarodowego stwierdziła w oddzielnym oświadczeniu, że w izraelską operację nie byli zaangażowani żadni pracownicy organizacji humanitarnych.

„Pracownicy pomocy humanitarnej w Gazie pracują w niezwykle trudnych i niebezpiecznych warunkach i należy ich chronić” – podała agencja w e-mailu. „Pracownicy pomocy działają zgodnie z humanitarnymi zasadami człowieczeństwa, neutralności, bezstronności i niezależności”.

READ  Linie Thai Smile Airways przepraszają za wirusową kłótnię na pokładzie

Transport pomocy przez dok to jeden ze sposobów dostarczenia żywności i innych pilnie potrzebnych zapasów Palestyńczykom uwięzionym na pokładzie ośmiomiesięcznego statku. Wojna Izrael-Hamas. Izraelskie ograniczenia dotyczące przepraw lądowych i walk znacznie ograniczyły dopływ żywności i innych niezbędnych dostaw do Strefy.

Ostatnią przeszkodą w realizacji projektu i trwającej walce o żywność było uszkodzenie molo Głodni Palestyńczycy. Trzech amerykańskich żołnierzy zostało rannych, jeden z nich jest w poważnym stanie, a cztery statki zakotwiczone zostały na plaży z powodu silnych fal morskich.

Wczesne wysiłki mające na celu dostarczenie pomocy z molo do Strefy Gazy również zostały zakłócone z powodu przeludnienia Wjechał konwój ciężarówek Które agencje pomocowe korzystały z transportu żywności, co doprowadziło do tego, że wiele osób zostało pozbawionych ładunku, zanim dotarły do ​​magazynu ONZ. Władze zareagowały zmianą tras podróży, a pomoc zaczęła docierać do potrzebujących.

Wiceadmirał Brad Cooper, zastępca dowódcy Centralnego Dowództwa USA, powiedział w piątek reporterom, że wnioski wyciągnięte z pierwszego tygodnia operacji utwierdziły go w przekonaniu, że teraz można dostarczyć większe ilości pomocy.

Celem, powiedział, jest dostarczanie przez dok do Gazy 1 miliona funtów żywności i innych zapasów co dwa dni. Jak poinformowało w sobotę Centralne Dowództwo, drogą morską dostarczono dotychczas drogą morską około 3,5 miliona funtów pomocy humanitarnej.

Agencje pomocowe wywierają presję na Izrael, aby ponownie otworzył szlaki lądowe, którymi można przetransportować całą niezbędną pomoc. Izrael twierdzi, że wpuścił setki ciężarówek na wjazd przez południowy punkt kontrolny i wskazuje palcem na Organizację Narodów Zjednoczonych za brak dystrybucji pomocy. Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi, że często nie jest w stanie odzyskać pomocy ze względu na sytuację w zakresie bezpieczeństwa.

Agencje Organizacji Narodów Zjednoczonych ostrzegły, że ponad milion Palestyńczyków w Gazie może być narażonych na ten kryzys Najwyższy poziom głodu Do połowy przyszłego miesiąca, jeśli działania wojenne będą kontynuowane.

READ  Aktualizacje na żywo z Australii i Francji: bezbramkowe strzelaniny

Administracja prezydenta Joe Bidena od początku powtarzała, że ​​dok nie miał być rozwiązaniem kompleksowym i żadna kwota pomocy nie pomoże.

Ogłosił to Biden, demokrata Jego plan dla armii amerykańskiej dotyczący budowy doku podczas Jego orędzie o stanie Unii Na początku marca armia podała, że ​​instalacja i obsługa zajmie około 60 dni. Zajęło to jednak trochę więcej czasu, niż planowano Pierwsze ciężarówki załadowane pomocą O Strefie Gazy wjeżdżającej na chodnik 17 maja.

Początkowy koszt oszacowano na 320 milionów dolarów, ale w zeszłym tygodniu Pentagon podał, że cenę obniżono do 230 milionów dolarów ze względu na wkład brytyjski oraz ponieważ koszt kontraktowania ciężarówek i innego sprzętu był niższy niż oczekiwano.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *