USMNT kwalifikuje się do Copa America 2024 pomimo czerwonej kartki Serginho Desta w meczu z Trynidadem

Stany Zjednoczone zakwalifikowały się do Copa America 2024 w poniedziałkowy wieczór pomimo porażki 2:1 z Trynidadem i Tobago.

Amerykanie objęli prowadzenie na początku pierwszej połowy w Port of Spain na Trynidadzie i wydawało się, że mają pełną kontrolę nad meczem, zanim Serginho Dest zobaczył czerwoną kartkę w 39. minucie po zdobyciu dwóch żółtych kartek w ciągu minuty od meczu . Dziwna sekwencja.

Dest został ukarany żółtą kartką za podniesienie i kopnięcie piłki po tym, jak sędzia liniowy wypuścił ją poza boisko. Następnie Dest odwrócił się i zaczął rozmawiać z sędzią środkowym, zakrywając przy tym usta i wskazując na sędziego liniowego. Dest wydawał się zirytowany, że błąd, który popełnił wcześniej, nie został nagłośniony. Kilku kolegów z drużyny, w tym Gio Reyna, Younes Musa i Tim Ream, próbowało odciągnąć Dessta, ale ten kontynuował rozmowę z sędzią i ostatecznie przesłał mu całusa. W tym momencie otrzymał drugą żółtą kartkę, a zatem czerwoną, i został wyrzucony z boiska.

Zarówno Reem, jak i bramkarz Matt Turner krzyczeli na Dessta, gdy ten schodził z boiska i ostatecznie schodził do szatni. Trener USA Gregg Berhalter natychmiast zastąpił prawego obrońcę Joe Scully’ego na korzyść Gio Reyny, ale cztery minuty po wyrzuceniu Dest’a drużyna Trinidad wyrównała po bramce Riona Moore’a.

„Chcę przeprosić moich kolegów z drużyny, sztab, fanów i cały naród za moje zachowanie” – napisał Dest w poście na Instagramie po meczu. To było niedopuszczalne, samolubne i niedojrzałe. Zawiodłem mój zespół! Muszę się tego nauczyć i to się więcej nie powtórzy!

Stany Zjednoczone prowadziły trzema bramkami w pierwszym meczu, a po tym, jak główka Antonee Robinsona otworzyła wynik w poniedziałkowy wieczór, po bramce na wyjeździe objęły czterobramkowe prowadzenie, co oznacza, że ​​Trynidad i Tobago będą musiały strzelić pięć goli bez odpowiedzi, aby móc zdobyć bramkę zakwalifikować. O usunięcie Stanów Zjednoczonych z Ligi Narodów.

READ  Robert Suarez został wyrzucony podczas sprawdzania obecności ciał obcych w ostatnim meczu przeciwko Marlins

T&T objęło prowadzenie 2:1 po rzucie wolnym Alvina Jonesa w 57. minucie, który jakimś cudem trafił w ręce Turnera. Był to wynik znany Stanom Zjednoczonym w Trynidadzie. Przegrali 2:1 w Couva na Trynidadzie w 2017 roku, podczas swojej ostatniej wizyty w tym wyspiarskim kraju, w meczu, który wyeliminował ich z Pucharu Świata 2018. Jednak USA zdołały w tym momencie ograniczyć szkody, utrzymując swoje miejsce w Copa America.

Dzięki zwycięstwu Stany Zjednoczone awansują także do marcowego półfinału Ligi Narodów CONCACAF. Stany Zjednoczone wygrały dwie pierwsze edycje Ligi Narodów UEFA i teraz mają szansę na trzeci tytuł z rzędu.

Co oni mówią

„To szaleństwo, to niedopuszczalne” – powiedział w przerwie meczu była gwiazda USMNT DaMarcus Beasley. „To jest niedopuszczalne. To, co zrobił teraz, wywarło na swój zespół, na drużynę amerykańską, presję wchodząc w drugą połowę, wchodząc w naprawdę ważny mecz. A teraz opuszcza półfinały. Chciałbym wiedzieć co go tak zdenerwowało, kiedy kopnął. Piłka była poza boiskiem, a potem zaczął krzyczeć na swoich kolegów z drużyny, gdy ty opuszczałeś boisko.

Beasleya zapytano, co koledzy z drużyny Dessta powiedzieliby mu w przerwie.

„Pójdę tylko do moich OG, gdyby to był Gregg Berhalter, gdy był zawodnikiem i miałby spotkać się z Serginho Destem w szatni, rozpętałoby się piekło” – powiedział Beasley. „To samo z Clintem Dempseyem. To samo z Carlosem Bocanegrą. Liderzy reprezentacji narodowej. Nie pozwolą, żeby to nam umknęło. „

„Rozumiem, że wyrzucenie piłki poza boisko cię denerwuje, ale potem idziesz dalej i przesyłasz całusy sędziemu” – powiedział Paisley. „Dlaczego? Bo się nie dostałeś (nie obwiniono Cię). Tak się zachowuje dziecko. Nie rozumiem tego i nadal mnie to denerwuje. „

Po meczu Berhalter mówił o czerwonej kartce Desta.

„Przeprosił grupę. „Powiedział, że to się nigdy więcej nie powtórzy” – powiedział Berhalter. Dodał: „Jako zespół, zawodnicy i sztab trenerski musimy pociągnąć go do odpowiedzialności, ponieważ jest to naprawdę niewybaczalne. Po meczu mocno wyraziliśmy nasze słowa. Naraził wielu zawodników na niebezpieczeństwo , sprawiło, że wielu z nich włożyło w to dużo dodatkowej pracy.” „Pogoda. Jest to uzasadnione”.

READ  USMNT kwalifikuje się do mistrzostw świata: nie lekceważ swojej porażki z Kostaryką, futbol amerykański ma przed sobą świetlaną przyszłość

Berhalter odpowiedział na kilka pytań na temat Dessta, po czym powiedział, że nie chce, aby było to „polowanie na czarownice” i zapewnił, że zespół będzie pracował nad dalszą grą po poniedziałkowej czerwonej kartce.

„Serge wykonał świetną robotę, dojrzewając i rozwijając się przez lata spędzone w grupie, a dla niego powinno to być pouczające doświadczenie” – powiedział Berhalter. „To będzie pouczające doświadczenie. Jak pracujemy, dajemy ludziom drugą szansę, pracujemy z ludźmi, pomagamy im przezwyciężyć takie sytuacje. Zrobimy to samo z Sergio. Jest utalentowanym graczem i jest ważna część naszego zespołu. Musimy z nim dobrze porozmawiać. (I) upewniając się, że zmierzamy na właściwą drogę.

Ream opisał działania Desta jako „całkowity brak szacunku dla grających zawodników i osób na ławce rezerwowych”.

Co wtedy?

Amerykańscy A’s spotkają się ponownie dopiero w marcu, kiedy 21 marca spotkają się w półfinale UNL. Nie ustalono jeszcze, jakie drużyny dołączą do nich w tych meczach.

Panama prowadzi w dwumeczu Kostarykę 3:0 i będzie gospodarzem meczu w poniedziałkowy wieczór. Kanada prowadzi Jamajkę 2:1, a Honduras Meksyk 2:0. Te mecze zaplanowano na wtorek.

W Stanach Zjednoczonych tradycyjnie w styczniu organizuje się obóz dla profesjonalnych graczy Major League Soccer, chociaż obóz ten nie został jeszcze ogłoszony. Może to jednak być doskonała okazja do sprowadzenia zawodników z kwalifikacjami olimpijskimi i, jak to tradycyjnie bywa, zbudowania głębi grupy.