Valve to najnowsza firma, która została pozwana przez technologię rumble Immersion over Steam Deck

Immersion pozywa firmy za swoją fantazyjną technologię haptyczną od co najmniej 2004 roku (sprawdź archiwum), a teraz ma na celowniku nową firmę. Firma Immersion oskarżyła Valve o naruszenie jej patentów za pomocą przenośnego urządzenia Steam Deck, platformy Valve Index VR oraz oprogramowania i gier Steam VR, w tym Half-Life: Alyx, krawędź Zostało to zgłoszone.

Immersion chce nakazu sądowego przeciwko Valve „od publikacji, obsługi, konserwacji, testowania i używania oskarżonych urządzeń przenośnych i VR”, mówi w niektórych ustawach grzywny, a także domaga się odszkodowania i tantiem. Wskazała na siedem konkretnych patentów z lat 2002-2016.

Jeśli Valve chce z tym walczyć, mają do pokonania górę precedensów. Sony i Microsoft ostatecznie licencjonowały patenty Immersion po rozstrzygnięciu procesów sądowych, a Apple, Google, Motorola i Fitbit zrobiły to samo. Nintendo i Sony używają innej formy technologii dudnienia, ale obie zdecydowały się licencjonować patenty Immersion. Valve używa tego samego rodzaju technologii dudnienia, co Nintendo i Sony.

Wygląda na to, że Immersion nie pozwał Valve za konsolę Steam, którą zabiło w 2019 roku. Wygląda na to, że Steam Deck odniósł znacznie większy sukces pod względem sprzedażyjednak i Generalnie udało się Zarówno z krytykami, jak i graczami.

READ  Zaskakująco wielki dzień dla wiadomości o Pokemonach: Co powinieneś wiedzieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *