ViacomCBS ogłasza nową nazwę firmy: Paramount

ViacomCBS ogłosił we wtorek, że firma stanie się znana jako Paramount.

„Z dniem 16 lutego połączymy nasz flagowy portfel luksusowych nieruchomości rekreacyjnych pod nową nazwą firmy macierzystej” – podała spółka.

„To ekscytujący moment w historii naszej firmy” – powiedzieli w wewnętrznej notatce prezes i dyrektor generalny Bob Bakish i Shari Redstone, niewykonawcza przewodnicząca rady dyrektorów firmy.

Najważniejsze logo firmy

„Minął rok od niesamowitego uruchomienia Paramount+ i dwa lata od udanej fuzji Viacom i CBS. W tym czasie pokazaliśmy światu to, co wiedzieliśmy od samego początku: to razem, zgodne ze wspólną wizją i wspólne strategii tworzymy całość znacznie większą niż suma jej części.”

Ogłosili to na wtorkowym wydarzeniu dla inwestorów, ujawniając, że „ViacomCBS stał się Paramount Global, lub po prostu Podstawowy.

„Od ponad wieku nazwa Paramount jest synonimem wspaniałej rozrywki i przywództwa w branży”, powiedzieli Bakish i Redstone. „To część naszej historii jako pionierów złotego wieku Hollywood”.

„Ale jak wyjaśnił Paramount+, chodzi również o naszą świetlaną przyszłość”.

Akcje spółki będą notowane na giełdzie Nasdaq jako PARAA (klasa zwykła A), PARA (klasa zwykła B) i PARAP (akcje uprzywilejowane), począwszy od 17 lutego 2022 r.

READ  Lista zwycięzców Streamy Awards 2023 (oraz wszystkich nominowanych) – GoldDerby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *