Virginia Gretchen Walsh bije rekord świata

On gra

W sobotę Gretchen Walsh przeszła samą siebie i resztę świata podczas amerykańskich igrzysk olimpijskich w pływaniu, pobijając rekord świata kobiet na 100 metrów stylem motylkowym w półfinale na stadionie Lucas Oil w Indianapolis.

W zawodach dwudaniowych uzyskała czas 55,18, pobijając rekord szwedzkiej pływaczki Sarah Sjöström wynoszący 55,48 ustanowiony w 2016 roku.

„Nie sądziłem, że zrobię to dziś wieczorem” – powiedział Walsh. „Wiedziałem, że chcę mieć najlepsze czasy, a teraz jestem rekordzistą świata. To naprawdę szalone.

„Myślę, że byłem prawdopodobnie najbardziej zszokowany ze wszystkich ludzi, których znałem. Myślę, że wszyscy we mnie wierzyli. … Byłem pod wielkim wrażeniem. Całkowicie zdumiony”.

21-letnia gwiazda Uniwersytetu Wirginii rozpoczęła dzień imponującym biegiem 55,94 sekundy i bez problemu awansowała do półfinału, po czym zaliczyła kolejny dobry występ.

Podczas gdy Walsh zdominował drugi półfinał dnia, Regan Smith zajęła drugie miejsce z czasem 55,92 i awansowała do niedzielnego finału. Tori Hosk wygrała pierwszy półfinał, uzyskując wynik 55,79, który prawie pobił jej własny rekord Ameryki, a także awansował.

„To był zdecydowanie pełen emocji wieczór” – powiedział Walsh. „Na szczęście miałem już takie doświadczenia – oczywiście nie jest to rekord świata, ale staram się po prostu kontrolować swoje emocje.

„Mam dziś taki moment, że odłożę telefon i mam nadzieję, że dobrze wypocznę, ale zrobiło się ciepło, padał śnieg i [stuck] Do mojej rutyny regeneracyjnej. Mam więc nadzieję, że jutro wieczorem znajdę miejsce w zespole, ponieważ naprawdę po to tu przyszedłem.

19-letni Aaron Shackle wygrywa bieg na 400 metrów stylem dowolnym mężczyzn

Aaron Shackel (19 lat) był pierwszym amerykańskim pływakiem, który zakwalifikował się do igrzysk olimpijskich na próbach, wygrywając bieg na 400 m stylem dowolnym mężczyzn z czasem 3:45,46. Ojciec Aarona, Nick, popłynął do Wielkiej Brytanii Na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996 r. Jego bracia, bliźniacy Alex i Andrew, również zakwalifikowali się w tym tygodniu do prób olimpijskich.

READ  Evan Neal z Giants ostro krytykuje fanów „dobrej pogody” po tym, jak wygwizdał drużynę po przegranej z Seahawks

Katie Ledecky tworzy swoją czwartą drużynę olimpijską

Katie Ledecky, która od debiutu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku zdobyła 10 medali olimpijskich, z łatwością wygrała bieg na 400 m stylem dowolnym kobiet, tworząc tym samym czwartą drużynę olimpijską. Bieg ukończyła z czasem 3:58,35.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *