Visa współpracuje z FTX wprowadza karty debetowe Crypto w 40 krajach – Bitcoin News

Gigant płatniczy Visa wprowadza karty debetowe kryptowalut w ponad 40 krajach we współpracy z giełdą kryptowalut FTX. „W Visa wierzymy, że waluty cyfrowe będą miały trwały wpływ na przyszłość usług finansowych i przepływ pieniędzy” – powiedział jeden z dyrektorów Visa.

Visa i FTX wprowadzają szyfrowane karty debetowe w ponad 40 krajach

W piątek Visa ogłosiła „globalne długoterminowe partnerstwo” z West Realm Shires Services Inc. oraz FTX Trading Ltd. Oferować karty debetowe kryptowalut w ponad 40 krajach. Dwie firmy stojące za giełdami kryptowalut, odpowiednio, FTX US i FTX.com.

„W ramach sojuszu FTX zacznie oferować karty debetowe Visa marki FTX klientom FTX na całym świecie – z naciskiem na kraje Ameryki Łacińskiej, Europy i Azji na wczesnych etapach uruchamiania” – szczegóły ogłoszenia.

Karty debetowe są połączone bezpośrednio z rachunkami FTX użytkownika. „Jest teraz wdrażany na całym świecie w ponad 40 dodatkowych krajach, w tym w wielu częściach Ameryki Łacińskiej”, wyjaśniła giełda, która jest obecnie dostępna w Stanach Zjednoczonych, dodając:

Oczekuje się, że kolejna faza wdrażania kart debetowych Visa pod marką FTX rozpocznie się w Europie przed końcem roku, a kolejne regionalne uruchomienia planowane są na 2023 rok.

Karty debetowe pozwalają użytkownikom płacić za towary i usługi za pomocą kredytów kryptograficznych w ich portfelach FTX w 80 milionach sklepów na całym świecie, które akceptują Visa. Firma kryptograficzna wskazała, że ​​posiadacze kart debetowych FTX Visa nie będą podlegać żadnym opłatom administracyjnym ani opłatom manipulacyjnym za korzystanie z karty.

Coy Sheffield, szef Crypto w Visa, skomentował:

W Visa wierzymy, że waluty cyfrowe będą miały trwały wpływ na przyszłość usług finansowych i przepływ pieniędzy.

„Dzięki naszej współpracy z Visa nadal obserwujemy dalszy rozwój relacji między aktywami cyfrowymi a globalnym ekosystemem finansowym” – powiedział Adam Jacobs, szef Global Payments, FTX.

READ  Future Motion wycofuje deskorolki elektryczne Onewheel po zgłoszeniu czterech zgonów

„Pomimo spadających wartości nadal istnieje stałe zainteresowanie kryptowalutami” – powiedział w piątek CNBC dyrektor finansowy Visa, Vasant Prabhu. „Jako firma nie mamy pozycji, jaką wartość powinna mieć kryptowaluta, ani czy jest to dobra rzecz na dłuższą metę – tak długo, jak ludzie mają rzeczy, które chcą kupić, chcemy to ułatwić”.

Co sądzisz o partnerstwie Visa z FTX w celu wprowadzenia kryptowalutowych kart debetowych w ponad 40 krajach? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Kevin, austriacki student ekonomii, znalazł Bitcoina w 2011 roku i od tego czasu jest misjonarzem. Jego zainteresowania dotyczą bezpieczeństwa Bitcoin, systemów open source, efektów sieciowych oraz skrzyżowania ekonomii i kryptografii.

kredyty fotograficzne: Shutterstock, Pixabay, Wikicommons

zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com Nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani Spółka, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *