W 2023 roku Apple wyprzedzi Samsunga i stanie się największą marką smartfonów na świecie

Samsung od ponad dekady jest największą na świecie marką smartfonów. Jednak jego panowanie dobiegło końca w ubiegłym roku, kiedy w 2023 roku Apple wyprzedził Samsunga jako największa marka smartfonów na świecie. Producent iPhone'a sprzedał 234,6 miliona smartfonów i zdobył 20,1% udziału w rynku.

Według Najnowsze dane firmy badawczej IDCW 2023 roku Samsung sprzedał 226,6 miliona smartfonów Galaxy, co stanowi 19,4% udziału w rynku. Oznacza to spadek o 13,6% w porównaniu z dostawami z 2022 r. (262,2 mln). Samsung miał ogólnie zły rok, ale jego działalność w zakresie smartfonów radziła sobie dobrze pod względem zysków dzięki skupieniu się firmy na smartfonach z najwyższej półki, takich jak Galaxy S23, Galaxy Z Flip 5 i Galaxy Z Fold 5. Ogólny rynek smartfonów spadła. w 2023 r. o 3,2% w porównaniu do roku poprzedniego. Jednak rok 2024 może być dobrym rokiem dla Samsunga, ponieważ mówi się, że jest on pewny, że dostarczy więcej egzemplarzy Galaxy S24 w porównaniu z serią Galaxy S23 w zeszłym roku. Oczekuje się również, że jeszcze w tym roku firma wprowadzi na rynek znacznie ulepszone modele Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Z Fold 6.

Godne pochwały jest to, że Apple zwiększa swoje dostawy o 3,7%, mimo że jest to zły rok dla rynku smartfonów. Firma dostarczyła serię iPhone'ów 15 z nowym wyglądem wyświetlacza dla modeli innych niż Pro i tytanową konstrukcją dla modeli Pro z tej linii.

Xiaomi była trzecią co do wielkości marką smartfonów w 2023 roku, z 12,5% udziałem w rynku i dostawami przekraczającymi 146 milionów. Jego dostawy również spadły o 4,7% w porównaniu z rokiem poprzednim. Nawet dostawy OPPO spadły o prawie 10% w 2023 r., zajmując w sumie czwarte miejsce. Transsion, firma będąca właścicielem marek smartfonów Infinix, Itel i Tecno, odnotowała ogromny wzrost dostaw o 30,8%. W 2023 roku firma sprzedała prawie 95 milionów smartfonów.

READ  Firma Pokémon wydaje oświadczenie w sprawie możliwego naruszenia praw własności intelektualnej w związku z nową grą - Wiadomości

Ryan Reith, wiceprezes grupy w dziale globalnej mobilności i śledzenia urządzeń konsumenckich w IDC, powiedział:Ogólna zmiana w rankingach na szczycie rynku dodatkowo podkreśla intensywność konkurencji na rynku smartfonów. Apple z pewnością odegrało rolę w obniżeniu wersji Samsunga, ale ogólna przestrzeń Androida sama w sobie się różnicuje. Huawei powraca i szybko wkracza na rynek chiński, a marki takie jak OnePlus, Honor, Google i inne wprowadzają na rynek bardzo konkurencyjne urządzenia w niższym przedziale cenowym urządzeń z najwyższej półki. Coraz większą uwagę przyciągają urządzenia składane i rosnące dyskusje na temat możliwości sztucznej inteligencji smartfonów. Ogólnie rzecz biorąc, przestrzeń smartfonów zmierza w bardzo interesującym czasie.

Seria Galaxy S23 odniosła ogromny sukces, a Galaxy S23 Ultra jest jej najlepszą wersją. Jej długoterminową recenzję możesz zobaczyć w poniższym filmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *