W ciągu 7 lat dom pewnego Anglika był zalewany niemal kilkanaście razy. Zbudował mur, żeby to się więcej nie powtórzyło.

Nadrzeczny dom Nicka Luptona w Worcester w Anglii został zalewany prawie tuzin razy w ciągu zaledwie siedmiu lat. Aby temu zapobiec, zbudował ogromny mur otaczający swój dom.

Według lokalnych mediów Lupton i jego żona Annie mieszkali w pobliżu rzeki Severn w XVII-wiecznym domu na terenie posiadłości wartej ponad 765 000 dolarów. Gloucestershire na żywo. Lupton powiedział kilku serwisom informacyjnym, że od 2016 r. ich ziemia i jednoakrowy dom zostały zalane wodą 11 razy.

Widok na rezydencję Nicka Luptona w Worcester w Wielkiej Brytanii, 12 maja 2023 r.

Nick Lupton/Materiały informacyjne za pośrednictwem Reuters


Wyczerpany wielokrotnymi porządkami, które musieli przeprowadzać przez lata, Lupton i jego żona spędzili miesiące na budowaniu muru, aby chronić swój dom w strefie powodziowej wysokiego ryzyka, powiedział partnerowi CBS News. BBC.

„Po tym, jak mieliśmy chyba dziewięć powodzi, zanim zdecydowaliśmy się na budowę muru” – Lupton powiedział Reutersowi. „Mur tak naprawdę ma nam ułatwić życie, ale także chronić dom w dłuższej perspektywie. Przedostawanie się wód powodziowych do ścian domu nigdy nie byłoby czymś dobrym”.

Zakończyli budowę muru w połowie września, a kiedy miesiąc później poddano go testom przez powódź, Lupton stwierdził, że sprostał wyzwaniu – i nadal to robi.

„Na szczęście zrobił to, co miał zrobić. Przeszedł test” – powiedział, dodając, że po ponownym przetestowaniu w tym tygodniu pomógł również zapobiec uszkodzeniom. „… To był bardzo dobry test pod wieloma względami, ponieważ jest to jedna z najwyższych powodzi, jakie kiedykolwiek widzieliśmy”.

Widok na rezydencję Nicka Luptona, który zbudował sobie barierę, aby zapobiec przedostawaniu się wód powodziowych do swojego domu, w Worcester w Wielkiej Brytanii, 3 stycznia 2024 r.

Nick Lupton/Materiały informacyjne za pośrednictwem Reuters


Są setki Alarmy powodziowe W całej Anglii według stanu na piątkowe popołudnie czasu lokalnego, w tym ponad 250 ostrzeżeń powodziowych i prawie 270 dalszych ostrzeżeń mówiących o możliwości wystąpienia powodzi. Brytyjskie Biuro Meteorologiczne ostrzegło, że należy spodziewać się wylewu rzeki Severn Skutki powodzi Co najmniej przez piątek i sobotę, chociaż w niektórych częściach może to potrwać „kilka dni”.

Spośród 30 stacji pomiarowych po drugiej stronie rzeki 18 odnotowało w piątek „wysoki” poziom, a stacja pomiarowa w Worcester odnotowała wzrost o 18,2 stopy i rośnie Stan na godzinę 16:30 czasu lokalnego w piątek – niewiele poniżej rekordu wszechczasów stacji wynoszącego 18,99 stóp ustanowionego w 2020 r. Normalny zakres poziomu wody w tym miejscu wynosi od 1,8 do 11 stóp.

Lupton uważa, że ​​na powódź w jego domu złożyło się „wiele czynników”, w tym… Zmiana klimatu.

Met Office podaje na swojej stronie internetowej, że zimy w Wielkiej Brytanii „przewiduje się, że będą średnio cieplejsze i bardziej wilgotne”, dodając, że w ciągu 50 lat zimy osiągną wysokość do Cieplej o 4,5°C I do 30% bardziej wilgotno.

Ulewa „Jest również prawdopodobne, że tak się stanie” – twierdzi urząd. „Od 1998 r. Wielka Brytania doświadczyła sześciu z 10 najbardziej mokrych lat w historii. Prawdopodobieństwo wystąpienia zimowych burz w 2015 r. było co najmniej 40% większe ze względu na zmiany klimatyczne. … Części Wielkiej Brytanii będą zagrożone powodzią, przy niskim poziomie leżące miasta bezbronne Obszary przybrzeżne są szczególnie bezbronne.”

READ  Izrael i Hamas są w stanie wojny po tym, jak palestyńscy bojownicy przeprowadzili śmiercionośne ataki ze Strefy Gazy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *