W Kijowie minęła godzina 23.00. Oto, co musisz wiedzieć.

Ponieważ siły rosyjskie intensyfikują ofensywę na Ukrainie, europejscy ambasadorowie spotkali się dziś w Brukseli, aby omówić propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą nowych sankcji wobec Rosji.

Według źródła z UE istnieje zgoda na bardzo szybkie zaakceptowanie tego pakietu, ale jest wiele pytań technicznych, które według źródła są „normalne, ponieważ jest to bardzo gęsty pakiet”.

Tymczasem Stany Zjednoczone również ogłosiły Nowa runda przeszkód, W tym celują w dorosłe córki prezydenta Rosji Władimira Putina i główne rosyjskie instytucje finansowe.

Na Ukrainie nadal rośnie liczba ofiar wśród ludności cywilnej.

Jeśli teraz czytasz, oto, co musisz dziś wiedzieć:

Ofiary cywilneWedług Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę zginęło co najmniej 1563 cywilów.

Do tej pory na Ukrainie zginęło 3776 cywilów: 1563 zginęło, a 2213 zostało rannych, wynika z ostatniego raportu ONZ opublikowanego w środę.

W Kijowie od początku rosyjskiej inwazji zginęło co najmniej 89 osób, w tym czworo dzieci, a 167 domów zostało uszkodzonych, poinformowała w środę administracja miasta Kijowa w oświadczeniu na zweryfikowanej stronie telegramu. Kolejnych 398 osób, w tym 20 dzieci, zostało rannych w czasie wojny.

Od 24 lutego wojska rosyjskie uszkodziły 44 kijowskie szkoły, 11 budynków administracyjnych, 26 przedszkoli i sierociniec.

Zarząd zachęcał mieszkańców, aby nie tracili przytomności i schronili się przy pierwszych oznakach alarmów wiatrowych.

Na ziemi: Miasto Siewierodonieck jest pod ciężkim ostrzałem, powiedział w środę szef administracji wojskowej obwodu Ługańskiego, w mieście paliło się 10 wysokich budynków.

„Rosjanie otworzyli ogień do Chevroletnetsk – pali się 10 wysokich budynków” – powiedział Telegramowi regionalny gubernator Siergiej Haidoi. Doprecyzowano informacje o ofiarach.

Chociaż ostrzał nie trafił w żadne obiekty strategiczne ani wojskowe, uderzył w warsztat fabryczny w Licjańsku i dom w Rubisnem, powiedział Haidoi.

READ  Turecka waluta ponownie spadła

Haiti dodało, że siły rosyjskie zaatakowały miasta i wsie w obwodzie ługańskim w sumie 81 razy częściej niż poprzedniej nocy.

Według wysokiego rangą amerykańskiego przedstawiciela obrony Stany Zjednoczone szacują, że siły rosyjskie całkowicie wycofały się z obszarów pod Kijowem i Czernihowem, aby „zjednoczyć i zreorganizować Białoruś i Rosję”.

Urzędnik powiedział, że mimo izolacji miasta Rosja nie „chroniła” Mariupola.

Urzędnik powiedział, że od czasu inwazji na Ukrainę Rosja wystrzeliła ponad 1450 pocisków.

Lider NATO przewiduje, że konflikt na Ukrainie będzie trwał „długo”.: Pomimo tego, że Rosja koncentruje teraz swoją ofensywę na wschodniej Ukrainie, sekretarz generalny Jens Stoltenberg powiedział w środę, że „nie ma żadnych oznak”, że zmienił się zamiar Putina kontrolowania całego kraju NATO.

Przemawiając do dziennikarzy przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli, Stoltenberg ostrzegł, że wojna na Ukrainie może trwać latami.

„Nie widzimy żadnych oznak zmiany ambicji prezydenta Putina, by kontrolować całą Ukrainę i zmieniać porządek międzynarodowy, więc musimy być przygotowani na dłuższą metę” – powiedział. „Musimy być realistami i zdawać sobie sprawę, że może to trwać długo, nawet miesiące, a nawet lata”.

Ministrowie spraw zagranicznych NATO spotkają się w środę i czwartek, aby omówić zwiększenie poparcia dla Ukrainy.

Przeszkody: Rosja i Putin Stany Zjednoczone nadal podejmują dodatkowe kroki w celu zwiększenia presji gospodarczej Okropne zdjęcia z ukraińskiego miasta Puchazapowiada Nowe przeszkody W środę w rosyjskich instytucjach finansowych i kilku innych, w tym dorosłych córkach Putina oraz żonie i córce jego ministra spraw zagranicznych.

„Dzisiaj dramatycznie pogłębiamy szok finansowy, nakładając całkowity zakaz na największą w Rosji instytucję finansową, Sbierbank, i jej największy prywatny bank, Alpha Bank”, powiedział dziennikarzom jeden z dyrektorów.

Sbierbank posiada prawie jedną trzecią wszystkich aktywów rosyjskiego sektora bankowego, a Stany Zjednoczone „całkowicie blokują teraz ponad dwie trzecie rosyjskiego sektora bankowego”, powiedział urzędnik.

READ  Indie zakazują eksportu pszenicy, ponieważ fala upałów wpływa na plony i wzrost cen krajowych

Po drugie, wysoki rangą urzędnik ogłosił: „Wraz z G7 i UE ogłaszamy zakaz nowych inwestycji w Rosji”. Zostanie ona wdrożona dekretem wykonawczym podpisanym przez prezydenta USA Joe Bidena.

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała w środę, że Stany Zjednoczone nie wezmą udziału w szczytach G20 w Rosji.

Przemawiając do Komisji Usług Finansowych Izby Reprezentantów, Yellen powiedział, że jasno przedstawił to stanowisko innym ministrom finansów w zarządzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.