w korzystnej sytuacji? Akcje Revlon rosną po ogłoszeniu upadłości

Akcje Revlon (OBRÓT SILNIKA) Prawie 35% w środowe popołudnie w niestabilnym handlu. Akcje wzrosły o ponad 300% w ciągu zaledwie trzech ostatnich sesji — z około 2 USD do około 8 USD — po spadku o 13% w dniu, w którym firma ogłosiła plan przekształcenia na podstawie Rozdziału 11. (Porozmawiaj o nałożeniu szminki na świni… )
Wzrost zapasów Revlonu niesamowicie przypomina to, co stało się z wypożyczalnią samochodów herc (HTZ) W roku 2020 poza nim złożył wniosek o upadłość. Akcje początkowo wzrosły dzięki pozytywnym sygnałom od traderów na Reddicie, którzy obstawiali krótkie pozycje, które wierzyły, że akcje Hertza będą dalej spadać.
Gdy firma ogłasza upadłość, większość inwestorów Zwykle nic nie dostajesz wynikającej z tego reorganizacji. Obligatariusze i inni wierzyciele często są na pierwszym miejscu Aby odzyskać część swoich pieniędzy, ale akcjonariusze zwykle mają swoją inwestycję wymazany Raz wyemitował nowe akcje po ogłoszeniu upadłości.
Co sprawia, że ​​wzrost Revlonu jest jeszcze bardziej egzotyczny. Niektóre naklejki na Reddicie są popularne Panel Wall StreetBets Spekulowali nawet o tym, jak bardzo wzrosną akcje Revlonu.

Jeden z użytkowników Reddita o imieniu pikatruuu (coś przypominającego żółtą postać Pokemona) zauważył porównanie do Hertza, mówiąc, że akcje giganta wynajmu samochodów wzrosły ośmiokrotnie podczas procesu upadłości.

„Revlon jest obecnie 11. najlepiej sprzedającym się shortem… to bardzo wyjątkowa marka. Czy jest szansa, że ​​stanie się memem giełdowym?” Pikatruuu napisał. Z drugiej strony Picatro zauważył również, że to, co stało się z Hertzem, było „oczywiście rzadkim wydarzeniem”.

To nie powstrzymało niektórych bardzo entuzjastycznych użytkowników przed wypompowywaniem perspektyw akcji.

Wonderwoman009 zapytał: „Czy Revlon to Gamestop na rok 2022?”

– Nie mam pojęcia. Ale impreza właśnie się odbywa – odparł Piecartrow, dodając: – Jeśli tak jest… [subreddit] Do pociągu można wskoczyć, nie rozumiem, dlaczego nie przekracza 10 dolarów. „

READ  Założyciel Archegos Bill Huang i dyrektor finansowy zostali oskarżeni o oszustwa związane z papierami wartościowymi

Inni byli bardziej optymistyczni, wyrażając swoją miłość do akcji poprzez posty w WERSALIKAMI.

„REVLON TO THE MOON kosztuje 12 USD” — powiedział użytkownik o imieniu One-Relationship-143.

Ale wydaje się, że istnieje przynajmniej jeden głos rozsądku, który omawia Revlon na Reddicie.

Electronic-Ad6420 napisał: „Jeśli masz pieniądze, zamierzasz za coś spalić, to tak, powinieneś je kupić”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.