Walgreens znosi limity zakupów online leków przeciwgorączkowych dla dzieciCNN

Po tygodniach dużego popytu, który wyczerpał podaż, Walgreens zniósł limity zakupów online na leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci w poniedziałek rano, powiedziała CNN rzeczniczka Zoe Cree.

Walgreens miał ograniczenia dotyczące leków kupowanych wyłącznie przez Internet. Nie miał ograniczeń dotyczących leków kupowanych w sklepie.

„W tej chwili nie mamy limitów zakupów ani w sklepie, ani w Internecie” – powiedział Cree.

Zmiana następuje po tym, jak duże zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dzieci skłoniło niektóre sklepy, w tym CVS i Rite Aid, do ograniczenia zakupów. Ostry sezon wirusów oddechowych zwiększył sprzedaż leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych dla dzieci 65% więcej niż rok wcześniej.

CVS w poniedziałek powiedział CNN, że obecnie istnieją dwa limity produktów na wszystkie produkty przeciwbólowe dla dzieci w jego sklepach i Internecie. Rzecznik sieci powiedział, że ograniczenia zostały wprowadzone w celu „zapewnienia równego dostępu wszystkim naszym klientom” i powiedział, że CVS współpracuje ze swoimi dostawcami, aby zapewnić dalszy dostęp do produktów.

CNN skontaktowało się również z Rite Aid w celu uzyskania komentarza.

W zeszłym miesiącu Consumer Healthcare Products Association, które reprezentuje producentów leków dostępnych bez recepty, powiedziało, że producenci pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby wprowadzić więcej leków do sklepów, ale nie było harmonogramu, w którym podaż zaspokoi popyt.

od tego czasu, Szczyt aktywności wirusa grypy i wirusa RSV W Stanach Zjednoczonych, według danych amerykańskich Centrów Kontroli i Prewencji Chorób. Liczba zachorowań na Covid-19 wciąż rośnie.

Jednak aktywność wirusów grypy i innych wirusów układu oddechowego pozostaje „wysoka” lub „bardzo wysoka” w około połowie stanów, zgodnie z danymi CDC zaktualizowanymi w piątek, a Stany Zjednoczone nadal doświadczają wielu wirusów układu oddechowego krążących na poziomie wysokim.

READ  Samochody elektryczne ładowane w nocy powodują, że sieć elektryczna w USA jest niestabilna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.