Walmart tnie wskazówki dotyczące zysków, ponieważ inflacja zmusza kupujących do wydawania większych pieniędzy na żywność

Walmart W poniedziałek obniżył swoje kwartalne i całoroczne prognozy dotyczące zarobków, twierdząc, że inflacja powoduje, że kupujący wydają więcej na artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność, a mniej na produkty, takie jak odzież i elektronika.

Ta zmiana wydatków spowodowała, że ​​na półkach sklepowych i w magazynach pojawiło się więcej produktów, co zmusiło dużego detalistę do identyfikowania przedmiotów, których klienci nie chcą.

Akcje spółki spadły w obrocie po godzinach po ogłoszeniu. Akcje innych detalistów, w tym kierowanie A Gigant e-commerce Amazonrównież spadł.

Walmart poinformował, że obecnie oczekuje, że skorygowany zysk na akcję za drugi kwartał i cały rok spadnie odpowiednio o około 8% do 9% i 11% do 13%. Wcześniej prognozował, że pozostanie bez zmian w drugim kwartale i spadnie o około 1% przez cały rok.

inflacja Rozwija się w najszybszym tempie od czterech dekad. Ponieważ konsumenci doświadczają wyższych cen w pompach paliwowych, sklepach spożywczych i restauracjach, niektórzy konsumenci doświadczają Wybierz, gdzie wydać pieniądze i gdzie się wycofać. W niektórych przypadkach priorytetowo traktują doświadczenia, które przegapili podczas pandemii — takie jak popis na wakacjach lub kolacja w restauracji.

Walmart, największy amerykański sklep spożywczy i często uważany za lidera w całej gospodarce, powiedział, że coraz więcej klientów zwraca się do jego sklepów, znanych z niskich cen, aby wypełnić swoje spiżarnie i lodówki. Ale pomijają ogólny towar, bez którego mogą żyć.

Walmart powiedział, że obecnie spodziewa się, że sprzedaż w tym samym sklepie w Stanach Zjednoczonych wzrośnie o około 6% w drugim kwartale, z wyłączeniem paliwa, ponieważ klienci kupują więcej żywności w jego sklepach. To więcej niż 4% do 5% wzrostu, który firma wcześniej przewidywała.

Jednak ta mieszanka towarowa wpłynie na firmę. Artykuły spożywcze mają niższą marżę zysku niż artykuły uznaniowe, takie jak telewizory i ubrania.

READ  Alibaba zamierza wprowadzić pierwsze notowania w Hongkongu, przyciągając chińskich inwestorów po represjach

„Rosnący poziom inflacji żywności i paliw ma wpływ na wydatki klientów i chociaż poczyniliśmy znaczne postępy w usuwaniu trudnych kategorii, odzież w Walmart US wymaga jeszcze większej redukcji dolarów” – powiedział dyrektor generalny Doug McMillon w komunikacie prasowym.

Powiedział, że firma odnotowuje wysoką sprzedaż w Stanach Zjednoczonych, ale oczekuje, że ludzie zrezygnują z kupowania ogólnych towarów w drugiej połowie roku. Może to być sygnał ostrzegawczy dla sprzedawców przed sezonem świątecznych zakupów.

Gwałtowna zmiana wydatków konsumenckich może zagrozić również innym aspektom strategii Walmart. Firma chce rozszerzyć swoją usługę subskrypcji, Walmart+, ale może to być trudniejsze, jeśli Amerykanie będą sprawdzać rachunki za opłaty, aby je obniżyć. ona ma wprowadziła na rynek coraz większą liczbę marek towarów ogólnych, Zwłaszcza w odzieży i w domu, które teraz mogą trafić na półkę.

Jednak McMillon powiedział Wal-Mart Może zdobyć udział w rynku i więcej portfeli klientów W okresie inflacji podkreślając dobrą wartość. W ciągu ostatnich kilku kwartałów podkreślał, że obniżka pozwoli utrzymać ceny na niskim poziomie.

też cel Obniżył swoją prognozę na II kwartał. W zeszłym miesiącu sprzedawca powiedział, że jego marże zysku ucierpią, ponieważ anulował zamówienia i ograniczył sprzedaż. Firma przypisała zrewidowaną prognozę w dużej mierze do wielu towarów, w tym do wielu przedmiotów nieporęcznych, takich jak małe AGD, na które popyt był mniejszy.

Akcje Walmartu po godzinach spadły o ponad 9%. kierowanie Spadł o ponad 6%. Amazonka Spadł o ponad 3%. MessiA proszek antymonowy A Nordstrom Obie spadły o ponad 3% po godzinach, ponieważ inwestorzy szukali akcji, które sprzedają głównie odzież i artykuły gospodarstwa domowego. różnica Spadł o około 2%.

Walmart ogłosi wyniki finansowe za drugi kwartał 16 sierpnia.

Przeczytaj pełną wersję Walmart tutaj.

Lauren Thomas z CNBC przyczyniła się do powstania tego raportu.

READ  Oprocentowanie kredytów hipotecznych blisko 5% w drugim dużym skoku w tym tygodniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.