Weekend Gwiazd NBA: Steph Curry pokonuje Sabrinę Ionescu i zdobywa tytuł najlepszego rzutu za trzy punkty w koszykówce

Stacy Revere/Getty Images

W ten weekend Steph Curry i Sabrina Ionescu zmierzyły się w pojedynku o trzy punkty.CNN

Wiemy Steph Curry i Sabrina Ionescu Są świetnymi strzelcami za trzy punkty. Ale w ten weekend Musimy wiedzieć, kto jest najlepszy.

Curry o włos pokonał Ionescu w sobotę, kiedy obaj strzelcy wyborowi zmierzyli się podczas Weekendu Gwiazd w pierwszym w historii konkursie na trzy punkty NBA vs. WNBA, który rozstrzygnął długotrwałe kontrowersje.

Gwiazda Golden State Warriors zdobyła 29 punktów, a gwiazda New York Liberty 26 punktów.

Ionescu powiedziała w transmisji TNT, że jest podekscytowana możliwością „zmiany narracji” wśród graczy NBA i WNBA.

„To było niesamowite” – powiedział Ionescu. „Chcielibyśmy, żeby było to pierwsze wydarzenie tego typu i żebyśmy mogli tu przyjechać i dać przedstawienie, ale jednocześnie rozumieć, co to oznacza. Jestem podekscytowany możliwością zmiany narracji i możliwością zrobienia tego u boku największych w historii Zrób to.”

Curry, który miał na sobie trzypunktowy pas mistrza, pochwalił wydarzenie i Ionesco.

„Nie mogło być lepiej, ponieważ wykorzystali swoją szansę przed sceną, a my biegliśmy przy całym tym szumie, a wykonanie tego w ten sposób ustawiło poprzeczkę i niewiarygodne było to oglądanie” – powiedział Carey. „Więc to może być coś – nie wiem, czy ktokolwiek będzie w stanie obsadzić to miejsce, ale może to być coś, co będziemy musieli robić częściej”.

Gary A. Vasquez/USA Today Sports/Reuters

Curry strzela przeciwko Los Angeles Lakers.

Curry jest dwukrotnym mistrzem NBA i rekordzistą wszechczasów ligi Większość zdobytych trójek w karierze (3642).

Jednak w 2023 roku Ionescu ustanowił rekord WNBA pod względem większości zdobytych za trzy punkty w jednym sezonie (128). W zeszłym sezonie ustanowiła także rekord wszechczasów WNBA i NBA w rzutach za trzy punkty, zdobywając 37 punktów na 40 możliwych.

READ  Aaron Rodgers mówi, że operacja „poszła znakomicie” po kończącej sezon kontuzji ścięgna Achillesa

Według oficjalnego komunikatu Curry został zastrzelony Piłki NBA z linii trzech punktów w NBA, podczas gdy Ionescu ich używał Równania WNBA – linia jest trochę bliżej, a piłka jest trochę mniejsza.

Jednak pewna swoich umiejętności przed meczem Ionescu powiedziała, że ​​chce wyrównać szanse. „Będę strzelać z linii NBA… zróbmy to” – powiedziała Napisane w dniu Xdawniej znany jako Twitter.

W ramach konkursu organizacje charytatywne Curry'ego i Ionescu otrzymają datki od NBA i WNBA. Para będzie miała także okazję zebrać pieniądze dla Fundacji NBA, której celem jest promowanie wzmocnienia pozycji ekonomicznej społeczności Czarnych, a każdy zwykły strzał będzie wart 1000 dolarów, każda kula pieniężna 2000 dolarów oraz specjalny rzut za trzy punkty o długości 29 stóp i 9 cali. . Nazywa się to „STARRY Range Ball” za 3000 dolarów.

„Myślę, że to najfajniejsza rzecz w historii” – powiedziała Carrie powiedział TNT Pod koniec stycznia.

„Podoba mi się pewność siebie, podoba mi się rywalizacja. W tej chwili to nowy format”.

Obrazy Elsy/Getty’ego

Ionescu świętuje zdobycie trzech punktów w drugiej połowie meczu New York Liberty z Connecticut Sun.

Tradycyjny Walka o trzy punkty O tytuł rywalizowali Malik Beasley, Jalen Brunson, Tyrese Haliburton, Damian Lillard, Lauri Markkanen, Donovan Mitchell, Karl-Anthony Towns i Trae Young.

Ostatecznie Lillard, gwiazda Milwaukee Bucks, obronił tytuł w konkursie za trzy punkty, stając się pierwszym zawodnikiem, który zdobył dwa tytuły z rzędu od czasów Jasona Kapono w 2007 i 2008 roku.

Weekend All-Star zakończy się niedzielnym meczem All-Star Game w Gainbridge Fieldhouse drużyny Indiana Pacers, podczas którego najlepsi z najlepszych będą rywalizować ze sobą.

W tym roku mecz powrócił do tradycyjnego formatu Konferencji Wschodniej kontra Konferencji Zachodniej, a wiele największych gwiazd ligi ustawiło się w kolejce w Indianapolis.

Giannis Antetokounmpo i LeBron James są odpowiednio kapitanami reprezentacji Wschodu i Zachodu, a Joel Embiid to największe nazwisko, którego brakuje z powodu operacji. Kontuzja kolana na początku tego miesiąca.

READ  Corbin Albert z USWNT przeprasza po tym, jak Megan Rapinoe skrytykowała treści w mediach społecznościowych skierowane przeciwko LGBTQ

Praca w sobotę ja zacząłem W ramach oferty NBA na historycznie czarne szkoły wyższe i uniwersytety (HBCU), gdy Virginia Union grało ze stanem Winston-Salem.

Wszechstronne umiejętności zawodników można było podziwiać w sobotni wieczór podczas zawodów Skills Challenge, a następnie w konkursie za trzy punkty zaprezentowano niektóre z najlepszych talentów z głębin. Wieczorem zakończy się konkurs wsadów.

W niedzielę G League – mniejsza liga stowarzyszona NBA – będzie gospodarzem własnej serii wydarzeń, które rozpoczną się o 13:30 ET w G League Park w Indian Convention Center, a następnie będą miały miejsce klejnot koronny weekendu, Weekend All-Star. Mecz odbędzie się o godzinie 20:00 czasu wschodniego.

TNT Sports (wcześniej znana jako Turner Sports i krótko jako Warner Bros. Discovery Sports) jest oddziałem Warner Bros. Television. Discovery (WBD), właściciel CNN.

Ben Church z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *