Wezwał Bidena do przedstawienia faktów na temat stanu zdrowia Lloyda Austina


Co najmniej jeden zwolennik twierdzi, że Sekretarz Obrony nadal sprawuje urząd i podnosi przepisy HIPAA jako powód zachowania tajemnicy.

On gra

Sekretarz Obrony Lloyd Austin Grozi mu narastająca złość za to, że przez kilka dni nie ujawnił, że przebywa w szpitalu z powodu poważnego stanu zdrowia.

Pod koniec piątku Pentagon ogłosił, że Austin od 1 stycznia przebywa w szpitalu z powodu planowego zabiegu medycznego. Według wyższego rangą urzędnika obrony, który nie był upoważniony do publicznego wypowiadania się w tej sprawie, Departament Obrony powiadomił Biały Dom o stanie Austina dopiero w czwartek, trzy dni po jego hospitalizacji.

Ani Austin (70 lat), ani Pentagon nie podały żadnych szczegółów na temat powodu jego pobytu w szpitalu ani nie wyjaśniły, jakiemu zabiegowi medycznemu został poddany.

W odrębnym oświadczeniu Austin powiedział, że „mógł wykonać lepszą robotę, zapewniając społeczeństwu odpowiednie informacje. Zależy mi na tym, aby działać lepiej”.

Jak poinformował jego rzecznik, generał dywizji sił powietrznych Pat Ryder, Austin pozostał w szpitalu w niedzielę.

„Sekretarz Austin pozostaje w szpitalu i dobrze dochodzi do siebie” – powiedział Ryder.

Pytania bez odpowiedzi i częściowe ujawnienia

Pytania bez odpowiedzi i częściowe ujawnienia informacji wywołały natychmiastową reakcję. Senator Tom Cotton, członek Komisji Sił Zbrojnych, Poszukiwany na X, Że Austin wyjaśnia, dlaczego zwlekał z powiadomieniem Białego Domu o swoim stanie zdrowia.

„Sekretarz Obrony jest kluczowym ogniwem w łańcuchu dowodzenia między Prezydentem a regularną armią, w tym w łańcuchu dowodzenia nuklearnego, kiedy najważniejsze decyzje muszą być podejmowane w ciągu kilku minut” – napisał w sobotę Cotton.

READ  Al-Shifa: Siły izraelskie i czołgi dokonały nalotu na największy szpital w Gazie

Nieujawnienie faktu, że Austin przebywał w szpitalu przez kilka dni, stanowiło naruszenie zasady, zgodnie z którą szybko zwalnia się urzędników państwowych wyższego szczebla w sprawach zdrowotnych.

Austin ogłosił w sierpniu 2022 r., że w ciągu kilku godzin od wykonania testu uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, w oświadczeniu szczegółowo opisując objawy i Wyjaśniając swój plan „zachowania wszystkich uprawnień”. Wymienił wówczas także swój ostatni osobisty kontakt z prezydentem.

„Celowo wstrzymane”?

Senator Roger Wicker, Republikanin z Missouri, W sobotnim oświadczeniu Stwierdził, że Ministerstwo Obrony „celowo przez kilka dni ukrywało stan zdrowia Ministra Obrony. Jest to niedopuszczalne”.

Były wiceprezydent Mike Pence powiedział, że opóźnienie Austina w ujawnieniu informacji o jego hospitalizacji jest równoznaczne z „zaniedbywaniem obowiązków”.

„Postąpienie Sekretarza Obrony w tej sprawie jest całkowicie nie do przyjęcia” – powiedział Pence w programie „State of the Union” CNN. „Amerykanie mają prawo wiedzieć o stanie zdrowia Sekretarza i jego przyczynach”.

„Pomyśleć, że w czasie, gdy mamy sojuszników w stanie wojny w Europie Wschodniej i tutaj, w Izraelu, dowódca amerykańskiej armii w Pentagonie będzie przez kilka dni nieobecny na służbie, a prezydent Stanów Zjednoczonych nie”. Pence, który spotykał się z izraelskimi urzędnikami, powiedział: „Nie wiem nic na ten temat. Myślę, że było to zaniedbanie obowiązków”. Dodał: „Sekretarz i administracja, szczerze mówiąc, muszą poczynić postępy i przedstawić narodowi amerykańskiemu fakty”.

Przepisy HIPAA i pytania dotyczące tego, kto jest odpowiedzialny

Co najmniej jeden sojusznik Austina nalegał na ostrożność, zanim skrytykował jego podejście do problemów zdrowotnych.

„Nie sądzę, że doszło do zaniedbania obowiązków” – powiedział w wywiadzie dla CNN republikanin James Clyburn, demokrata z Karoliny Południowej. „Chciałbym, żeby to zostało ujawnione, a może zostało ujawnione, a może nie.”

Clyburn zadał również pytania, czy ujawnienia informacji na temat jego stanu zdrowia wiążą się z kwestiami prawnymi.

READ  Xi wyjeżdża za granicę, aby wzmocnić swoją strategiczną rolę

„Przepisy HIPAA trzymają nas z dala od ludzkich interesów medycznych” – powiedział. „I wierzę, że ten człowiek ma takie samo prawo do ochrony przez te prawa i podlegania tym prawom, jak każdy inny”.

Ostatecznie stwierdził, że problemy zdrowotne nie mają wpływu na jazdę Austina.

Powiedział: „Powiedziano mi, że teraz kieruje sprawami tak samo, jak przed chorobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *