WGA mówi, że nie otrzyma nagród Tony Picket 2023 – The Hollywood Reporter

Stowarzyszenie Writers Guild of America ogłosiło w poniedziałek, że nie będzie odbierać nagród Tony Awards 2023.

W oświadczeniu syndykat powiedział, że nie będzie negocjował tymczasowej umowy ani nie zrzeknie się nagród Tony, jak wcześniej informowano, ale nie zorganizuje tegorocznego programu w żaden sposób posuwając się naprzód.

„Tony Awards Productions (spółka joint venture między Broadway League i American Theatre Wing) poinformowała nas, że zmienia tegoroczny program, aby spełnić konkretne prośby WGA, więc WGA nie będzie pikietować programu” – powiedział związek. „Tak jak oni stali przy nas, my stoimy ze współpracownikami na Broadwayu, których dotknął nasz strajk”.

Wraz z przesłaniem solidarności dla społeczności Broadwayu, w oświadczeniu nałożono odpowiedzialność za odmowę ustąpienia CBS i Paramount.

„Odpowiedzialność za konieczność wprowadzenia zmian w formacie nagród Tony 2023 spoczywa na Paramount/CBS i ich sojusznikach” – czytamy w oświadczeniu. „Nadal odmawiają negocjowania uczciwego kontraktu dla pisarzy reprezentowanych przez WGA”.

Wiadomość nadchodzi tego samego dnia, w którym komitet zarządzający Tony Awards zdecydował, że odwoła się do WGA i poprosi niesamowitych pisarzy, aby nie pikietowali transmitowanej w telewizji ceremonii wręczenia nagród, która rozpocznie się wraz z transmisją. Nastąpiło to po decyzji związku w piątek, aby odmówić producentom serialu koncesji na transmitowaną w telewizji ceremonię podczas trwającego strajku.

W odpowiedzi na tę wiadomość przewodnicząca Equity, Kate Shindel, podziękowała przedstawicielowi WGA West i East na Twitterze Przed zachęceniem członków giełdy do „podwojenia frekwencji na spotkaniach”.

Kontynuowała: „Och, a ponieważ nie można powiedzieć wystarczająco dużo: to wciąż błąd #AMPTP, a pisarze nie powinni byli być umieszczani w tej pozycji”. „Możemy docenić łaskę i wskazać winnych, prawda?”

READ  Wygląda na to, że AEW właśnie zarezerwowało mecz Buried Alive z nową nazwą w Revolution

76. doroczna ceremonia rozdania nagród Tony miała odbyć się 11 czerwca w United Palace w Nowym Jorku i będzie transmitowana przez CBS w godzinach 20:00-23:00 EST / 17:00-20:00 czasu pacyficznego, a także transmitowana na żywo. Na żądanie w Paramount +.

Reporter z Hollywood Skontaktował się z przedstawicielami CBS i Tunisu w celu uzyskania komentarza.

15 maja, 20:03 Zaktualizowano o oświadczenie w mediach społecznościowych od przewodniczącego Equity do aktorki Kate Shindel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *