Wiadomości Bidena dzisiaj: prezydent otwiera rezerwy ropy, aby rozwiązać problem cen gazu, mówi, że Putin wydaje się „samoizolować” i wątpi w wycofanie się Ukrainy

„Dość”, Biden deklaruje politykę „wykorzystuj lub strać” dotyczącą czynszów za ropę na ziemiach federalnych

Prezydent Joe Biden nakazał wypuszczanie do 1 miliona baryłek ropy dziennie ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej przez następne sześć miesięcy, próbując kontrolować ceny, które wzrosły od czasu, gdy Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożyli na Rosję surowe sankcje.

Oświadczenie to pojawiło się po tym, jak zarówno Biały Dom, jak i Pentagon powiedzieli, że uważają, że Władimir Putin został błędnie poinformowany o postępach wojny przez swoich czołowych doradców i ostrzegli, że siły rosyjskie wycofane z obszarów w pobliżu Kijowa mogą zostać przesunięte do dalszych walk.

Tymczasem prezydent świętuje Transpłciowy Dzień Widzeniaktóry proklamował „celebrowanie aktywizmu i determinacji, które napędzały walkę o równość płci” oraz „uznawanie trudności i dyskryminacji, z którymi społeczność transpłciowa nadal boryka się w naszym kraju i na całym świecie” – że w sposób kierowany przez Republikanów uchwalać przepisy, które są bezpośrednio skierowane do osób, które nie handlują ludźmi. Zgodne z płcią, w tym dzieci.

W środę Biden wygłosił również przemówienie na temat stanu pandemii koronawirusa i ogłosił uruchomienie centralnej strony internetowej z zasobami, przed otrzymaniem drugiego zastrzyku przypominającego szczepionki Pfizer. Dyrektor CIA jest ostatnią osobą w administracji, która uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa, a dzień wcześniej spotkał się z prezydentem – choć byli daleko i zamaskowani.

1648784744

Jen Psaki krytykuje „ekstremalne i szkodliwe” przepisy dotyczące osób transpłciowych i aborcji

Sekretarz Prasowy Białego Domu Jin Psaki Skrytykuj cztery ustawy podpisane pod prawem w Arizona A Oklahoma W tym tygodniu skierowane do młodzieży transpłciowej i ograniczające opiekę aborcyjną są jednymi z dziesiątek ustaw wprowadzonych w tym roku przez republikańskich prawodawców, które są skierowane do gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i gejów, Amerykanów i Amerykanów. Prawo do aborcji.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 04:45

1648782044

Biden: Putin wydaje się „izolować” od doradców, gdy wojna z Ukrainą się kończy

W przemówieniu zapowiadającym wysiłki zmierzające do obniżenia cen gazu, które Stany Zjednoczone obwiniają za wycofywanie się z rosyjskiej ropy oraz za inflację, prezydent dał jasno do zrozumienia, że ​​nie „chce zbytnio inwestować” w raporty, ale zasadniczo potwierdził doniesienia, które trwały od tygodni, o istnieniu poważnej różnicy zdań między Putinem a jego czołowymi doradcami i strategami.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 04:00

1648779344

Następna Jin Psaki?

Kate Bedingfieldpo raz pierwszy w biały Dom Briefing prasowy w tym tygodniu odbył się w mało prawdopodobnych okolicznościach – dwóch jej kolegów siedziało z powodu Covid-19 – ale może prowadzić do lepszego wglądu. Joe BidenWieloletni kierownik ds. komunikacji.

„Wiem, że nie jestem tą rudą, do której przywykłeś na tym podium, ale mam nadzieję, że i tak zostaniesz ze mną” – zażartowała 40-letnia Bedingfield dziennikarzom na swojej pierwszej konferencji prasowej we wtorek.

Raporty Johna Bowdena z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 03:15

1648776644

Biden wzywa do polityki „wykorzystaj lub strać” w sprawie federalnych czynszów za ropę: „Mówię, wystarczy”

Prezydent Joe Biden przesuń w czwartek olej Firmy za odmowę zwiększenia produkcji w celu uzupełnienia niedoboru spowodowanego wycofaniem rosyjskiej ropy z rynków USA.

Opisz kryzys spowodowany nieuzasadnioną rosyjską inwazją na Ukraina „Chwila kryzysu, niebezpieczeństwo dla świata i ból w pompie dla amerykańskich rodzin” – powiedział Biden, mówiąc, że gwałtowny wzrost cen ropy i gazu spowodowany amerykańskim embargiem na rosyjską ropę może być „momentem narodowym” dla krajowych producentów ropy.

Andrew Feinberg ma najnowszą wersję niezależny z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 02:30

1648773044

ICYMI: Biden o nowym finansowaniu Covid-19: „To nie jest partyzanckie, to medycyna”

Kongres niedawno odmówił przyznania miliardów dolarów nowego finansowania na działania rządu mające na celu reakcję na Covid-19, a Joe Biden ostrzegł wczoraj, że jeśli pieniądze nie zostaną udostępnione wkrótce, konsekwencje mogą być tragiczne.

Nasz Andrew Feinberg ma historię.

1648770344

Pelosi: Jenny Thomas „Dumny współtwórca zamachu stanu”

Głośnik Nancy Pelosi Wydał śmiertelny wyrok na sędziego Sądu Najwyższego Clarence Thomas W czwartek stało się jasne, że standardy etyczne i praktyki Sądu Najwyższego zostały poddane analizie historycznej.

Na swojej cotygodniowej konferencji prasowej liderka Izby Demokratycznej powiedziała dziennikarzom, że nigdy nie wierzyła, że ​​pan Thomas powinien był wstąpić do sądu, dodając, że jego żona została ujawniona jako „uznana i dumna współtwórca zamachu stanu w naszym kraju”. ”.

Oświadczenia te były jedną z najbardziej zaciekłych krytyki wysoko postawionego przywódcy Demokratów ze względu na konsekwencje z wiadomości tekstowych Jenny Thomas do tego czasu –biały Dom Szef sztabu Mark Meadows kontynuuje działania przed i po ataku z 6 stycznia.

Raporty Johna Bowdena z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 00:45

1648767644

Wraz z rosnącymi cenami gazu i żywności kluczowy wskaźnik inflacji osiąga najwyższy poziom od 40 lat

Wskaźnik inflacji jest ściśle monitorowany przez Rezerwa Federalna W lutym skoczył o 6,4% w porównaniu z rokiem poprzednim, z gwałtownie rosnącymi cenami żywności, benzyny i innych artykułów pierwszej potrzeby. AmerykanieFinanse.

Numer, o którym wspomniałeś w czwartek wcześniej Departament Handlu Był to największy wzrost rok do roku od stycznia 1982 r. Wyłączając zmienne ceny żywności i energii, tzw. inflacja bazowa wzrosła w lutym o 5,4% w stosunku do poprzednich 12 miesięcy.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 00:00

1648765844

Powołując się na rasę, sędzia odrzucił część prawa wyborczego na Florydzie

Sędzia federalny obalił części A Floryda W zeszłym roku uchwalił ordynację wyborczą i powiedział w wydanym w czwartek orzeczeniu, że rząd kierowany przez Republikanów stosuje tajną taktykę, aby ją stłumić czarny wyborców.

Sędzia Sądu Okręgowego w USA, Mark Walker, napisał w swoim orzeczeniu, że prawo zaostrzyło przepisy dotyczące wysyłania kart do głosowania, skrzynek wrzutowych i innych popularnych metod wyborczych – zmiany, które utrudniły to wyborom czarnoskórym, którzy generalnie cierpią w bardziej niekorzystnej sytuacji społecznej i ekonomicznej niż biali wyborców.

Oliver O’Connell31 marca 2022 23:30

1648763144

Aktywiści świętują ogłoszeniem przez Bidena płci X dla paszportów amerykańskich i neutralnych urządzeń do kontroli lotnisk

„Wiadomość o zaangażowaniu administracji Biden-Harris w reformy polityczne, które poprawią życie osób transpłciowych i niebinarnych w tym kraju, to świetny sposób na rozpoczęcie tegorocznego Międzynarodowego Dnia Obserwacji Transpłciowych” – powiedział tymczasowy przewodniczący kampanii, Johnny Madison. w oświadczeniu.

Prezydent Joe Biden Nowa płeć X zostanie ogłoszona w zamówieniach na my Czwartkowe paszporty, a także neutralne pod względem płci skanery na lotniskach, a także inne środki mające na celu zwiększenie zaangażowania rządu federalnego w osoby transpłciowe.

Raporty Gustava Killandera z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell31 marca 2022 22:45

1648762438

Oświadczenie Ministra Energii w sprawie reakcji na wzrost cen gazu”

Sekretarz ds. Energii USA Jennifer Granholm wydała następujące oświadczenie dotyczące historycznej reakcji prezydenta Joe Bidena na rosnące ceny gazu w miarę trwającej wojny z Rosją na Ukrainie.

Departament Energii wdroży mandat prezydenta Bidena do natychmiastowego uwolnienia 1 miliona baryłek dziennie przez sześć miesięcy ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej, a my koordynujemy z naszymi sojusznikami i partnerami międzynarodowymi, aby wspólnie z nami uwolnić dodatkową ropę z rezerw strategicznych. Ta przełomowa akcja jest najnowszym posunięciem administracji Biden-Harris mającym na celu zmniejszenie kosztów energii dla pracujących rodzin, w tym wczorajsze ogłoszenie przez Departament Energii około 3,2 miliarda dolarów na wietrzenie domów poprzez dwupartyjną ustawę o infrastrukturze. Departament Energii popiera również decyzję prezydenta Bidena o wykorzystaniu ustawy o produkcji obronnej do zwiększenia produkcji w USA kluczowych minerałów, które są niezbędne do budowy naszych łańcuchów dostaw czystej energii. Działania Putina na Ukrainie i zakłócenia spowodowane przez światowe rynki energii pokazały pilną potrzebę przyspieszenia naszego przejścia na czystą energię, co sprawi, że nasz kraj będzie bardziej niezależny energetycznie i mniej podatny na kaprysy tyranów. Departament Energii i ta administracja agresywnie inwestują w szeroką gamę czystych technologii energetycznych, które rozwiną naszą gospodarkę, stworzą dobrze płatne miejsca pracy, obniżą koszty dla amerykańskich rodzin i zwalczą kryzys klimatyczny.

Oliver O’Connell31 marca 2022 22:33

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.