Wiadomości wojenne Ukraina-Rosja: komunikaty na żywo

Waszyngton – Prezydent Rosji Władimir V Stany Zjednoczone i Europa ruszyły w piątek, by osobiście ukarać Putina za inwazję na Ukrainę, próbując nałożyć sankcje i nałożyć sankcje na jego zdolności wojskowe i gospodarcze z innymi nowymi ograniczeniami mającymi na celu zdławienie jego bogactwa.

Prezydent Biden nałożył sankcje na swojego ministra spraw zagranicznych Siergieja V. Wraz z Ławrowem, Mr. Inni rosyjscy urzędnicy bezpieczeństwa narodowego również zostaną objęci sankcjami, a Stany Zjednoczone planują nałożyć zakaz podróżowania, aby ograniczyć ruchy czołowych przywódców Rosji.

Wyniki te łączą Stany Zjednoczone z ich europejskimi sojusznikami, a ich rządy dokonały w przeszłości podobnych ruchów.

„Skarbiec nadal obciąża Federację Rosyjską i prezydenta Putina kosztami za brutalne i niesprowokowane ataki na ludność Ukrainy” – powiedziała sekretarz skarbu Janet L. Kennedy w oświadczeniu ogłaszającym sankcje. Powiedziała Yellen.

Europejscy przywódcy spotkali się na początku piątku, aby omówić rosyjską gospodarkę i pan. Gdy Putin przyspieszył swoją inwazję na Ukrainę, uchwalili nowe porozumienie w sprawie embarga o szerszym celu.

Według trzech unijnych dyplomatów i urzędników zaznajomionych z sankcjami UE, pan.

Nowe sankcje amerykańskie i europejskie są prowokacyjnym posunięciem w świetle tego, jak rzadko rządy, w tym USA, biorą na cel zagranicznych przywódców. Jednak są to pan Status finansowych akcji Putina jest owiany tajemnicą i często uważa się, że jego pieniądze nie były przechowywane w Stanach Zjednoczonych.

Rzecznik Białego Domu Jen Zaki, pan Powiedział, że nałożenie sankcji bezpośrednio na Putina „wysyła jasny sygnał sprzeciwu wobec działań prezydenta Putina i kierunku rosyjskiego kierownictwa wojskowego”.

W rozmowie z dziennikarzami w piątek Zaki powiedziała, że ​​decyzja została podjęta w ciągu ostatnich 24 godzin po konsultacjach z europejskimi przywódcami. Sankcje Panie Miał nadzieję, że będzie to miało wpływ na Putina. Podkreśliła jednak, że są one dowodem na transnarodową jedność atlantycką przeciwko jego działaniom.

READ  Akcje Tesli wzrosły po tym, jak Elon Musk oznajmił, że nadchodzą nowe, niedrogie modele pojazdów elektrycznych

Stany Zjednoczone nałożyły i zawiesiły sankcje na niektórych rosyjskich oligarchów. Bezpośrednie namierzanie Putina to znaczny wzrost. To stawia go w tej samej firmie Syryjski prezydent Baszar al-Assad I Aleksander G. z Białorusi. ŁukaszenkaOba podlegają osobistym sankcjom rządu USA.

Adama M. Smith, były urzędnik skarbu, jest teraz partnerem w firmie prawniczej Gibson, Dun & Crutcher. Nałożenie sankcji na Putina było istotnym sygnałem, że Stany Zjednoczone nigdy nie podjęły takich działań przeciwko takim działaniom. Potężny lider. Jednak sankcje nie zniechęciły pana Przyznał, że ich liczba nie wystarczyła do pokonania bogactwa Putina lub zmiany jego konta na Ukrainie.

„Nie sądzę, aby Putin naprawdę stracił dużo snu, ponieważ mu na to pozwolono” – powiedział. powiedział Smith.

Sankcje personalne uzupełniają listę restrykcji nałożonych przez administrację Bidena we współpracy z Europą w ostatnich tygodniach. Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na główne rosyjskie instytucje finansowe i dług państwowy kraju, aw czwartek Rosja wkroczyła, aby zablokować dostęp do amerykańskiej technologii, która ma kluczowe znaczenie dla jej przemysłu wojskowego, lotniczego i gospodarki jako całości.

Ale pan Próba ukarania Putina ujawniła, w jakim stopniu wiele krajów europejskich polega na Rosji w zakresie energii, zboża i innych towarów. Zestaw kar, określany przez przywódców europejskich jako bezprecedensowy pod względem rozmiaru i zakresu, był tak samo trudny do osiągnięcia konsensusu jak siły rosyjskie. Zbliżył się do KijowaStolica Ukrainy.

Gospodarki europejskie są głęboko powiązane z gospodarką Rosji i jeśli UE opiera się na rosyjskich sankcjach, ból odczują jej członkowie. Surowe sankcje mogą nawet zablokować tymczasowe ożywienie obozu po recesji wywołanej wybuchem koronawirusa.

Dlatego negocjatorzy opuścili stół z trudnymi elementami, takimi jak nałożenie sankcji na koncerny naftowo-gazowe czy zakaz udziału Rosji w SWIFT. Pszenica. Urzędnicy UE twierdzą, że wykorzystanie go przez Europę do płacenia za zakupy gazu z Rosji jest jednym z głównych powodów, dla których niechętnie odcinają Rosji dostęp do platformy.

READ  Pomoc powinna zostać dostarczona z nowego amerykańskiego portu w Gazie jeszcze w tym tygodniu

Eksperci twierdzą, że zatwierdzone sankcje są surowe, a tempo, w jakim porusza się UE, jest interesujące. Ale niektórzy krytykowali przywódców za to, że nie poszli dalej.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński Powiedział w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku W piątek.

„Dzisiaj rano bronimy tylko naszego państwa” – powiedział. „Podobnie jak wczoraj, najpotężniejsze siły na świecie obserwują z daleka. Czy wczorajsze sankcje przekonały Rosję? Nie wystarczy, że słyszymy w naszych niebiosach i widzimy na naszej ziemi.

Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, która ciężko pracuje nad sankcjami, powiedziała w piątek, że grzywny mogą wpłynąć na zdolność rosyjskiej gospodarki do funkcjonowania z powodu głodu kluczowych technologii i dostępu do finansowania.

Jej najbardziej ambitne komponenty są wysoce technologiczne: UE zabroni eksportu samolotów i części zamiennych potrzebnych do utrzymania rosyjskiej marynarki wojennej. Pani. Van der Leyen powiedział, że trzy czwarte samolotów w rosyjskich siłach powietrznych zostało wyprodukowanych w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie i że wiele z nowych ograniczeń wkrótce wyląduje.

Panel wprowadzi również zakaz eksportu ekskluzywnej technologii rafinacji ropy naftowej i półprzewodników oraz nałoży kary na więcej banków – przestanie atakować drugi co do wielkości bank Rosji, VTB, który już został dotknięty sankcjami USA i Wielkiej Brytanii. Według projektu opisującego grzywny widziane w The New York Times.

UE zaatakuje również rosyjskie elity, ograniczając dostęp do wiz unijnych dla posiadaczy paszportów ambasady i służbowych oraz ograniczy możliwość wpłacania przez Rosjan do 100 000 euro (około 113 000 USD) na europejskie konta bankowe.

Sposób, w jaki zaprojektowano europejskie sankcje przeciwko Rosji, z których część to kraje UE, przede wszystkim Niemcy i Włochy, w celu zapobieżenia słabemu ożywieniu gospodarczemu w Europie po epidemii, panie.

Z drugiej strony są kraje sąsiadujące, takie jak Polska, Estonia, Łotwa i Litwa, Rosja i Ukraina oraz nordyccy członkowie Unii Europejskiej i Holandia. Nie chcą rozbijać sankcji na małe paczki, ale raczej zaatakować Putina za pomocą poważnych środków ekonomicznych.

READ  Chiny złagodzą ograniczenia związane z COVID po tygodniu historycznych protestów

Zaki powiedziała, że ​​administracja Bidena nadal rozważa dodatkowe opcje, takie jak sankcje wymierzone w rosyjski sektor energetyczny. Jednak podnoszenie cen benzyny w Stanach Zjednoczonych przy jednoczesnym podnoszeniu cen benzyny skłoniło pana. Biały Dom powiedział, że pomoże Putinowi.

„Nasze sankcje mają zaszkodzić gospodarce Rosji”, powiedziała Zaki, „nie nasze”.

Raport Alana I Katie Rogers Raport z Waszyngtonu i Mattina Stevis-Gridneff Z Brukseli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *