Will Smith: Co oznacza rezygnacja Akademii Aktorskiej dla przyszłych Oscarów po spoliczkowaniu Chrisa Rocka

Will Smith rzucić akademię Po tym, jak Chris Rock został spoliczkowany na rozdaniu Oscarów – ale co to oznacza dla aktora?

Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS) to organizacja, która określa nominacje i ostatecznie określa zwycięzców Oscarów każdego roku.

Jest około 10 000 członków, z których każdy ma „postępować w sztuce i nauce filmu”.

Pięć dni po incydencie podczas rozdania Oscarów w 2022 r., w którym Smith wszedł na scenę i uderzył Rocka, po tym, jak komik Jada Pinkett Smith drażnił go, ogłosił, że rezygnuje z członkostwa.

Stało się to po kilku doniesieniach, że akademia spotkała aktora dyscyplinarnie.

Ale co to teraz oznacza dla Smitha?

Po pierwsze, Smith zachowa Oscara dla najlepszego aktora, który zdobył dla Króla Ryszarda po przeboju rockowym. Przepraszam akademię podczas Płacz list akceptujący.

Rezygnacja nie przeszkodzi Smithowi w uczestnictwie w przyszłych ceremoniach rozdania Oscarów, co oznacza, że ​​aktor może powrócić w 2023 roku, by występować dla najlepszej aktorki. Tradycyjnie wszyscy zwycięzcy aktorów wracają w poprzednim roku, aby ogłosić, kto zastąpi ich jako ostatnich zdobywców nagrody głównej.

Jeśli Smith da kolejny występ, który zdaniem członków Akademii jest godny rywalizacji o Oscara, nadal mogą go nominować, co oznacza, że ​​Smith może zdobyć więcej Oscarów.

Dla Smitha rezygnacja oznacza tylko to, że nie będzie miał wpływu na to, które filmy mogą być nominowane lub wygrywane w przyszłości. Jednak prezes Akademii, David Rubin, powiedział: „Będziemy kontynuować nasze postępowanie dyscyplinarne przeciwko panu Smithowi za naruszenie standardów postępowania Akademii przed następnym posiedzeniem Rady zaplanowanym na 18 kwietnia”.

Will Smith zrezygnował z Akademii po pokonaniu Chrisa Rocka podczas rozdania Oscarów

(Obrazy Getty’ego)

W oświadczeniu Smith nazwał swoje działania „szokujące, niepokojące i niewybaczalne” i powiedział, że zaakceptuje wszelkie „inne konsekwencje”, o których Akademia może jeszcze zdecydować.

Możesz uzyskać dostęp do nieograniczonego przesyłania strumieniowego filmów i programów telewizyjnych dzięki Amazon Prime Video Zarejestruj się teraz, aby otrzymać bezpłatny 30-dniowy okres próbny

Udział

Przeczytaj w całości rezygnację przedstawiciela tutaj.

Impulsem do rockowego hitu Smitha było przekonanie, że komik, który za golenie głowy nazwał Pinkett Smith „J.I. Jane”, kpił z jej diagnozy łysienia.

podczas gdy rock ma Powiedział, że „nadal przetwarza to, co się stało”. Na imprezie źródło bliskie komikowi Powiedział: „On nie ma pojęcia”. Pinkett Smith cierpiał na wypadanie włosów.

W piątek (1 kwietnia) Denzel Washington mówił o incydencie, Wyjaśnia, dlaczego uważał, że Smith czuł się zmuszony do uderzenia w skałę w tym momencie.

READ  Robert Eggers w The Northman: Reżyseria to „szalona” praca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.