Will Smith zdobywa Oscara dla najlepszego aktora za Króla Ryszarda | Oskary 2022

Will Smith zdobył Oscara dla najlepszego aktora podczas 94. rozdania Oscarów, które obecnie odbywa się w Dolby Theatre w Los Angeles.

Smith zdobył nagrodę za rolę Richarda Williamsa, ojca mistrzyni tenisa Venus i Serena Williams, w King Richard, filmie biograficznym, który nakreślił rolę Williamsa w niezwykłym sukcesie sióstr. Film został wyreżyserowany przez Rinaldo Marcusa Greena, aw roli tytułowej występuje Smith, wraz z Unjano Ellis jako jego żona Brandi i Sania Sidney, Demi Singleton jako Venus i Serena oraz Jon Bernthal jako trener tenisa Rick Macy. Venus i Serena Williams były producentami wykonawczymi projektu.

Smith był już odpowiedzialny za główny dramat następnego wieczoru Wygląda na to, że pobił Chrisa Rocka Po tym, jak komik zażartował z żony Smitha, Jady Pinkett Smith.

„Wyjmij imię mojej żony z twoich przeklętych ust”, krzyknął dwukrotnie do Rocka. W przerwach na reklamę Smith ociera łzy z oczu i jest pocieszany przez innych w pokoju.

Will Smith bije i przeklina Chrisa Rocka na scenie podczas rozdania Oskarów – obejrzyj cały film
Will Smith bije i przeklina Chrisa Rocka na scenie podczas rozdania Oskarów – obejrzyj cały film

Smith wszedł na scenę, odnosząc się do kontrowersji, odnosząc się do postaci, w której grał Król Ryszard.

On powiedział: „Och, człowieku”. Richard Williams był zaciekłym obrońcą swojej rodziny. W tym momencie mojego życia, w tej chwili jestem przytłoczony tym, do czego Bóg mnie wzywa i przebywania na tym świecie.

„Kiedy kręcę ten film, muszę chronić Ongano Ellis, jedną z najsilniejszych i najbardziej wrażliwych osób, jakie kiedykolwiek spotkałem. Udało mi się ochronić Sanię Sidney i Demi Singleton, dwie aktorki, które grały Wenus i Serenę.

„Jestem powołany w moim życiu do kochania ludzi, ochrony ludzi i bycia rzeką dla moich ludzi. Wiem, że robimy to, co robimy, i musisz być w stanie obrażać się i sprawiać, by ludzie o tobie mówili do szaleństwa. znęcać się nad tobą i musisz się uśmiechać i udawać, że to dobra rzecz.

„Chcę być naczyniem miłości, chcę podziękować Venus i Serenie oraz całej rodzinie Williamsa za powierzenie mi swojej historii. Chcę być ambasadorem tego rodzaju miłości, troski i uwagi.

„Chcę przeprosić Akademię i wszystkich moich kolegów nominowanych. To piękna chwila, kiedy płaczę, by wygrać nagrodę. Nie chodzi o zdobycie nagrody dla mnie, chodzi o to, by rzucić światło na wszystkich ludzi, cała obsada i ekipa”.

„Sztuka naśladuje życie!”, powiedział Smith, ocierając łzy. „Brzmiałeś jak szalony ojciec, jak mówili. Ale miłość sprawi, że będziesz robić szalone rzeczy”.

Smith zakończył podziękowaniem swojej matce, która, jak powiedział, nie mogła uczestniczyć, ponieważ była zbyt zajęta pierścionkiem na drutach. – Dziękuję za tę chwilę – zakończył. „Mam nadzieję, że akademia zaprosi mnie ponownie”.

Smith otrzymał już kilka nagród za swoją rolę w filmie, w tym dla najlepszego aktora na Bafta Awards, Critics Choice i najlepszego aktora (dramat) na Złotych Globach. w OskarySmith odniósł sukces w trzeciej próbie, dwukrotnie nominowany do nagrody dla najlepszego aktora: Ali w 2002 roku i W pogoni za szczęściem w 2007 roku.

READ  Kto śpiewa hymn narodowy w Super Bowl 2022? Tegoroczny wykonawca, średni wzrost, czas, jak oglądać barany vs bengale, data

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.