Winamp, najlepszy odtwarzacz MP3 lat 90., właśnie otrzymał poważną aktualizację

Powiększenie / Winampa. Winamp nigdy się nie zmienia.

Andrzeja Cunninghama

Pod koniec lat 90. i na początku 2000., przed czasami iPoda i iTunes Music Store, istniała aplikacja o nazwie Winampa. Winamp zostanie zapamiętany przez osoby powyżej 30 roku życia jako The Najlepszy odtwarzacz muzyczny dla osób, które używają Napstera, Limewire i Kazaa do nielegalnego pobierania plików MP3 Aerosmith na swój komputer stacjonarny. (Dla każdego młodszego: to było jak Spotify, ale musisz ręcznie zebrać wszystkie utwory, których chcesz posłuchać, i samodzielnie dodać je do aplikacji.)

Podobnie jak wiele wpływowych aplikacji komputerowych z ery Windows 95, został on ostatecznie wyprzedzony przez najnowsze oprogramowanie i modele biznesowe i zapomniany, Technicznie Tak naprawdę nie umarł. Wcielenie oryginalnego Winampa Zniknął pod koniec 2013 r.zamknięte przez AOL po lata niegospodarności. Firma Radionomy kupiła resztki Winampa od AOL w styczniu 2014 roku i wyciekła aktualizację aplikacji w 2016 roku; Poprawiona wersja tej wersji została oficjalnie wydana w 2018 roku, główna aktualizacja do wersji 6.0 Zaplanowano to na 2019 rok.

Oczywiście ten plan nie zadziałał. Ale w zeszłym tygodniu po raz pierwszy od czterech lat wystartowała Radionomy Nowa wersja Winampa. Informacje o wydaniu Winampa 5.9 RC1 Build 1999 wskazują, że aktualizacja reprezentuje cztery lata pracy dwóch oddzielnych zespołów programistycznych, opóźnionych między nimi z powodu pandemii COVID-19.

Większość pracy wykonanej w tym wydaniu skupia się na zakulisowej pracy nad aktualizacją kodu, co oznacza, że ​​nadal wygląda i działa jak aplikacja Windows z przełomu tysiącleci. Cały projekt został zmigrowany z Microsoft Visual Studio 2008 do Visual Studio 2019, duży wybór kodeków audio został zaktualizowany do nowszych wersji, poprawiono obsługę strumieni Windows 11 i https.

Ostatecznym wydaniem będzie wersja 5.9, z niektórymi funkcjami przeznaczonymi do wydania w wersji 5.9.1 „i późniejszych” (nie wspomniano o wersji 6.0). Wymaga systemu Windows 7 SP1 lub nowszego, który zrezygnuje z obsługi systemu Windows XP.

READ  Aktualizacja Google Pixel 6 z kwietnia wraz z poprawkami dotyczącymi aparatu i ładowania

Jednak w naszych ograniczonych testach „nowy” Winamp jest nadal pod wieloma względami przestarzałą aplikacją i nie został zaprojektowany z myślą o czasach ekranów o wysokiej rozdzielczości i dużej gęstości. Może to powodować problemy z użytecznością, w zależności od tego, na czym próbujesz go uruchomić. Ale hej, dla wszystkich ludzi, którzy wciąż próbują podtrzymać nadzieję, dobrze jest coś zobaczyć. Winamp.pl To nie tak dziwny projekt NFT I obiecane aktualizacje, które dopiero nadejdą.

Obraz menu z Winamp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.