Windows 11 otrzymuje nowy format menedżera zadań

Microsoft przygotowuje się do zastąpienia Menedżera zadań w systemie Windows 11. Podobnie jak inne systemy operacyjne, Menedżer zadań otrzymuje nowy projekt, który jest zgodny z nowszym językiem projektowania firmy Microsoft. Wygląda na to, że Microsoft ukrył nowy projekt w trzewiach najnowszych kompilacji Windows 11, ale student inżynierii Gustav Mons, Kto to dostał wcześniej? Działa na telefonie z systemem Windows 11, Znalazłem prace w toku i udostępniłem je na Discordzie w tym tygodniu.

Możliwe jest uruchomienie nowego menedżera zadań w najnowszej wersji zapoznawczej systemu Windows 11, ale firma Microsoft oficjalnie nie ogłosiła przeprojektowania. „To ukryta funkcja w nowym frameworku” — mówi Mons. „Wszystko jest jednak zepsute.” To oczywiste wczesne dni dla tego nowego projektu, ale zawiera on już ciemniejszy tryb i interfejs, który ściśle pasuje do głównych zmian projektowych w systemie Windows 11 – z naciskiem na zaokrąglone narożniki, jasne cienie i uproszczenie.

Zakładki w istniejącym menedżerze zadań zostały zastąpione paskiem bocznym, który umożliwia przełączanie się między różnymi sekcjami aplikacji. Menedżer zadań to duży, tradycyjny składnik systemu Windows, wprowadzony po raz pierwszy w systemie Windows NT 4.0. Nie było żadnych znaczących zmian przez prawie 10 lat od ostatniej modyfikacji w systemie Windows 8.

Microsoft stopniowo przeprojektowuje większość starszych części systemu Windows. Nowy Aplikacje do odtwarzania multimediów są obecnie testowane, a także dostaje Windowsa 11 Przeprojektowana aplikacja Notatnik z obsługą trybu ciemnego.

READ  Unia Europejska posuwa się naprzód z planami zakazu nowych samochodów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *