Windows 12 może pojawić się w 2024 roku, gdy Microsoft zmieni swoją mapę drogową Windows

Microsoft ponownie zmienia sposób, w jaki wydaje główne wersje systemu Windows, a to może oznaczać, że system Windows 12 zostanie wydany w 2024 roku. Centrala Windows Raporty To, że Microsoft powraca w trzyletnim cyklu wydawniczym dla systemu Windows, co oznacza, że ​​kolejna główna wersja systemu Windows pojawi się teraz w 2024 roku. To kolejna duża zmiana w sposobie, w jaki Microsoft rozwija system Windows.

Microsoft początkowo zrezygnował z trzyletniego cyklu wraz z wydaniem systemu Windows 10 w 2015 roku, stawiając na pierwszym miejscu ideę Windows jako usługa. Zamiast wypuszczać mnóstwo funkcji co trzy lata w nowej wersji systemu Windows, system Windows 10 jest aktualizowany dwa razy w roku z nowymi, dużymi funkcjami. Przez lata wielu obserwatorów Windows myślało, że Windows 10 będzie ostatnią dużą wersją systemu Windows, po tym, jak pracownik Microsoftu opisał system Windows 10 jako „ostatnią dużą wersję systemu Windows”.Najnowsza wersja systemu Windows. „

Microsoft nigdy nie odrzucał tych komentarzy, mówiąc zamiast tego, że „odzwierciedlają one sposób, w jaki system Windows będzie prezentowany jako usługa, która dostarcza nowe innowacje i aktualizacje w sposób ciągły”. Wszystko to zmieniło się wraz z wydaniem Windows 11 w zeszłym roku i Microsoft Przejdź do rocznej aktualizacji Rytm dla Windows 10 i 11.

Wraz z przejściem firmy Microsoft na markę Windows 11 można się spodziewać, że każda przyszła główna wersja systemu Windows również zostanie zmieniona. Nie widzieliśmy jeszcze, jak Microsoft adoptował system Windows 11.1 lub 11.2 z głównymi aktualizacjami systemu Windows 11, więc wielu będzie się teraz zastanawiać, czy system Windows 12 jest w drodze.

Następca Windowsa 11 może pojawić się w 2024 roku.
Zdjęcie: Becca Versace/The Verge

Oprócz kolejnej wersji systemu Windows w 2024 r. Microsoft nadal planuje aktualizować system Windows 11 w nadchodzących latach. Producent oprogramowania odszedł od pierwotnej obietnicy dużych corocznych aktualizacji systemu Windows 11 w ostatnich miesiącach, woląc dostarczać kluczowe funkcje, gdy tylko będą gotowe. kolejna duża aktualizacja, 22H2Obecnie oczekuje się, że pojawi się we wrześniu lub październiku, po ukończeniu niedawno przez Microsoft.

Mówi się, że Microsoft anulował plany podobnej dużej corocznej aktualizacji w 23H2 w 2023 roku, a teraz zamiast tego nada priorytet wprowadzaniu nowych funkcji w 2023 roku. Jest to ściśle zgodne z ostatnimi zmianami wprowadzonymi przez Microsoft w swoim programie Windows Insider, a więcej Eksperymenty i cechy prototypu Jest intensywnie testowany.

Microsoft nie skomentował oficjalnie swoich planów dotyczących Windows. W ciągu ostatnich kilku lat firma ponownie podjęła wysiłek związany z systemem Windows, po tym, jak pandemia spowodowała wzrost korzystania z systemu Windows. Microsoft początkowo planował wypuścić system Windows 10X na urządzenia z dwoma ekranami, ale potem Reklama „Tył komputera” Na początku pandemii 10 razy uruchamiał się ponownie w systemie znanym jako Windows 11.

READ  M2 MacBook Air i MacBook Pro na WWDC?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.