Wisconsin pokonało Purdue nr 3 w dogrywce i awansowało do meczu o tytuł turnieju Big Ten

Max Klesmet strzelił zwycięskiego gola w meczu Wisconsin z Purdue. (Zdjęcie: David Berding/Getty Images)

Purdue nie podwoi w tym sezonie tytułów Wielkiej Dziesiątki.

Mistrzowie sezonu zasadniczego Big Ten przegrali w sobotę 76:75 po dogrywce z Wisconsin w półfinale turnieju Big Ten. Max Klesmet oddał strzał z linii bocznej na niecałe pięć sekund przed końcem dogrywki i przypieczętował zwycięstwo, zanim długie ustawienie Lance’a Jonesa oddało wszystko przed syreną.

Purdue objął prowadzenie również po regulaminowym czasie gry, zanim Wisconsin wymusił dogrywkę. W drużynie Boilermakers gwiazdorski środkowy Zach Eddy strzegł podania od strony boiska, Wisconsin był przy piłce, a Chucky Hepburn trafił na remis.

Strata spadła do ogólnego wyniku Purdue do 29-4 i prawdopodobnie nie zmniejszyłaby szans Boilermakers na zdobycie pierwszego miejsca w turnieju NCAA. Dzięki porażce Arizony w piątkowym turnieju Pac-12, pomimo przegranej, drużyna Boilermakers powinna bezpiecznie zająć pierwsze miejsce w niedzielę.

Sztuka polega na tym, aby uniknąć przygnębiającej porażki, która sezon temu zadziwiła uniwersytecką koszykówkę. Purdue stał się drugim rozstawionym z numerem 1, który przegrał z rozstawionym z numerem 16 w 2023 r., kiedy Fairleigh Dickinson zdenerwował Boilermakers.

Zwycięstwo powinno także umocnić pozycję Wisconsin w czołowej szóstce turnieju. The Badgers zajęli piąte miejsce w Wielkiej Dziesiątce po przegranej trzech z czterech ostatnich meczów w sezonie zasadniczym, ale pokonali Maryland i Northwestern, otwierając Turniej Wielkiej Dziesiątki. Dobra passa trzech meczów w turniejach stanowi odbicie dla Badgers, którzy przegrali osiem z ostatnich 11 meczów przed sezonem posezonowym.

READ  Najgorsze transakcje rozgrywającego w NFL: gdzie plasuje się Russell Wilson z Broncos?