Wisconsin zadaje drużynie siatkówki nr 1 z Nebraski pierwszą porażkę w sezonie 2023

Choć Huskers zdobyli już mistrzostwo Wielkiej Dziesiątki, rywale z konferencji mają dziś wiele do pokonania. Badgers and Huskers, drużyna znajdująca się w pierwszej piątce przez cały sezon, zaciekle walczyła o rozstrzygnięcie październikowej debaty AVCA nr 1, podczas której Nebraska zwyciężyła w pięciu setach. Nebraska ma obecnie bilans 27-0 i jednomyślnie AVCA numer 1 wkracza w fazę posezonową. Wisconsin przegrało dwa mecze od meczu z Nebraską, notując bilans 24-3 w ciągu roku.

W pięciu grupach

Łatwo zauważyć, że ci wrogowie rzucają sobie wyzwanie na najwyższym poziomie. W tym sezonie Badgers pięciokrotnie przegrywali do pięciu setów, a 21 października w meczu z Nebraską zanotowali najwięcej bloków (18) w pięciu setach, ale najmniej zabójstw (52) w pięciu setach. – Lider w tym sezonie. Jeśli chodzi o Nebraskę, w tym sezonie Purdue, Penn State i Wisconsin trzykrotnie przegrywały do ​​pięciu setów. Statystycznie najgorzej drużyna Huskers rozegrała mecz z Wisconsin, zabijając 69 zawodników (71 tys. w porównaniu z Penn State, 74 tys. w porównaniu z Purdue) i blokując siedem (9 w porównaniu z Penn State, 15,5 w porównaniu z Purdue).

Atak kontra obrona

Po raz kolejny czołowy blok Wisconsin będzie problemem dla Nebraski. Badgers prowadzą w kraju z wynikiem 3,01 bloku na seta (w porównaniu z 2,5 bloku w secie Nebraski, która zajmuje 38. miejsce), a liderem są przede wszystkim Carter Booth (149 b.) i Caroline Crawford (121 b.). Podczas meczu 21 października Booth i Crawford zanotowali po dziewięć bloków, co pomogło osłabić dynamikę Nebraski w drugim i trzecim secie dla Wisconsin.

W tym roku przestępstwo Nebraski okazało się absolutnie zabójcze. Podczas swojego ostatniego spotkania Huskers pokonali Badgers w każdym secie z wyjątkiem trzeciego (remis do 13) i łącznie zdobyli o dziewięć punktów więcej niż Wisconsin. Różnica będzie polegać na czystych trafieniach — Nebraska sfaulowała 44 razy, a Wisconsin 18, przez co odsetek trafień spadł do 0,130 w porównaniu z 0,217 na UW. Zespoły te są również zgrupowane. Grając do 15 w piątym secie, Nebraska osiągnęła najwyższy wynik w meczu na poziomie 0,545 z 13 ks i jednym błędem na 22 zamachy, podczas gdy Wisconsin również osiągnął najwyższy wynik w grze na poziomie 0,500 z 9 ks i bez błędów.

READ  EA usuwa rosyjskie drużyny z meczów FIFA i NHL

Teraz, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, Wisconsin przegrał kolejne mecze Wielkiej Dziesiątki z Penn State i Purdue po stracie prawej drużyny Anny Smric z powodu kontuzji. Wraz z powrotem Smricka w zeszłą niedzielę Badgers wrócili do dawnej formy, wygrywając 3:0 z Indianą. Smrek w tym meczu przyczynił się do 10 zabójstw przy magazynku 0,667 i pięciu blokach. Zatem mimo że stan Wisconsin spadł na 5. miejsce w końcowej ankiecie AVCA w 2023 r., Badgers zmierzą się z drużyną nr 1 w kraju, podczas gdy Huskers będą mieli trudności z utrzymaniem niepokonanego sezonu.