Wołodymyr Zełenski: Prezydent Ukrainy wzywa ONZ

Przemówienie Żeleńskiego wyszło dzień po jego wyjeździe na przedmieścia Kijowa ்சாW weekend opublikowano szokujące zdjęcia ciał na ulicach.
Ogłosił konsekwencje we wtorek Odwrót Rosji z miasta to szokujący szczegół, Opisuje całe rodziny, które zostały zabite, ludzie poderżnęli sobie gardła, a kobiety zostały zgwałcone i zabite na oczach ich dzieci. Zełenski powiedział, że działania Rosji nie różnią się od działań grupy terrorystycznej, poza tym, że Rosja jest stałym członkiem RB ONZ.

Ukraiński przywódca skrytykował następnie organ, pytając delegatów o punkt: „Gdzie jest bezpieczeństwo, które Rada Bezpieczeństwa powinna gwarantować? Nie ma go, mimo że jest Rada Bezpieczeństwa”.

Zełenski dodał: „To oczywiste, że wiodąca na świecie agencja mająca na celu walkę z agresją i zapewnienie pokoju nie może skutecznie funkcjonować.

„Panie i Panowie, chciałbym przypomnieć Artykuł 1, Rozdział 1 Karty Narodów Zjednoczonych. Jaki jest cel naszej organizacji? Jej celem jest utrzymanie pokoju i zapewnienie zgodności.?” On zapytał.

Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi, że między 24 lutego a początkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainie zginęło co najmniej 1480 cywilów, a co najmniej 2195 zostało rannych. Urzędnik powiedział tłumowi. Prawa (OHCHR). Najnowsze dane dotyczące liczby ukraińskich cywilów w konflikcie „ponad dwukrotnie” od czasu ich ostatniej odprawy dla Rady Bezpieczeństwa ONZ 17 marca.

w Puczy, Ciała są porozrzucane po ulicach A fundacje zostały założone przez organizacje praw człowieka i udokumentowane przez niezależnych dziennikarzy. Zdjęcia satelitarne pokazują, że niektóre ciała znajdowały się tam co najmniej od 18 marca.

W swoim zjadliwym przemówieniu Żeleński powiedział, że Rosjanie „nie popełnili żadnego przestępstwa” i oskarżył rosyjskie wojska o „celowe zabijanie każdego, kto służył naszemu krajowi”.

„Kiedy próbowali do kogoś zadzwonić, zastrzelili kobiety przed domem… zabili całą rodzinę, dorosłych i dzieci i próbowali spalić ciała” – powiedział Żeleński.

READ  Żeleński zaatakował rosyjski „terroryzm”, gdy zaatakował 400 akademik szkoły artystycznej Mariupol

„Każdego dnia zwracam się do was w imieniu ludzi, którzy pamiętają zmarłych i cywilów, którzy zostali postrzeleni w tył głowy po torturach” – powiedział UNSC. .

„Niektórych z nich rozstrzelano na ulicach, innych wrzucono do studni, więc tam ich torturowano, zabijano ich w swoich mieszkaniach, domach, granaty wysadzano w powietrze. Cywile siedzieli pośrodku swoich samochodów i byli miażdżeni przez czołgi. Droga, dla ich przyjemności – kontynuował. „Kobiety zostały zgwałcone i zabite na oczach swoich dzieci. Wyskubano im języki tylko dlatego, że najeźdźca nie zapytał ich, co chcą usłyszeć”.

Żeleński ostrzegł również, że horrory widziane w Puczy znajdą odzwierciedlenie w innych miastach na Ukrainie. Wezwał do odpowiedzialności wszystkich Rosjan, którzy wydawali „rozkazy karne” i „egzekuowali naszych własnych ludzi i dokonywali na nich egzekucji”, podobnie jak w przypadku procesów norymberskich, kiedy naziści byli sądzeni po II wojnie światowej.

ONZ: opinia publiczna była na celowniku

Osobno we wtorek Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że ​​szokujące zdjęcia Puchy pokazują „wszystkie znaki”, że cywile byli „bezpośrednio na celowniku i bezpośrednio zabici”.

Na wirtualnej konferencji prasowej rzeczniczka OHCHR Liz Throssell powiedziała, że ​​doniesienia z Pucca i innych miejsc są „bardzo zagmatwanymi wydarzeniami”.

Odniósł się do „niepokojących” zdjęć ludzi z rękami związanymi za plecami oraz zdjęć kobiet z częściowo spalonymi ciałami.

Analiza: W rosyjskim wojsku kultura brutalności jest głęboka

„Mówimy o zbrodniach wojennych w kontekście ostrzału, bombardowania i artylerii. Teraz należy je zbadać. Ale można argumentować, że istniało środowisko wojskowe, na przykład budynek został zaatakowany. Trudno to zobaczyć. Wojsko otoczenie osoby leżącej na ulicy z kulą w głowie lub jej ciała spalone.” Przepustnica kontynuowana.

Ponieważ OHCHR próbuje obecnie uzyskać dostęp do Puchy, nie ma „dokładnych informacji”, którymi mógłby się podzielić na temat sytuacji w terenie.

Throcell złożył hołd „ważnej roli”, jaką dziennikarze odgrywają w dokumentowaniu tych scen, odnosząc się do „wielu grup” zaangażowanych w „zgłaszanie, analizowanie i przesyłanie materiałów wideo”.

READ  2022 Stanley Cup Playoffs Game 7 Aktualizacje na żywo: Lightning Face Maple pozostawia wielką sobotę NHL

Odpowiedź Rosji

Rosja wielokrotnie zaprzeczała tym zarzutom. Ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia odpowiedział na komentarze Gelensky’ego, nazywając zarzuty przeciwko rosyjskiej armii „bezpodstawnymi”.

„Umieszczamy na waszym sumieniu bezpodstawne zarzuty przeciwko rosyjskiemu wojsku, które nie zostały potwierdzone przez żadnych naocznych świadków” – powiedział Nebenzia w tłumaczeniu.

Ambasador przypomniał wybór Zełenskiego na prezydenta Ukrainy w 2019 r., mówiąc, że „nie spełniła się” nadzieja na zakończenie przez Zełenskiego walk w Donbasie na Ukrainie.

W środę Stany Zjednoczone ogłoszą nowe embargo na Rosję

Nebenzia powtórzyła również przeszłe twierdzenia, że ​​„na dużą skalę kłamstwa na temat rosyjskich żołnierzy i wojska” wciąż rosną.

Zwracając się bezpośrednio do Żeleńskiego, Nebenzia doszedł do wniosku, że Rosja „… przybyła na Ukrainę”, by zaprowadzić pokój, a nie „zagarnąć ziemię”.

Słowa Nebenzii powtórzyły słowa rzecznika Kremla Dmitrija Pesco we wtorek, który nazwał zarzuty „bezpodstawną, ale… dobrze zaaranżowaną tragedią” i „mistyfikacją mającą na celu zdyskredytowanie rosyjskiego wojska”.

Do raportu przyczyniły się Niamh Kennedy z CNN, Laura Ly i Anna Chernova.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.