„Wonka” ponownie prowadzi pod względem sprzedaży biletów, a „Night Swim” znajduje się na drugim miejscu

Thriller o zjawiskach nadprzyrodzonych, wyprodukowany przez znawców horrorów Jasona Bluma i Jamesa Wana, „Night Swim” już w swoim debiucie spadł na drugie miejsce. Film, będący pierwszą w tym roku premierą ogólnokrajową, zarobił 12 milionów dolarów w 3200 kinach w Ameryce Północnej.

Sprzedaż biletów nie wystarczyła, aby wyprzedzić „Wonkę”, który w czwarty weekend premiery odzyskał pierwsze miejsce z kwotą 14,4 miliona dolarów. „Night Swim” zarobił zaledwie 5,7 miliona dolarów w międzynarodowej kasie na 36 rynkach, co oznacza, że ​​jego globalny dochód wyniósł 17,7 miliona dolarów. Film kosztował 15 milionów dolarów i nie był zbyt dochodowy.

Universal może odetchnąć z ulgą, że ani widzom, ani krytykom nie spodobał się „Night Swim”, który otrzymał marne 27% w serwisie Rotten Tomatoes i ocenę „C” w CinemaScore. Opowiada o rodzinie, która odkrywa, że ​​przydomowy basen w ich nowym domu nawiedza inny rodzaj obecności. „Night Swim” to pierwsze wydawnictwo Bloom’s Blumhouse („Five Nights at Freddy’s”, „Paranormal Activity”) i Vaughn’s Atomic Monster („The Conjuring”, „Saw”) od czasu oficjalnego połączenia firm dwóch tytanów terroru 1 stycznia 19. 2.

„Recenzje krytyków i oceny publiczności były słabe, ale nie jest to niczym niezwykłym w przypadku tego gatunku” – powiedział David A., który prowadzi firmę konsultingową Franchise Entertainment Research. Krzyś mówi. „Plumhouse zawsze ma ograniczone budżety, więc „Night Swim” powinno przynosić zyski”.

Styczeń to jeden z najwolniejszych miesięcy w roku pod względem sprzedaży biletów, a rok 2024 nie będzie inny. Po słabym okresie świątecznym „Wonka” jest jedyną kultową premierą bożonarodzeniową, która utrzymuje się na stałym poziomie sprzedaży kasowej. Komedia muzyczna Warner Bros. z Timothée Chalametem w roli ekscentrycznego tytułowego cukiernika zarobiła dotychczas 164,6 miliona dolarów.

Animowana komedia „Migration” wytwórni Universal and Illumination zajęła trzecie miejsce z 10,5 milionami widzów w 3712 lokalizacjach. Po trzech tygodniach od premiery film – opowiadający o rodzinie kaczek udających się na zimę na południe – zarobił 78 milionów dolarów w Ameryce Północnej i 150 milionów dolarów na całym świecie. „Migracja” kosztowała 70 milionów dolarów, więc nawet jeśli studio nie zdecydowało się na pierwszą kontynuację, film ma szansę wyjść na prostą.

READ  NDAA: House uchwala ustawę o obronie po przyjęciu kontrowersyjnych poprawek dotyczących polityki aborcyjnej i innych kwestii

Kontynuacja komiksu Warner Bros. i DC „Aquaman i Zaginione Królestwo” zajęła czwarte miejsce z wynikiem 10,6 mln dolarów. Budżet wynoszący 205 milionów dolarów zapewnił dramatyczne wyniki poniżej oczekiwań i ostatecznie przekroczył 100 milionów dolarów w kraju trzy tygodnie po premierze. (Większość filmów o superbohaterach ma nadzieję osiągnąć ten poziom w weekend otwarcia). Zarobił 99 milionów dolarów w kraju i 266 milionów dolarów na całym świecie, ostatecznie pokonując „The Flash”, „The Marvels” oraz „Ant-Man and the Wasp: Quantum of Solace”.

Pierwszą piątkę zajęła komedia Sony z kategorią R „Yarum Niye” z kwotą 9,5 mln dolarów z 3055 kin, co oznacza wzrost sprzedaży biletów o 9% w porównaniu z poprzednim weekendem. Film, którego budżet wynosi 25 milionów dolarów, z Sidneyem Sweeneyem i Glennem Powellem w rolach głównych, po trzech tygodniach na dużym ekranie zgromadził 43,7 miliona dolarów.

Gdzie indziej dramat sportowy A24 „Żelazny pazur” przekroczył 20 milionów dolarów w krajowej kasie. To jeden z niewielu seriali z kategorią R, który w 2023 r. przekroczył ten próg, dołączając do grona takich filmów jak „Priscilla” i „Air”, a także takich tytułów jak „Killers of the Flower Moon” i „Oppenheimer”, aby przekroczyć ten poziom. Zac Efron i Jeremy Allen White występują w rolach członków rodziny Von Erich, dynastii zawodowych zapaśników nękanej serią tragedii, która do tej pory zarobiła 24,3 miliona dolarów. Kosztowało to 16 milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *