Wśród ostatniej fali pozytywnych testów na COVID-19, główny lekarz NFL twierdzi, że większość pochodzi od graczy bezobjawowych.

Wzrost COFID-19 w tym tygodniu w NFL jest napędzany pozytywnymi wynikami testów bezobjawowych graczy, ważnym punktem danych omawiającym sposoby spowolnienia rozprzestrzeniania się ligi i Stowarzyszenia Graczy NFL przez wiele drużyn.

Od poniedziałku ponad 100 graczy uzyskało wynik pozytywny. Dwie trzecie z nich jest bezobjawowych, powiedział dyrektor medyczny NFL, dr. Alan Siles powiedział dziennikarzom pod koniec planowanego spotkania właścicieli w środę wieczorem. Co do reszty, powiedział Siles, istnieją łagodne oznaki, że w normalnych okolicznościach mogą nie starać się o badanie.

Sils przypisał część powstania w tym tygodniu wariantowi Omigron, który, jak powiedział, został znaleziony w wynikach testów dla kilku grup. Ponadto Sills powiedział, że odporność spada wśród zaszczepionych graczy, powołując się na badanie przeciwciał przeprowadzone na 572 pracownikach NFL niedawno zakończone przez ligę.

„Mamy wielu ludzi w NFL, którzy mają niski poziom przeciwciał, nawet gdy są w pełni zaszczepieni” – powiedział Sills.

Aby rozwiązać problem immunosupresji, NFL nakazał zastrzyki przypominające COVID-19 dla wszystkich pracowników poziomu 1 i 2, w tym trenerów i innych pracowników piłki nożnej, do 27 grudnia. Zawodnicy nie potrzebują szczepień ani zachęty, ale w najbliższych dniach i tygodniach liga intensyfikuje wysiłki na rzecz promocji strzałów.

Zgodnie z obecnymi protokołami, zaszczepieni sportowcy są badani raz w tygodniu, podczas gdy nieszczepieni sportowcy są badani codziennie. W środę NFLPA ponowiła dążenie do poddania wszystkich graczy codziennym testom, których NFL odmówiło od początku obozu treningowego. Siles powiedział wtedy, że nie ma dowodów na rozprzestrzenianie się w obiektach grupy w tym sezonie i że wszystkie pozytywne testy pochodzą od społeczności, ale przyznał w środę, że już ich nie ma.

Sills powiedział jednak, że codzienne testy monitorujące w innych obszarach zdrowia publicznego okazały się nieskuteczne. Zauważył, że kilka razy w ostatnim sezonie jeden z graczy w lidze znalazł dowody na rozprzestrzenianie się wirusa, jeszcze zanim wynik testu był pozytywny.

READ  Urzędnicy wyborczy twierdzą, że Biden może przegapić termin głosowania w Ohio

Jednak strony dyskutują o innych opcjach. Wśród nich jest poprawka na powrót zaszczepionych żołnierzy, którzy uzyskali wynik pozytywny. Obecne protokoły umożliwiają im powrót po dwóch negatywnych testach w odstępach 24-godzinnych, ale jeśli są one bezobjawowe, strony mogą zgodzić się na jak najszybszy powrót.

NFL może automatycznie wprowadzać pewne zmiany, w tym umieszczać zespoły w zaawansowanych protokołach, które wymagają codziennych testów, maskowania i wirtualnych spotkań. Sills powiedział, że pięć zespołów było pod tymi środkami do środy wieczorem.

„Robimy to, co zawsze robiliśmy” — powiedział Sills. „Oceniamy to, co robimy, patrzymy na skuteczność naszych strategii i mierzymy to z naszymi konsekwencjami”.

Pomimo wzrostu liczby pozytywnych testów, komisarz NFL Roger Goodell powiedział dziennikarzom, że odroczenie jakichkolwiek meczów w tym tygodniu nie zostało wzięte pod uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *