Wszystkie opóźnienia w ponownym uruchomieniu Mahershala Alego

Przed „Iron Manem” i „Thorem”, przed „Spider-Manem” i „X-Menami” był „Blade”. Film z Wesleyem Snipesem w roli tytułowego półpogromcy wampirów miał swoją premierę w 1998 roku, kiedy Marvel Comics nie doczekało się jeszcze udanej adaptacji filmowej. Produkcja New Line Cinema okazała się takim hitem – przynosząc na całym świecie dochód w wysokości 131,2 miliona dolarów – że Snipes powrócił z dwoma sequelami, tworząc pierwszą w historii wytwórni serię filmów aktorskich. Gdyby „Blade” został zbombardowany, Marvel Cinematic Universe mogłoby nigdy nie powstać.

Kiedy więc w 2019 roku Marvel Studios ogłosiło, że dwukrotny zdobywca Oscara Mahershala Ali wprowadzi tę postać do MCU, wydawało się to oczywiste.

Jednak pięć lat później „Blade” przetrwał pandemię Covid-19 i dwa poważne strajki, trzykrotnie zmienił datę premiery, stracił dwóch reżyserów i zatrudnił co najmniej pół tuzina scenarzystów w ramach prawdopodobnie najdłuższego procesu tworzenia w historii. . Dla działu superbohaterów Disneya.

W przeciwieństwie do niemal reszty branży, Marvel Studios angażuje się w produkcję każdego zapowiadanego przez siebie tytułu — czasami na długo przed zatrudnieniem do jego realizacji zespołu filmowego, jak miało to miejsce w przypadku „Blade”. Pomimo wszystkich opóźnień i niepowodzeń znawcy twierdzą, że Marvel nadal jest podekscytowany możliwością wypuszczenia filmu przed kamery z Alim w roli głównej.

Oto harmonogram najważniejszych wydarzeń na krętej drodze „Blade’a” do kin.

20 lipca 2019: Marvel Studios ogłosiło restart „Blade”.

W ostatnich chwilach przebojowej prezentacji prezesa Marvel Studios Kevina Feige’a po „Avengers: Endgame” na Comic-Conie w San Diego Feige po raz ostatni zgasił światła w hali H, aby zadebiutować tytułowym filmem „Blade”. wyreżyserowany przez Ali w czapce baseballowej z tym samym logo. Ali później abonent Zaoferował się Feige’owi po tym, jak ciągle słyszał, że Marvel planuje ponowne uruchomienie serii „Blade”. Jednak w czasie, gdy Feige ogłaszał zaangażowanie Alego, do projektu nie był zaangażowany żaden reżyser ani scenarzysta.

5 lutego 2021: Stacy Osei-Kuffour ma napisać scenariusz

Osei-Kuffour pisał scenariusz dla serialu HBO „Watchmen” i otrzymał nominację do nagrody Emmy za scenariusz do pierwszego sezonu serialu „Pen15” stacji Hulu.

Ostrze Bassama Tariqa Marvel Studios

Andreasa Rentza/Getty Images

19 lipca 2021: Bassam Tarek zostaje reżyserem

READ  Nigdy więcej filmów o superbohaterach, mówi Christopher Nolan, ale pozostawia otwarte możliwości Gwiezdnych Wojen

Najsłynniejszym filmem Tariqa jest film „Mogul Mowgli” z 2020 roku z Rizem Ahmedem w roli głównej. Wyreżyserował także serię filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, w tym „Birds Go”, „11/8/16”, „Red Mountain Chorus”, „Promise”, „Mogambo” i „Ghosts of Sugar Land”.

5 listopada 2021: Ali po raz pierwszy występuje jako Blade w „Eternals” Marvela – ale to tylko jego głos.

W końcowej scenie filmu Chloé Zhao postać grana przez Kita Haringtona, Dane Whitman, otwiera starożytną skrzynię zawierającą Hebanowe Ostrze, przeklęty miecz, który prześladuje rodzinę Duńczyków od pokoleń. Gdy Dane miał już podnieść ostrze, poza kamerą rozległ się głos Ali: „Czy jest pan na pewno na to gotowy, panie Whitman?”

– powiedział Harrington różnorodny Że choć wiedział, co w tamtym momencie mówiło Dane, wiedział, że Ali mówił to jako Blade dopiero na jakieś trzy tygodnie przed premierą filmu. „Chloe wysłała mi SMS-a, mówiąc, że właśnie to robią” – powiedziała Harrington. „Naprawdę miło mi to słyszeć. W tej chwili to jeden z moich ulubionych aktorów”. Dodał, że „nie ma pojęcia”, czy ta scena oznacza, że ​​Dane pojawi się w filmie „Blade”.

– Myślę, że tak by było, ale kto wie?

19 listopada 2021: do obsady dołącza Delroy Lindo

Doświadczony aktor („Da 5 Bloods”, „The Harder They Fall”, „Dobra walka”) zgłosił się do zagrania nieujawnionej roli.

22 lutego 2022: Aaron Bier dołącza do obsady

Pierre, który dał przełomowy występ w limitowanej serii Barry’ego Jenkinsa „The Underground Railroad”, zgłosił się na nieujawnioną rolę.

23 lipca 2022: „Blade” ma oficjalną datę premiery

Feige ogłosił na Comic-Conie w San Diego, że zdjęcia do „Blade” rozpoczną się w październiku, a premiera odbędzie się 3 listopada 2023 roku.

27 września 2022: Bassam Tariq odchodzi ze stanowiska dyrektora

W zaskakującym ogłoszeniu Tariq zrezygnował ze stanowiska reżysera „Blade” na około dwa miesiące przed rozpoczęciem zdjęć. „Praca z niesamowitymi ludźmi w Marvelu była dla mnie zaszczytem” – powiedział w oświadczeniu. „Udało nam się skompletować obsadę i ekipę. Nie mogę się doczekać, gdzie kolejny reżyser zabierze film”.

READ  „Tender Swindler” Simon Leviev oszukuje się

11 października 2022: Data premiery przesunięta na 2024 rok

W ramach szerszych zmian w kalendarzu wydań Marvel Studios przełożyło „Blade” z 3 listopada 2023 r. na 6 września 2024 r.

Jeddah, Arabia Saudyjska - 6 grudnia: Yann Demange uczęszcza do konferencji

Tim P. Whitby/Getty Images dla Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Morza Czerwonego

21 listopada 2022: Yann Demange dołącza do produkcji jako reżyser, a Michael Starberry dołącza jako scenarzysta.

Demange rozpoczął karierę reżyserską w programach telewizyjnych, takich jak „Dead Set” i „Top Boy”, a w 2014 r. wyreżyserował thriller „71” i dramat kryminalny „White Boy Rick” z 2018 r. Wyreżyserował także odcinek pilotażowy serialu HBO „Lovecraft”. Kraj.”

Starberry, który ma napisać nowy scenariusz do filmu, pisał scenariusze do takich seriali jak „Colin w czerni i bieli” i „Kiedy nas widzą”.

14 lutego 2023: Feige twierdzi, że produkcja „Blade” rozpocznie się za „mniej więcej 10 tygodni”

W wywiadzie z Tygodnik RozrywkiFeige powiedział, że prace nad „Blade” „idą dobrze” i „kamery zaczną działać w ciągu najbliższych 10 tygodni”.

12 kwietnia 2023: Mia Goth dołącza do obsady

Aktor, który w 2022 roku odniósł ogromny sukces filmami „X” i „Perła”, dołączył do zabawy z — zgadliście! – Nieujawniona rola.

Nick Pizzolatto Mahershala Ali

GT

28 kwietnia 2023: Nick Pizzolatto zgłasza się, aby napisać scenariusz

Pizzolatto, który po raz pierwszy współpracował z Alim przy trzecim sezonie serialu HBO „Detektyw”, został zatrudniony jako scenarzysta na kilka dni przed rozpoczęciem strajku WGA.

5 maja 2023: Przedprodukcja „Blade” zostaje wstrzymana ze względu na strajk scenarzystów

Jak Feige zauważył na początku tego roku, produkcja filmu miała rozpocząć się za około miesiąc.

13 czerwca 2023: Data premiery przesunięta na 2025 rok

W obliczu trwającego strajku scenarzystów i zbliżającego się strajku aktorów Disney opóźnił premiery filmów w całym swoim kalendarzu, przenosząc „Blade” z 6 września 2024 r. na 14 lutego 2025 r.

READ  Oto harmonogram filmów i seriali Marvel's Phase 5

1 listopada 2023: Michael Green dołącza jako scenarzysta

różnorodny Doniesiono, że Feige zatrudnił scenarzystę „Logana”, aby zaczął od nowa po tym, jak Ali był niezadowolony z poprzednich szkiców, w tym tego, który był prowadzony przez kobiety i którego Blade był czwartym głównym bohaterem.

9 listopada 2023: Marvel ponownie promuje „Blade”.

W ramach dostosowań obejmujących całą firmę po strajku scenarzystów i aktorów premiera filmu „Blade” została przełożona z 15 lutego 2025 r. na 7 listopada 2025 r.

6 grudnia 2023: Ali twierdzi, że postępy w pracach nad filmem „naprawdę dodają mu otuchy”

„Pracujemy nad tym. To wszystko, co mogę ci powiedzieć” – aktor powiedział Entertainment Weekly. „Jestem naprawdę zachęcony kierunkiem projektu. Wrócimy do tego stosunkowo niedługo. … Szczerze mówiąc, jestem podbudowany, jeśli chodzi o to, jak się sprawy mają, kto jest na pokładzie i kto przoduje w pisaniu scenariuszy i reżyserii i tak dalej. To tyle, co mogę ci powiedzieć”.

17 marca 2024: Aaron Pierre mówi, że nie jest już członkiem „Blade”

„Na początku były rozmowy” – powiedział aktor. różnorodny Na czerwonym dywanie 55. edycji NAACP Image Awards. „W miarę ewolucji projektu nie byłem już jego częścią – byłem z nim połączony”.

Jak w przypadku niemal wszystkich aktorów Marvela, studio nie ogłosiło oficjalnie zaangażowania Pierre’a.

12 czerwca 2024: Yann Demange odchodzi ze stanowiska reżysera, a Eric Pearson dołącza jako scenarzysta.

Po prawie dwóch latach przejęcia sterów Demange po cichu opuścił produkcję, o czym poinformowano kilka tygodni później.

Tymczasem weteran Marvela, Eric Pearson (Fantastyczna Czwórka, Czarna Wdowa, Thor: Ragnarok) zgłosił się do napisania scenariusza, co czyni go co najmniej szóstym scenarzystą, który zajął się scenariuszem. Dołączony Główny scenarzysta „X-Men ’97” Bo Di Maio. Zatrudnienie Pearsona – postrzeganego wewnętrznie jako osoba najbliższa doprowadzenia scenariuszy do mety – może być najbardziej obiecującym sygnałem, że „Blade” w końcu będzie miał swój dzień na słońcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *