Wykolejenie metra na linii F na Brooklynie

Nowy Jork – Służby ratunkowe były na miejscu wykolejenia metra w Brooklynie w środę po południu.

Władze tranzytowe podały, że do wypadku doszło około godziny 12:30 na linii kolejowej F na stacji West 8th Street na Coney Island.

Agencja podała, że ​​wszystkich 37 pasażerów pociągu bezpiecznie opuściło pociąg.

„To był huk i szarpnięcie, jakby ktoś cię popychał i popychał, ale my siedzieliśmy. Dzięki Bogu, że nie staliśmy i że nie było tłoku” – powiedziała pasażerka Elissa Giles.

Giles znajdował się w pociągu F, utknięty na wzniesieniu pomiędzy stacjami West 8th Street i Neptune, przez około godzinę.

„Musieliśmy przejść po desce, aby dostać się do pociągu ratunkowego i dlatego znaleźliśmy się tutaj” – powiedział Giles.


Urzędnicy MTA i FDNY omawiają wykolejenie metra w Brooklynie

Poniżej, na ziemi, ze zdumieniem przyglądali się robotnicy budowlani oraz ludzie, którzy pracują i mieszkają w okolicy.

Świadek imieniem Freddy powiedział: „Pociąg nadjeżdżał. Słychać było tylko eksplozję, a kiedy spojrzałeś na pociąg, w który uderzył, on podskoczył. Wszyscy krzyczeli. „

Władze podały, że w pociągu znajdowało się 34 pasażerów i trzech członków załogi.

„Dwa pojazdy ratownicze przybyły do ​​pociągu po obu stronach i ewakuowały ludzi z północnej części pociągu” – powiedział szef Sił Obronnych Nowego Jorku Mike Mandela.

Przedstawiciele transportu powiedzieli, że mógł wystąpić problem z torami.

„Mamy gotowy wagon inżynieryjny. Używamy czegoś w rodzaju urządzenia kolejowego. Raz w roku przechodzi ono przez nasz system, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Dotarło do nas w listopadzie. O ile nam wiadomo, nie ma żadnych problemów” – powiedział. powiedział. Richard Davey, prezes NYC Transit.

To już drugie wykolejenie w mieście w ciągu niecałego tygodnia. ostatni czwartek, W Upper West Side na Manhattanie doszło do wykolejenia metra, w którym uczestniczył jeden pociąg przewożący 300 pasażerów. Około 25 zostało lekko rannych.

NTSB nadal prowadzi dochodzenie.

„Ze kolizji w zeszłym tygodniu i dzisiejszego wykolejenia wynika, że ​​w ogóle nie są ze sobą powiązane” – powiedział Davey.

Jednak pasażerowie nadal są zaniepokojeni.

„Myślałem, że będzie gorzej. Dzięki Bogu, szczęście” – powiedział Freddie.

Trwa ustalanie przyczyn środowego wykolejenia się pociągu. Robert Baswell, inżynier budownictwa w City College, powiedział Danie Tyler z CBS New York, że istnieje kilka możliwych przyczyn wykolejenia na wzniesionym torze.

„Coś jest w gąsienicach. Gąsienice mogą się przesunąć lub gąsienice mogą zostać zerwane. Może to być wina pogody i gąsienice mogą się przesunąć. Może to być uszkodzone koło w samochodzie, koło mogło odpaść” – powiedział Baswell . „Być może stało się tak dlatego, że operator pociągu nagle się zatrzymał lub nagle ruszył, co spowodowało, że niektóre wagony zderzyły się ze sobą”.

Jeśli chodzi o połączenia kolejowe, MTA podało, że zawieszone jest połączenie F na trasie Coney Island–Kings Expressway w obu kierunkach. Pasażerom zostanie udostępniona komunikacja autobusowa.

Mamy nadzieję, że jutro wszystko będzie gotowe przed czwartkowym porannym szczytem.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z najnowszym statusem usługi i zmianami z MTA.

READ  Musk grozi zerwaniem umowy z Twitterem, jeśli nie zostaną podane fałszywe dane konta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *