Wykresy sugerują, że inflacja może wkrótce spaść „znacząco”, mówi Jim Kramer

Jim Cramer z CNBC powiedział w czwartek, że inflacja może wkrótce spaść, opierając się na analizie wykresu legendarnego technika Larry’ego Williamsa.

„Wykresy, zgodnie z interpretacją Larry’ego Williamsa, wskazują, że inflacja może się znacznie szybko uspokoić – bardzo szybko – jeśli historia jest jakimkolwiek dowodem” – powiedział.

szalony za pieniądzeKomentarze kraju goszczącego pojawiły się po tym, jak w środę Rezerwa Federalna USA podniosła stopy procentowe o kolejne 75 punktów bazowych i powtórzyła swoje twarde stanowisko wobec inflacji.

Aby wyjaśnić analizę Williamsa, „szalony za pieniądzeGospodarz po raz pierwszy przyjrzał się wykresowi bieżącego płaskiego wskaźnika CPI Fed (na czarno) w porównaniu z gwałtownym wzrostem inflacji pod koniec lat 70. i na początku lat 80. (na czerwono).

Williams zauważył, że obecna trajektoria stałej inflacji cen ściśle pokrywa się z tym historycznym wzorcem, powiedział Cramer.

Dodał, że kiedy inflacja wpada we wzorzec inflacji z końca lat 70. i początku lat 80., bieżąca inflacja znajduje się mniej więcej w punkcie trajektorii z 1980 r. – blisko momentu, w którym inflacja osiągnęła szczyt w tym czasie.

„Dzisiaj, w przeciwieństwie do tamtych czasów, Fed dokładnie wie, jak pokonać inflację – a Jay Powell pokazał, że jest gotowy do zadawania bólu. Oznacza to, że szybciej powinien osiągnąć szczyt” – powiedział Cramer.

Aby uzyskać więcej analiz, zobacz pełne wyjaśnienie Kramera poniżej.

Zobacz, jak Jim Cramer przedstawia nową analizę wykresów Larry'ego Williamsa

Przewodnik inwestycyjny Jima Kramera

Kliknij tutaj, aby pobrać Przewodnik inwestycyjny Jima Kramera Bez kosztów, które pomogą Ci budować długoterminowe bogactwo i mądrzej inwestować.

READ  Ropa skacze na słabego dolara i napięcie podaży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.