Wykrzyknik dla Chin, dostarczony z najlepszymi marginesami

Cztery lata po zakończeniu łamiącej serce sekundy Na ostatnich igrzyskach olimpijskichSui Wenjing i Han Cong z Chin w końcu zdobyli złoty medal w konkursie par w łyżwiarstwie figurowym w sobotę. Ich zwycięstwo, prawdopodobnie ostatni medal kraju-gospodarza, uwieńczyło skandaliczny i pełen łez tydzień w ich sporcie niemal bezbłędnym występem i dodało wykrzyknik do najlepszego w historii medalu Chin z Zimowych Igrzysk.

Sui Han znał już wpływ marnej przewagi na igrzyskach olimpijskich. W sobotę wreszcie poczuli radość z bycia po zwycięskiej stronie.

Ich złoto, podobnie jak ich srebro cztery lata temu, osiągnęło najwyższy margines: 63 setne punktu. Kiedy ich wynik został opublikowany na tablicy wyników na Capital Indoor Stadium w Pekinie, potwierdzając zwycięstwo nad rosyjskim duetem Jewgienią Tarasową i Władimirem Morozowem, Sui i Han natychmiast zaczęli płakać z radości. W ciągu kilku sekund zniknęli w świątecznej grupie trenerów i urzędników drużyn, w tym jednego z dużą chińską flagą.

Sui powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ czuję, że moje marzenie się spełniło”.

Z łączną sumą 239,88 punktów po wygraniu programu krótkiego w piątek i sobotniej jeździe na łyżwach, Soi i Han ledwo osiągnęli lepsze wyniki niż Rosjanki Tarasova i Morozov (239,25 punktów). Inna rosyjska para, mistrzowie świata Anastasia Mishina i Aleksander Galiamow, zajęli trzecie miejsce, mniej niż dwa punkty straty.

Zwycięstwo Sui i Hana było dokładnie tym, na co liczyły Chiny, kiedy impreza w parach została sklasyfikowana jako ostatnia impreza w łyżwiarstwie figurowym na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Po raz pierwszy od 60 lat łyżwiarstwo w duecie, a nie bardziej znana impreza jak single kobiet, była ostatnią imprezą łyżwiarską na Zimowych Igrzyskach.

We wzruszającym przedstawieniu „Bridge Over Troubled Water” Sui i Han przeskoczyli Tarasovą i Morozovem, którzy zaledwie kilka minut wcześniej awansowali na imponujących wolnych saniach. Jednak chiński duet miał za sobą impet: w piątek ustanowili rekord świata w krótkim programie, a następnie wrócili w sobotę i pobili rekord łącznej liczby punktów. I zrobili to wszystko z oczami narodu na nich.

READ  Gabby Douglas kwalifikuje się do powrotu do Mistrzostw USA w gimnastyce podczas American Classic

Przed igrzyskami chiński dyrektor sportowy postawił sobie cel dla chińskiej drużyny: przekroczenie poprzedniego rekordu kraju w zdobywaniu złotych medali na Zimowych Igrzyskach. Liczba do pokonania to pięć. Złoto Sui i Hana było dziewiątym dla Chin w Pekinie.

Ta dwójka jest lubiana w Chinach i może są Najlepszy tytuł dla każdego olimpijczyka. Na chińskiej platformie społecznościowej Weibo Sui i Han są razem znani jako Bucket of Scallion. Nazwa pochodzi z czasów, gdy byli nastolatkami, a Sui powiedziała, że ​​jej ciało miało kształt beczki. Ponieważ nazwa Cong brzmi podobnie do słowa Mandarin odnoszącego się do zielonej cebuli, fani poskładali je razem.

Sui i Han, obaj z Harbinu, miasta z długimi i ostrymi zimami, byli chętni do naprawienia szkody po stracie złotego medalu z niemiecką drużyną na Igrzyskach Pyeongchang w 2018 roku o 43 setne punktu.

W Pekinie chiński duet zmierzył się z ostrą konkurencją trzech rosyjskich par, które ustawiły się za nimi w tabeli po krótkim programie. Jeden po drugim w sobotę, gdy swobodne łyżwiarstwo dobiegło końca, jedna po drugiej rosyjska drużyna objęła prowadzenie tylko po to, by kilka minut później przekazać je Rosjanom, którzy podążyli za nimi.

Żaden z Rosjan nie był jednak na tyle dobry, by pokonać Sui i Hana, którzy skąpali się w aplauzie małej grupki rodaków zaproszonych do oglądania freeskatingu.

Następnie Sui pochwaliła Chiny, przygotowania do igrzysk oraz wsparcie, jakie otrzymała ona, Han i ich trenerzy.

„A także chcemy podziękować naszym rodzicom, którzy musieli dużo przeżyć przed telewizorami” – dodała.

Liu Yi przyczynił się do badań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *