Wyniki futbolu uniwersyteckiego, rankingi, najważniejsze wydarzenia: Clemson jest liderem stanu Floryda w niepokonanym starciu ACC

4 Clemson miał wczesny deficyt na Florida State w tygodniu 7, ale uciekł z wygraną 34-28 po pokonaniu Seminoles 23:0 podczas długiego odcinka środkowej fazy gry. Floryda zremisowała z sześcioma punktami i pozostało 2:17, ale nie udało się wykorzystać rzutu bocznego, gdy Tygrysy poprawiły się do 7-0.

Dzięki tej wygranej Clemson mógł awansować w niedzielnych sondażach, a Alabama z numerem 3 przegrała na szóste miejsce w Tennessee. Chociaż Clemson ledwo dominował w wygranej, prowadził 34-14 przez większą część drugiej połowy, gdy Will Shipley zdobył 121 jardów na 20 wózkach. Zwycięstwo tworzy bitwę między niepokonanymi zespołami w przyszłym tygodniu, gdy Tygrysy będą gospodarzem nr 18 w Syracuse po tym, jak pomarańczowi zapewnili zwycięstwo 6-0 z zwycięstwem 24-9 nad 15. w stanie Karolina Północna.

W innym rankingowym ruchu, numer 22 Kentucky przerwał serię dwóch przegranych, pokonując numer 16 Mississippi State 27-17 za masywną walką Chrisa Rodrigueza Jr. Rozgrywający Wildcats Will Levis powrócił na boisko w sobotę po tym, jak przegrał zeszłotygodniową stratę z Karoliną Południową z powodu kontuzji stopy i oddał 17 z 23 podań na 230 jardów, przyłożenie i przechwycenie.

Wyniki futbolu uniwersyteckiego, harmonogram: tydzień siódmy