Wyniki mistrzostw USA w łyżwiarstwie figurowym 2023

rok temu, Ilia Malinin Przyjechał na mistrzostwa USA jako, ogólnie rzecz biorąc, nieznany 17-latek. Ukończył na drugim miejscu Nathan Chen w 2022 roku i został usunięty z trzyosobowej drużyny olimpijskiej z powodu braku doświadczenia, decyzją komisji, która go podpaliła.

po, po Największy rok zmian w snowboardzie w USA od trzech dekadMalinin pojawił się w tym tygodniu na Nationals w San Jose w Kalifornii, gdzie zajął pierwsze miejsce w turnieju all-major.

Chociaż spadł na quada i podwoił dwa kolejne zaplanowane quady w niedzielnej jeździe swobodnej (najbardziej ambitny program w historii), zastąpił nieobecnego Chena jako mistrz kraju.

Malinin, drugi na świecie łyżwiarz w grze pojedynczej, w programie krótkim w piątek udało mu się zdobyć dwa czyste poczwórne wyniki, aw niedzielę jeszcze trzy. Zdobył łącznie 287,74 punktów i wygrał 10,43 nad dwukrotnym olimpijczykiem Jasona Brownapomost między epokami Qin i Malinina.

„Myślę, że nie byłem gotowy na poród tego dnia”, powiedział Malinin, który próbował zostać drugim mężczyzną, który wylądował sześcioma quadami w jednym programie po Chenie, powiedział NBC. „Byłem naprawdę, bardzo pewny siebie i myślę, że wszystko przemyślałem i próbowałem wyprzedzić siebie. Ale myślę, że wszystko jest w porządku.”

Narciarze na snowboardzie: Pełne wyniki

Rywalizując po raz pierwszy od szóstego miejsca na igrzyskach olimpijskich, 28-letni Brown został najstarszym łyżwiarzem, który od tego czasu zajął miejsce w pierwszej trójce w kraju. Jeremy’ego Abbotta Ostatni ze swoich czterech tytułów zdobył w 2014 roku. Jak zwykle nie próbował poczwórnie, ale miał najwyższą notę ​​techniczną 9,41 pkt.

Łącznie siedem miejsc Browna w pierwszej trójce w kraju zremisowało go z Chenem, Michał WeissI Briana BoitanoI Davida Jenkinsa I mieć przycisk drugi w męskich singlach od II wojny światowej, tuż za nim Todda Eldredge’a’piasek Hayesa Jenkinsa’ osiem.

READ  Steve Kerr ujawnia pochodzenie wirusowego kołysania Steph Curry-Jordan Poole

„Nie mówię, że jest za stary, ale nie mogę trenować tak, jak kiedyś”, powiedział Brown po krótkim programie w piątek. „To, co robi Elijah i sposób, w jaki popycha ten sport, jest po prostu niesamowite i niesamowite do oglądania. Nie mogę nadążyć”.

Andrzej Torgaszew Zabrał do domu brązowy medal, wygrywając jazdę swobodną jednym quadem i wszystkimi czystymi skokami. Turgaczow, który startował na poziomie krajowym po raz pierwszy od zajęcia piątego miejsca w 2020 roku w wieku 18 lat, prawdopodobnie stworzy światową trzyosobową kadrę.

Japonia Shuma Uno Prawdopodobnie zostanie ulubieńcem świata. Zdobył tytuł mistrza świata w zeszłym roku, kiedy Malinin załamał się pod presją w jeździe swobodnej po krótkim programie na czwarte miejsce i zajął dziewiąte miejsce.

To było zanim Malinin został pierwszą osobą, która wylądowała quadem w zawodach. To było zanim została Malininem the Historia snowboardowego świata tej jesieni. To było zanim Malinin przejął amerykański tron ​​od Chena, który studiuje w Yale i nie spodziewa się powrotu do rywalizacji.

Następnym krokiem Malinina jest zdobycie kolejnej metki, którą nosił Chen Long: najlepsza na świecie. Aby tak się stało, musi być lepiej niż w niedzielę.

„Zawsze uczysz się na swoich doświadczeniach i zawsze jest jeszcze reszta sezonu” – powiedział. „Po prostu muszę być przygotowany i trochę się przygotować, aby to się nie powtórzyło”.

OlympicTalk jest włączony Nowości Apple’a. woleliśmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *