Wyniki w łyżwiarstwie figurowym: Camila Valeeva prowadzi krótki program

kredyt…Chang W. Lee / The New York Times

W swojej błyszczącej srebrnej sukience czeska snowboarderka Eliska Bryzinova skakała trzy razy i tańczyła do piosenki Eurythmics „Sweet Dreams”, poruszając się po lodzie z pewnością siebie kogoś, kto od dawna uprawia ten sport. Ponieważ ma.

25-letnia Brezinova jest siostrą czterokrotnego olimpijczyka Michela Breziny, a łyżwiarstwo było rodzinnym biznesem. Obaj byli trenowani przez ojca i obaj dostali się na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Brezina trenuje z dwoma amerykańskimi olimpijczykami: Marią Bell, która jeździła na nartach wcześniej we wtorek, oraz złotym medalistą Nathanem Chenem. Wszyscy są dobrymi przyjaciółmi.

kredyt…Doug Mills/The New York Times
kredyt…Chang W. Lee / The New York Times

Podczas gdy Brezinie nie udało się awansować do zawodów łyżwiarskich mężczyzn po rozczarowującym krótkim programie, jego siostra miała więcej szczęścia i w czwartek przeniesie się na free skating kobiet. Bryzhinova miała najlepszą łyżwę w swoim życiu, tylko wtedy, gdy było to bardzo ważne. Połączenie trzech palców Lutza było cudowną atrakcją i wylądowało z wdziękiem.

kredyt…Chang W. Lee / The New York Times
kredyt…Doug Mills/The New York Times

Wynik Briznovej we wtorek był tak dobry, że zaskoczył ją – najlepsze 64,31 punktów w sezonie. Widząc ją, ukryła twarz w dłoniach i śmiała się ze swoimi trenerami ze zdziwienia. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

kredyt…Doug Mills/The New York Times

W przeciwieństwie do metalicznej sukienki Brezinowej, Eva-Lotta Kiibus z Estonii nosiła sukienkę w różnych kolorach, z której Mondrian byłby dumny. Strój wyróżnia się, ponieważ wiele innych tutaj to te same zwiewnie wyglądające lub inspirowane księżniczkami sukienki, które od lat są podstawą tego sportu. Dałbym Kiibusowi bardzo wysokie noty za jego oryginalność w modzie, ale jego buty do skateboardingu zdobyły tylko 59,55 punktów, zajmując dziewiąte miejsce w ogólnej klasyfikacji.

READ  Plotki handlowe z 2022 r.: Czy giganci interesują się Jerrym Judym?

Na koniec tej rundy prowadzi Gruzinka Anastasia Gubanova z 65,40 pkt, a Bell pozostaje na drugim miejscu z 65,38 pkt. Ale najlepsi rywale dopiero nadejdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *