Wyrok Amandy Knox za zniesławienie utrzymany w mocy w sprawie o morderstwo Meredith Kercher


Florencja, Włochy
CNN

Potwierdził to włoski sąd Amandę KnoxOstatnia część zdania pochodzi z Zabójstwo swojego brytyjskiego współlokatora Meredith Kercher w 2007 r.

Knox został skazany za zniesławienie w 2009 roku za fałszywe oskarżenie Patricka Lumumby o zabicie Kercher w Perugii we Włoszech. W środę sąd apelacyjny we Florencji podtrzymał ten wyrok.

W 2015 roku włoski Sąd Najwyższy uniewinnił Knoxa od zarzutu morderstwa Kercher.

Dwusędziowa, sześcioosobowa ława przysięgłych z dwoma zastępcami powiedziała sądowi po tym, jak pełna emocji Knox powiedziała sądowi: „Przykro mi”, nie starała się wystarczająco mocno, aby wycofać zarzuty i była nastolatką w trudnej sytuacji egzystencjalnej. kryzys. Kiedy go oskarżyła. „Nie wiem, kto jest zabójcą” – powiedział przed sądem.

Ponowny proces nie grozi Knoxowi dłuższym wyrokiem więzienia. Odbył już pierwotny wyrok za zniesławienie, kiedy odsiedział cztery lata więzienia w następstwie niesłusznego skazania za morderstwo Kercher.

W 2007 roku podczas procesu 20-letnia Knox oskarżyła swojego ówczesnego szefa Patricka Lumumbę o morderstwo, co doprowadziło do jej aresztowania i dwóch tygodni więzienia.

Knox podpisał dwa oświadczenia przygotowane przez policję w związku z zarzutami, ale później sporządził odręczną notatkę podającą w wątpliwość jego zarzuty. Został skazany za zniesławienie Lumumby i skazany na trzy lata więzienia, które odbył już w procesie o morderstwo w 2009 r., co doprowadziło do jego pierwszego wyroku skazującego.

W 2023 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że podczas procesu naruszono jego prawa, co doprowadziło do postawienia Lumumby w stanie oskarżenia, co zmusiło włoski Sąd Najwyższy do zarządzenia ponownego rozpatrzenia sprawy na szczeblu sądu apelacyjnego. Sprawa, która zakończyła się w środę, była ponownym rozpoznaniem jego zarzutów o zniesławienie.

Środowe orzeczenie przedłuża długą próbę Knoxa, która obejmowała procesy, wyroki skazujące i ostateczne uniewinnienie w 2015 r. w sprawie morderstwa Kercher.

READ  Dochodzenia i skargi skierowane do Jorge Santosa mogą przynieść wysokie grzywny

Przemawiając po włosku na tej samej sali sądowej, w której dziesięć lat temu został skazany, Knox powiedział sędziemu, że jest „wyczerpany i zdezorientowany”, oskarżając Lumumbę o morderstwo.

Powiedział, że policja powiedziała mu, że „musiał popełnić okropną zbrodnię” i krzyczała na niego, aby „pamiętał, pamiętał”. Przeprosiła również, że wtedy nie sprawiała wrażenia zestresowanej. „To oświadczenie złożone przez młodą kobietę przeżywającą kryzys egzystencjalny” – stwierdziła.

Guglielmo Mangiapane/Reuters/File

Zdjęcie zrobione na Knox 2019. „Raz na zawsze oczyszczę swoje imię” – napisał X w środę.

Przed swoim wystąpieniem Knox napisał w X, że ma nadzieję „raz na zawsze oczyścić się ze wszystkich fałszywych oskarżeń przeciwko mnie”.

Środowe orzeczenie udaremnia ten cel, choć niekoniecznie zamyka książkę o historii prawa; Decyzja musi jeszcze raz trafić do Sądu Najwyższego Włoch, a Knox prawdopodobnie złoży apelację.

„Amanda jest bardzo zasmucona decyzją” – powiedział jej prawnik Carlo Dalla Vedova przed sądem w środę, dodając, że jej zespół prawny był zaskoczony wyrokiem. „Od 17 lat nie mogła się doczekać dotarcia do sedna procesu sądowego”.

Knox był wyraźnie wstrząśnięty werdyktem; Obaj prawnicy dotknęli jej dłoni, a mąż uściskał ją po przeczytaniu.

Wcześniej powiedziała, że ​​opowie o werdykcie, a reporterzy ustawili się w kolejce z mikrofonami, czekając na jej wystąpienie, ale Dalla Vedova powiedziała zgromadzeniu dziennikarzy, że jest na to zbyt zdenerwowana.

Knoxa wyprowadzono z budynku przez „drzwi podejrzanego”, gdzie osoby przyjeżdżające policyjnymi pojazdami są chronione przed mediami – powiedział CNN funkcjonariusz lokalnej policji. Nie jest jasne, czy zamierza opuścić kraj.

Sędzia ma teraz 60 dni na napisanie swojej motywacji lub uzasadnienia decyzji. Następnie prawnicy mają kolejne 60 dni na złożenie skargi do Sądu Najwyższego w oparciu o szczegóły zarzutu. Dalla Vedova powiedziała, że ​​rozważy swoje prawo do apelacji dopiero po przeczytaniu wyroku.

READ  Nowy trener Jim Harbaugh chce, aby Chargers byli „pokorni i głodni”

Knox ma także prawo zwrócić się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który mógłby wydać nowe orzeczenie.

Sąd rozważył odręczną notatkę w języku angielskim napisaną przez Knoxa po podpisaniu oficjalnych raportów policyjnych, z której wynikało, że nie jest jasne, gdzie był on w noc morderstwa ani czy Lumumba popełnił morderstwo. Zwracając się do sądu, powiedział, że w trakcie pisania oświadczenia miał zamiar wycofać zarzuty, ale sąd, którego podjęcie zajęło niecałe dwie godziny, ostatecznie się z tym nie zgodził.

Lumumba została aresztowana w listopadzie 2007 r. wraz z Knox i jej ówczesnym chłopakiem Raffaele Sollecito na podstawie zeznań złożonych policji przez Knox podczas przesłuchania bez prawnika.

Knox, Sollecito i Rudy Goode z Wybrzeża Kości Słoniowej, których DNA znaleziono w izbie morderstw, zostali skazani za morderstwo w 2009 roku. Goode przyznał, że w noc jego śmierci był w domu z Kercherem, ale zaprzeczył, że go zabił. Powiedział, że byli tam zarówno Knox, jak i Sollecito.

Guede wyjdzie na wolność w 2021 roku po odbyciu 13 z 16 lat wyroku.

Wyroki skazujące Knoxa i Sollecito za morderstwo zostały uchylone w 2011 r. przez Sąd Apelacyjny w Perugii po niezależnej analizie kluczowych dowodów kryminalistycznych, a włoski Sąd Najwyższy uchylił uniewinnienie w 2013 r. W 2014 roku florencki sąd apelacyjny ponownie skazał parę. Knox wrócił do Stanów Zjednoczonych i nie stawił się na rozprawie.

36-letnia mieszkanka Seattle, obecnie matka dwójki dzieci, oraz Sollecito zostali uniewinnieni od morderstwa Kercher w 2015 r., po tym jak włoski Sąd Najwyższy uchylił wyrok skazujący z 2013 r.

Jednak po uniewinnieniu Knoxa od zarzutu morderstwa uznano go za winnego zniesławienia, co w 2015 r. podtrzymał włoski Sąd Najwyższy. Została skazana na trzy lata więzienia, które odbyła w oczekiwaniu na proces w pierwotnej sprawie o morderstwo i późniejszej apelacji.

READ  Fumble Jaguarów powraca TD późno vs. Tytani wygrali AFC Południe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *